Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Caz Müzisyenleri

Tremour77

Öne çıkan mesajlar

Arattım ama bulamadım böyle bir başlık altında iyi bir bilgi paylaşımı olacağını düşünüyorum.

Ben başlayım;

Aydın Esen

1962 doğumlu.Müziğe 2 yaşında babasından aldığı derslerle başlayıp birkaç yıl sonrada İstanbul konservatuarında piyano dersleri almaya başladı.80lerin başında İstanbul'dan ayrılıp Oslo'daki 'Norwegian State Academy of Music'te bestecilik üstüne çalışmaya başladı.Avrupayı gezerek çeşitli çalışmalarda bulundu.1983'te Boston'daki 'Berklee School of Music'e girdi.Berklee'yi 1 senede ve birincilikle bitirdi.

Masterını 'New England Conservatory of Music'te yaptı.Miroslav Vitous, Woody Shaw, Can Kozlu, Randy K., Vinnie Colaiuta, Pat Metheny, Roy Haynes, Anthony Jackson, Steve Smith, Baron Browne, Frank Gambale ve birçok önemli sanatçıyla beraber çalıştı.Birçok ödül alarak jazz dünyasında önemli isimlerden biri oldu.

Diskografisini de vericek olursam;

-Aydin Esen (1989)
-So Many Lifetimes (1988)
- Pictures(1989) Japan
- Anadolu (1992)
- Radio Edits (1992)
- Enfas(1998)
- Timescape (1999)
- Living (2001)
- Flashpoint (2005)
- Dialogo (2005)
- Light Years (2006)
- Extinction (2006)
Sosyal ağlarda paylaş

Aklima geldikçe güncelliyorum;

Piyano:

Ayse Tütüncü

Aydin Esen

Selim Benba

Çagri Sertel

Burçin Büke

Kerem Görsev

Emin Findikoglu

Tuna Ötenel

Fahir Atakoglu

Genco Ari

Burak Bedikyan

Serkan Özyilmaz

Kent Mete

Ülkem Özsezen

Selen Gülün

Tolga Tüzün

Kürsad Deniz

Ercüment Orkut

Baki Duyarlar

Ugur Günes

Cem Kaprol

Kontrbas-bas

Ozan Musluoglu

Kaan Yildiz

Erdal Akyol

Eylem Pelit

Alp Ersönmez

Alper Yilmaz

Kamil Erdem

Kürsad Ant

Volkan Hürsever

Nezih Yesilnil

Caner Kaptan

Selçuk Sun

Mahmut Yalay

Ercument Vural

Ilker Özalp

Gitar

Mustafa Dönmez

Sitki Sirtanadolu

Okan Ersan

Akin Eldes

Onur Ataman

Erdem Sökmen

Cem Tuncer

Önder Focan

Bilal Karaman

Sarp Maden

Cenk Erdogan

Erkan Ogur

Timuçin Sahin

Neset Ruacan

Ercüment Ates

Davul

Emre Kartar

Selim Selçuk

Deniz Dündar

Berke Özgümüs

Ediz Hafizoglu

Turgut Alp Bekoglu

Volkan Öktem

Cengiz Baysal

Cem Aksel

Can Kozlu

Senol Küçükyildirim

Derin Bayhan

Ates Tezer

Ferit Odman

Bilge Candan

Durul Gence

Saksofon

Baris Ertürk

Meriç Demirkol

Yahya Dai

Levent Altindag

Oguz Büyükberber

Ilhan Ersahin

Serdar Barçin

Engin Recepogullari

Trompet

Imer Demirer

Senova Ülker

Yavuz Daridere
Sosyal ağlarda paylaş

shapshal said:

televizyonda ne zaman fatih erkoç çıksa annem "bu adam aslında kaliteli baya, caz müzik yapıyo bu pop para mara işleri dışındayken" derdi. bilmiyorum bi aslı var mı veya hatta konuyla bi ilgisi var mı da aklıma o geldi eheh

Var aslı hala arada caz işleri yapar kerem görsevle
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar vizelerim olduğu için siteye çok bakamıyorum.Sabitlenmiş başlık gerçekten çok sevindim.

shapshal said:

televizyonda ne zaman fatih erkoç çıksa annem "bu adam aslında kaliteli baya, caz müzik yapıyo bu pop para mara işleri dışındayken" derdi. bilmiyorum bi aslı var mı veya hatta konuyla bi ilgisi var mı da aklıma o geldi eheh

Fatih Erkoç ile Kerem Görsev'in beraber yaptığı "Lady From İstanbul"Adlı bir albüm var tavsiye ederim.
Burada bildiğim ve bilmediğim isimler toplanmış çok güzel olmuş tam amacına yönelik olmuş başlık.Bilgili arkadaşlar sadece isim dışında; müzisyenleri tanıtacak yazı,myspace,video gibi şeyler de paylaşırsa çok güzel olur.
Ben Nükhet Ruacan'ın birkaç şeyini paylaşmak istiyorum.
Eşsiz bir ses.

http://www.myspace.com/nukhetruacan

Sosyal ağlarda paylaş

Kerem Görsev
1961 yılında İstanbulda doğdu.1967 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı'na başladı ve İstanbul Devlet Konservatuarı'na devam etti.İyi bir besteci ve piyanist oldu.Birçok albüm çıkarttı.Dünyanın birçok yerinde konserler verdi ve önemli isimlerle beraber çalıştı.Sürekli üretken bir sanatçı oldu.
Yaptığı Albümler:
Hands & Lips (1995)
I Love May (1996)
For Murat (1997)
Relaxing (1998)
Laid Back (1999)
November in St.Petersbourg (2000)
Warm Autumn (2001)
Existence (2002)
Meeting Point (2004)
Orange Juice (2005)
Back Again (2007)
Diversion (2009)

Daha detaylı bilgi için: http://www.keremgorsev.com
Şarkılarını dinleyebilmeniz için:http://www.myspace.com/keremgorsev

Birkaç da video koyalım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Meltem Ege var bide, sevgili arkadasim benim ehueh;

Meltem Ege 1981 Syracuse, New York doğumlu. Müzik dünyasına yedi yaşında piyano çalmaya başlayarak girdi. 1991 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye döndü ve Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi’ne kabul edildi. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne devam ederek Piyano Bölümü’nden mezun oldu. Şarkı söylemeye üniversite yıllarında başladı ve rock, funk, R&B ve jazz dahil çeşitli stillerde deneyim kazandı. 2006 yılında Polonya’da düzenlenen “Dom Chemika” yaz okuluna katıldı. 2007 yılınde Istanbul’da düzenlenen Nardis Jazz Club Genç Vokal Yarışmasına katılarak, Türkiye’yi ve Nardis’i Finlandiya’nın Hammellina kentinde “Lady Summertime” adıyla düzenlenen 12. Jazz Vokal Yarışması’nda temsil etmek üzere seçildi. Lady Summertime’da jürinin oylarıyla yarışmanın birincisi, izliyecilerin oylarıyla ‘halkın favorisi’ seçildi. Bu ödüllerin sonucunda ertesi yıl Litvanya’da düzenlenecek olan 2008 Jazz Voices yarışmasına davetli yarışmacı olarak katılma hakkı kazandı, ve orada da birincilik aldı. Daha sonra Kaunas Jazz Festivali’ne de davet edildi. Meltem Ege 2007′de Berklee College of Music’in caz vokal (Jazz Vocal Performance) bölümüne kabul edildi. Üç yıl gibi kısa sürede bitirdiği eğitimi boyunca Berklee’nin özel yetenek bursuna layık görüldü. Eğitimi süresince Rhinannon, Joey Blake, Bob Stoldoff, Lisa Thorson, Steve Santoro gibi isimlerle calisma fırsatı bulmanın yanı sıra, gösterdiği başarı sayesinde bir çok ödül ve ünvana hak kazandı. Bunların arasında Vokal Bölümü Üstün Başarı Ödülü (Voice Department Achievement Award ), öğrenci elçi (Student Ambassador) olarak Berklee’yi Kanada’da temsil etme gorevi, ve akran danışman (Peer Advisor) unvanı bulunmaktadir. 2009 yılında bestesi “Songs for Social Change” yarışmasinda ikincilikle ödüllendirildi. 2010 yılında, Berklee’den en yüksek derece (Summa Cum Laude) ile mezun oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
İmge Mıngıroğlu

"1988' de İstanbul' da doğdum. Müziğe 1993' te piyano dersi alarak başladım. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Müzikal bölümünü kazandım. Böylece şarkı söylemeye başladım. 2007-2009 yılları arasında Vedat Sakman ile çalıştım. Bunun yanısıra Türkiye ve yurtdışında birçok konserde bulundum. Ayrıca bağımsız olarak kendi çalışmalarıma devam etmekteyim."

Myspace'i için http://www.myspace.com/imgemingiroglu. Nature Boy'u çok güzel yorumlamış. Bu kadar temiz bir ses olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Önder Focan

24 Ağustos 1955 İstanbul doğumlu Focan, 1973 yılında Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi ve ardından Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makina Fakültesinden mezun olmuştır. Eşi Zuhal Focan ile beraber Galata Kuledibi Sokak’ta Nardis adında bir caz kulübü kurmuştur. Sanatçı, Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği (Kalid) tarafından verilen Kristal Martı ödülünü 2003 yılında almaya hak kazanmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
ghost_boo said:

Önder Focan

24 Ağustos 1955 İstanbul doğumlu Focan, 1973 yılında Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi ve ardından Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makina Fakültesinden mezun olmuştır. Eşi Zuhal Focan ile beraber Galata Kuledibi Sokak’ta Nardis adında bir caz kulübü kurmuştur. Sanatçı, Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği (Kalid) tarafından verilen Kristal Martı ödülünü 2003 yılında almaya hak kazanmıştır.

ay sonunda Sdü'de bir konser vericekmiş. Hiç dinlemedim kendisini, az önce youtube da bir kaç videosuna baktım çok hoşuma gitti.

Güzel bir konser olacak sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...