Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Caldari Pilot

batu

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

Yeni baslayanların cogu gibi Caldari başladım, şu an yaklaşık 4,5 mil SP (learning, missiles, support skiller vs). Drake kullanıyorum ve lvl 3 missionlar sorunsuz gidiyor. Ancak oyuna geliş sebebim pvp yapmaktı ve oynadıkça fark ettim ki Minmatar benim isteklerimi daha fazla karşılıyor. İleride low sec pirating , veya wormholl da bir corpta yer edinmeye çalışacağım.

Bazı support skiller bittikten sonra remap yapıp, perc. ve willpower arttırıp min gemileri ve gunnery öğreneceğim. Hedefimde Thphoon ve hybrid turret kullanmak.

Fakat Caldari-Rokh a baktıgımda turret kullanma şansım ve bonusları var ayrıca Caldari gemi skillerimde yeterli. Sizce Rokh yeterli olurmu? Yoksa ilk planım Minmatar daha mantıklımı?

Tavsiyelerimiz olursa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler,

Eve Online - Dai Khan
Sosyal ağlarda paylaş

phoon'da neden hybrid turret kullanıyorsun?
zaten dmg'ın büyük bir kısmı missile'den ve dronedan gelicektir, blaster kullanıp zaten sürünen cap'ini ve fitting pg ve cpu'unu zorlama, onun yerine AC koy hepsi daha düsük olur, üstüne bonusu olur.
Anca yetiyo armor platelere zaten

Orkh iyi bi turret gemisi, ama blaster icin kullnılmıyor genelde, rail gun icinse ideal. Sırf bunun icin gidip hyperion kasmana mega kasmana gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Phoon yoluna gırersen cıkamazsın, o gemi biraz fazla skill istiyor.
Matari güzeldir hoştur ama gerek yok,
caldari isen, caldari devam edebilirsin gayet.
PvP den kastın hangi alan bilemiyorum ama,
Drake,Cerberus,Caracal;Falcon türevleri,Scorp,raven, eagle, ferox, crow çok güzel gemiler.

Missile ve shield ağırlıklı git, bu gemilere devam et istediğini karşılyacaklar.
Gemiden ziyade fitlerini değiştirmeye çalış, görüceksin çok guzel seyler cıkacak.

Ayrıca, cücenin dediği gibi, matari gidiyorsan AC kullanmalısın ( missileların yanında ). Çünkü gemiler AC nin avantajlarını kullanmaya yönelik dizayn edilmiş hem bonuslarıda öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen caldari devam et kardeş, sana demişlerdir şimdi missile la pvp olmaz diye,
ama diyenler görmemiştir herhalde 2 saniyede vaga eriten cerb, vurkaçın kralını yapıp bambam vuran nano drake veya frig eriten caracal.
Sonra basilisk var, falcon var rook var yani.
Bakma sen, bu oyunda balance falan yok olmamalıda olmayacakta; bu oyunda farklılık var. Farklılık kendine hoş gelen o ırkın gemilerine güçlü diyor, halbuki tamamen senin zevk almana bağlı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

2snde vaga eriten cerb ben daha görmeim 7 senedir oyundayim :p hade bakalim :p
ha 5snde cerb patlatan vaga gördüm ama :p
caldari pvp için kullanilabilicek en son ırk p: du sıralama yapim :p
minmatar>amar>gall>caldari
falcon nein yalan o eskidendi p:
ha drake hala iyi gemi diyorum cünkülüm tanki iyi dps side cerbten iyi nano drakeler kagit oluyo genelde cok uzun sürmez yasamin nano drakele adam gibi pvpci grubla karsilasirsan..
Sosyal ağlarda paylaş

benim fitler fail olabilir o zaman =)
Ama sonuçta çok fazla çeşit vaga fiti yok ki damage control kullanıyorum ben bide kin ressist rigi.
eritiyo valla beni hayvanlar ne diim =)

bide nano drake tank açısından ne kaybediyor ki?
nano takmasan bile olur gerçi, nanodan kastım 3x bcu su olan 1 nanolu drakeler.
3x dmgmod olmadan dps yapmıolar yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

da 35m skille zaten bütün ırklar iyi oluyo

minmatar iyi olmuyor iste adam olmaya basliyor, 10 m missile sp si var 10m gunnery geriya 15m sp kaliyor. demek istedigim aslinda su 35m spli bir caldari amarr yada gallente pilotu, minmatardan daha cok dps yapar daha iyi tanklar vs(tabii sadece belli gemi ve fitlere yogunlasirsan o baska) ama minmatar max kapasiteye ulastiginda bu diger 3 irktanda iyi is yapar (capitalleri saymiyorum amarr dominates).
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi adam olma olayı hangi gemiyi kullandığına bağlı.Eğer belli bir amaç doğrultusunda train etmişsen 10m'de de 20m'de "adam olur" karakter.Ha herşeyi mükemmel kullanacağım dersen evet minmatar gemileri hibrid olduğundan uzun sürüyor herşeyi öğrenmek.Ama atıyorum süper vaga kullanacağım dersen 20m de filan olur.
Sosyal ağlarda paylaş

valla minmatar starter certifikasını aldinmi minmatarsındır bana göre .p
x gemisinin pilotu deil :)
helede özellikle minmatar char acmissan ve cane yada cyclone la ucuyosan baslangicta daha ne..
illa en baba en asmis gemileri binmek gerekmiyoki :)
o zaman o mantiga göre
minmatar titanına binemeyen minmatar deeldir :p
Sosyal ağlarda paylaş

Demek istediği aslında şu;
Ben amarr pilotuyum demek
Amarr gemilerinin çoğuyla uçabilirim, skillerimde yeterli demek.
Sen Ben zealot pilotuyum desen de, harbinger pilotuyum desen de fark etmiyor çünkü
armor, lazer cap ve biraz drone skilin oldumu uçabiliyorsun bütün amarrları guzelcene.

Ama matari'de iş öyle değil, Çok farklılaşabiliyor yeri gelince,
kimi gemi shield tank kimisi armor, kimisi missile agırlıklı kullanıyor, kimisinde hayvan gibi drone kapasitesi var.
Haliyle, yukarıda ki örnekteki gibi ben matari pilotuyum demek biraz skill istiyor.

Fakat,
benim içinde, eline iki uziyle, kimseden buyruk almadan, asla yavaşlamadan, altındaki gemiyi, düşmanın çokluğunu ve kaybedecegı parayı umursamadan saldıran herkes mataridir =)
oda var tabi =)
ama glatherosun soylemek ıstedıgı farklı bıse
Sosyal ağlarda paylaş

hec bişide bi anda olmuyo yane :)
önce bi konuda uzmanlasacanki bi yere varasın
oyuna girdigin gibi ben minmatarın bütün gemileriyle ucacam demezsin
dersende yanliştir
önce hurricanle milletin canına okuycam
milletin canına okurkende dier gemi skillerini kasacam dersin p:
kimse 30m sp ile dogmuyo :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...