Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BONEEEEEEC

sdeceokuyangenç

Öne çıkan mesajlar

Bi kaç kişiden yok hırsızlık nası kasılıo bilmemne bşiler duydum..aslında hırsız olmanın asıl noktası aklınızı kullanmak..normal hayatınızdaki durumları düşünün..neyse

öncelikle backgroundımızı guttersnipe seçioruz karakter açarken..zaten snooping ve pilferaging skillerini alıosunuz bu backgroundda..başka bi backgrounddan dönmek isterseniz her zamanki gibi kitaplarla bu skilleri öğrenmek zorundasınız..

snooping: çantaları açmakla ilgili olan skill
pilferaging: çantadan itemları alma ve aynı şekilde kendi çantanızdan dier insanların çantasına item koymak için gerekli olan skill

dex ve int hırsızlık için ana statlardır karakterinizi ona göre yaratın..

öncelikle kasma olayından bahsedicem..snooping i bi afk bulup devamlı çantasını açarak kasabilirsiniz zaten çok kolay artan bi skill 20-30 dakkada 100 leyebilirsiniz bu şekilde rahatca..afk olan biri bulamassanız bile yolda orda burda devamlı açın snooping skilli sizi criminal veya hidden criminal yapmıcaktır dolayısı ile kimse size saldıramaz veya guardlayamaz..

pilferaging skilliniz guttersnipe backgroundında 24-25 gibi bişi ile başlıcak(statları ona göre seçtiğinizi var sayıyorum) bunu en iyi kasmanın yolu şehir dışında birisiyle anlaşmak olucak..çünkü ilk başlarda bolca fail olucak ve criminal olucaksınız...çalabilseniz bile criminal olmanız kaçınılmaz..yüksek miktarda olan (300 odun 500 deri vs.) çalmayı denemeyin..hem skill alamazsınız hemde çalmanız imkansız aynı zamanda criminal olursunuz..pilferaging skilliniz 60 olana kadar tek itemları çalmanızı tavsiye ediorm(eğer arkadaşnzla anlaştıysanız tek odun gibi)..sonradan 75 li 100 lü itemları çalarsanız skill gaininiz daha fazla olucaktır..

80 den sonra ise 200 lü itemları çalabiliyorsunuz fakat tek liden daha zor olduğu gerçeği var..

bir item çaldığınızda skillinize göre ya criminal yada hidden criminal olursunuz..criminal olunca kaçmayı denemeyin bankaya koymayı deneyin çünkü birinin sizi farketmesi kaçınılmaz olucaktır..

hidden criminal dediğimiz olay ise dışardan bakan bi insana mavi gözüküyo olmanız ve guard size dokunmuyor..fakat herhangi biri size vurursa bu durumdayken criminal oluyosunuz boşuna guard falan yazmayın kendinizi öldürürsünüz =) kimse size vurma riskini kolay kolay almaz..ama çaldıktan sora ortamdan uzaklaşmanız yararınıza olur zira çaldığınız kişi sizin hırsız olduğunuzu farkederse size vurmaktan çekinmicektir ve criminal olucaksınız..

en önemli nokta çantayı açtıktan sonra 10 sn boyunca pilferaging skillini kullanamıyorsunuz..yani 10 sn boyunca o insanın kıpırdamaması gerekir..1 item çaldıktan sonra 2.si içinde 10 sn daha beklemeniz gerekir.. tabi dediğim gibi bu süre içerisinde oyuncu 1 adım ileri doğru giderse çalamassınız..

snooping ve pilferaging skillerinizi "L" tuşuna basarak bulabilirsiniz..böylece action barınıza ekleyebilirsiniz..

en baştada dediğim gibi birazcık akıl işi..gerçek hayatla bağdaştırın..

örnek vermek gerekirse çıplak olarak dolaşan veya üzerinde newbie kıyafetleri olanlardan bütün herkes şüphelenir..fakat skilliniz düşükken armor giyinip çalmayı denemeyin..çünkü başlarda bolca criminal olcaksınız birazcık sabır gerekiyor..

mesela benim şuanda bankamda daggerlar kıyafetler fln var hep =) feda ediyorum çünkü çoğu zaman hidden criminal olup ortadan kaybolabiliyorum guard dokunmadığı için..arada giden armorlarda feda olsun 2 katını çalıyorum o sırada =)

aklınızı kullanarak insanlarla sohbet etme ayağınada çaktırmadan bişiler çalabilirsiniz..ve gerçekten işe yarayan bi taktik bu test ettim =)

çantasında bişiyler olan insanlar devamlı arkalarına yanlarına bakarak koşarlar..çok uzaktan takip edin..unutmayın önemli olan sizin hırsız olduğunu anlamaması..yoksa 10 sn boyunca arkasında durmanıza müsaade etmicektir..

son olarak bir iki detay veriyim...hırsızlık yapmak için adama doğru dönük olmak zorundasınız..ve equip edilmiş itemları çalamassınız..

sorcağınız başka soru olursa ventten yardımcı olurum.. =)
Sosyal ağlarda paylaş

dün sağolsun 2 armorlu tip izin verdiler.snoopingi 100ledim.pilfering 49 oldu.çatır çatır kitaptır paradır çaldım ama bazıları fazla uyanık :D

ayrıca adama snooping yapıp hidden crim olmayıp, adam gelip seni ortaya çıkarmak için vurup kendini crim yapması ve üstüne guard çekmek kadar zevkli bişey yok şu oyunda :D
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:

dün sağolsun 2 armorlu tip izin verdiler.snoopingi 100ledim.pilfering 49 oldu.çatır çatır kitaptır paradır çaldım ama bazıları fazla uyanık :D

ayrıca adama snooping yapıp hidden crim olmayıp, adam gelip seni ortaya çıkarmak için vurup kendini crim yapması ve üstüne guard çekmek kadar zevkli bişey yok şu oyunda :D

bi yerden sonra sıkılıyosun ve bırakıosun thiefing i sonra da bunu sana yapanlara gıcık oluosun :)

ben 100 ledim 1 hafta once bıraktım artk thiefing i baydi beni daha yapıcı işlere giriştim armor crafting gibi :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...