Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Php öğrenebileceğim bir site?

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar php öğrenebileceğim bir site söyleyebilirmisiniz türkçe olursa fena olmaz ama www.php.org.tr olmasın (:

Bu arada php den anlayan arkadaşlara ben php olayını www.php.net den kurdum ama hala .php uzantılı dosyamı IE boş bir sayfaymış gibi açıyor?[hline]Listen to my magical song.Your brain will tremble!
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır o preprocessor kısmı :)

Aslında bakarsan yeterli. Fakat console uygulamaları için yeterli, eğer sen PHP yi Browser üzerinden kullanmak istiyorsan, o zaman bir web sunucusu kurmalı ve bu web sunucusuna da PHP modülünü tanıtmalısın.

[hline]
Ethernass..
Oyuncuların geliştirdiği dünya..

www.ethernass.com

[Bu mesaj ShARkY tarafından 07 Şubat 2003 20:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Üf vazgeçtim phpden ya! asp öğrenecektim free host yok düzgün php ye daha başlayamıyoruz bile bilgisayar başında geçen saatlerimin boşa geçmesini istemiyorum C diyorum üniversitede ders yani böyle amatör amatör öğrenilir mi? Visual basic mi öğrensem ): ühü..![hline]Listen to my magical song.Your brain will tremble!
Sosyal ağlarda paylaş

C biliyosan php yi bir iki gunde ogrenirsin temel olarak. Bu arada ayri bir web server kurmak zorunda degilsin. Windows ile gelen PWS ye tanitabilirsin ama tercih sebebi degil bence. Apache kur daha iyi.

PWS de calisabilmek icin .php olarak yarattigin sayfalari `wwwroot` dizininin altina atman lazim, PWS buraya bakar cunku.

Sonra regedit programini calistir. START >> RUN>> regedit yaz enterla windows default olmali, sonra...

HKEY_LOCAL_MACHINE kismina gir registry de, ardindan..
System>>CurrentControlSet>>Services>>W3SVC>>Parameters>>Script Map bolumine uzan.. ardindan...

Yeni bir deger olustur[registry degeri] ve ismini .php yap.. sonra cift tikla ve PHP programinin adresini gir.. mesela diyelim G drive inda kurulu PHP:

G:phpphp.exe %s %s

Path degisikse PHP kurulumunun, dizinler filan yani ona gore gir iste. Sonra restart et sistemi PWS tanimaya baslamis olmali yanlis bisi yapmadiysan php dosyalarini...

Ozeti bu ..

Arlooax The Mage
Sosyal ağlarda paylaş

PWS daha ne destegi vericekki yaw, taniticaksin sadece alete o kadar.

Ama tabi yani, Apache filan daha performansli calisiyo, o yuzden tercih edilmeli.

Birde bugli mugli bir php editoru var, ben bir ara indirmistim neydi adi? `phped` di galiba ama eski versiyonu gerekiyo, yenisinde adam parali yapmis. Programcisida turktu ve guzel yazilimdi [ zilyon bugi vardi yanniz free olaninin] . O da isine yarar yani bulabilirsen free surumunu, zira yanilmiyosam herif o surumu ortadan kaldirmisti, anca underground search ile bulabiliyordun.

vs vs ...

Arlooax The Mage
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada web deki neredeyse bütün türkçe php kaynakları, Hakkı Öcal'ın kitapcığından kopyalanıp yapıştırılmış... Bunun haricinde hiç ama hiçbir şeye rastlayamadım ben...

Bilen var mı?

Not: Hakkı Öcal'ın kitabı da çok güzel...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...