Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

son patch ne zaman çıktı? birde ne güzel yenilikler geldi ona göre tekrar dönebilirim oyuna. ama gene de UN geliştirilmeli bence. expansion çıksa da dinler gelse :(

mesela 4'de ki gibi bir oyuncuyla sen bize yemek yollamıştın kıtlık varken, yok şöyle yapmıştın böyle etmiştin falan gibi yazıyor mu geçmişimiz diplomatik ilişkilerimizde onu getirdiler mi
Sosyal ağlarda paylaş

rome total war oynadıktan sonra lan eskiden bunun gibi turn lü bi oyun vardı neydı neydı dedım aklıma geldı ındırdım kurdum oynadım arkadaş fenalıklar bastı bi yerden sonra. lan bir türlü food yükselmıyor. kafayı yıcem hep food +1 de. ne turnler bitiyo. ne doğru düzgün bişi var. milattan sonra 1000 senesine geldim haala krem peynire falan tapıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

mesela 4'de ki gibi bir oyuncuyla sen bize yemek yollamıştın kıtlık varken, yok şöyle yapmıştın böyle etmiştin falan gibi yazıyor mu geçmişimiz diplomatik ilişkilerimizde onu getirdiler mi

4'deki gibi yazıyor evet

@fransuxa
Altının varsa şehir devletlerine gold gift edip onlarla ally olabilirsin. Şehir devletleri kendi özelliklerine göre food/kültür/asker (çağ atladıkça miktarları/asker kalitesi artıyor) + kendi kaynakları+ luxurylerini veriyorlar sana. Yamayı yüklemediysen son çağa geldiğinde başkente 5, diğer şehirlere 3 food gibi bi bonusu vardı sanırım "maritime" şehir devletlerinin, yamadan sonra bunu baya düşürdüler diye hatırlıyorum, tamamen sallıyor da olabilirim tabi neyse :d. Eğer altının yoksa bu şehir devletleri birbiriyle kavgalı olur genelde, maritime özellikli olan birini taraf tutup, diğer şehir devletine saldırırsan 1k civarı goldu gift etmekten yırtarsın, tabi diğer ülkeler bundan pek hoşnut kalmıyacaklardır.

Yamadan sonra turn araları ve kayıtlı oyunları açma süresi baya bi arttı bende, bayadır oynamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Son 2 yamada da save/load, turn arası süreler azaldı. Hatta o konuda bir sorun kalmadı. O yüzden hala sorun yaşıyorsanız 2k forumlarından troubleshoot etmek lazım. Bir de son büyük yamadan sonra ufak bir hotfix çıkmıştı. Mesela bende o hotfix olmadan grafik hataları oluyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
birleşmiş milletlerde oy kullanıyolar bi de.

ya bi fak of demezler mi? tamam diplomasi dedik de 10 şehirli imparatorluk neyin kulturunu neyin artı ürünü alacak ki sikko şehir devletinden? hangi tarihi bilgiyle bunu yaptılar anlaması zor doğrusu.

üretim mantığı populasyonla alakalı değil sanırım. yani 10 adamlı şehir 2 turnde swordsman basıyodu bende.
Sosyal ağlarda paylaş

normal zorluk ya. onda bile resource üçkaadı var bence. son 5 oyunda boyle 12 hex aralıkta bana hep aynı luks kaynağı verirken elemanlarda 5 farklı kaynak var bi de hiçbiri ronesansa kadar trade etmiyo benimle.

vatikanın olayı bambaşka hacı.

monaco işte tek şehir devleti ama o da tee milattan önce 3000de kurulmuyo yani. yani oynda rönesansta falan ortaya çıkabilir mesela senden kopan bi şehir. oyundaki şehir devleti mantığı tamamen monaco üzerine yazılmış heralde.

wikiden singapur tarihini de öğrenmiş oldum bu arada. onların da üzerinden tır geçmiş de boşluğu yakalayınca messi affetmemiş.

barbar döneminde ayakta kalan şehir devletleri zaten senin oyunda seçebildiklerin.

şu oyunlara iç savaş falan koysalar ya, ronesansa giriyosun hala ulus anlayışı yok =P madem faşizmi end game eraya koydun mal gibi, bari şehirlerde isyan falan başlasaydı ne biliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda 2dir continent oynamayacağım dememe rağmen yine gittim açtım.

ben kendi adamdaki 2 ulusu domine ettim, tabi karşı adada napolyon puştu da aynısını yaptı. endüstri çağına geldi tıkandı oyun.

bi de bilgisayar kasıtlı olarak cift kutuplu dünya yaratıyo heralde. mantığını çözemedim yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...