Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptop beğenelim

Arma

Öne çıkan mesajlar

Efendim şimdi ben bu işlerden fazla anlamam. Dolayısıyla tavsiyeler üzerine 1500-2000 tl arasında şık bir laptop almayı düşünüyorum. Oyun da oynayan birisiyim. Wow+hon oynuyorum zaman buldukça. Gerek özellik gerek teknik servis bakımından tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

@Mum tl abi editledim.
Sosyal ağlarda paylaş

Gecenlerde hatuna notebook almak icin electroworld'e gittik. Benzer ozelliklerdeki diger notebook'larin 1500 liradan asagi olmadigi asus marka bi aleti 1299 liraya aldik ciktik.

Sonradan ogrendik ki son kalan teshir urununu aldigimiz icin 500 lira indirimli almisi aleti. Hatta bir suru sony ve mac kacirmisiz benzer sekilde son kalanlardan. Bi kac gun erken gitseymisiz yana yana aradigim mac'lerden birinin sahibi olabilirmisim.

Neyse diyecegim o ki; boyle son kalanlarin fiyatlarini epeyce bi dusuruyolar. Teshir urunlerindeki sorunlarda birebir degistirme hakkiniz olmuyor normal fiyatindan asagi aldiginiz icin ama normal garanti kapsaminda oluyor yine alet.

O yuzden bi kac yer gez bence.
Sosyal ağlarda paylaş

R620 bu aralar aşırı revaçta. Çevremde ilk khalad almıştı, sonra çocukluk arkadaşım da aldı, sonra o gitmiş bi arkadaşına tavsiye etmiş o da almış, patiden de alanlar oldu falan.
Bu arada fiyatı biraz yükseltmişler sanırım çakallar. 1700-1800 civarı bi paraya almıştı khalad yanılmıyosam da, geçen Vatan'da baktım 2000 liraya koymuşlar sdf
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende kalabalık olmasın diye yeni bor konu açmayım dedim ama benimde şöyle bir sıkıntım var, bir arkadaşım benden 1000 tllik bir laptop istedi amaç sadece internete girmek aslında diyorum bir netbok alıp işi halletsemmi ama oda ekran boyuutu itibari ile uygun gelmiyor, bu fiyata çok komplike bir yapıda olmayan uygun bir şey varmıdır acaba bilgisi olan varmı?

dell'de bi model gördüm ama hiç kullanmadım nasıldır acaba??
Sosyal ağlarda paylaş

hp nın turkcell kampanyasıyla verdıgı netbook var;ekranı 11,6 ınc-1,4 kg-atom degılde normal ıslemcılı-8 saat pıl suresi-gomulu 3g modem var.turkcell kampanyasız fiyatı(gittigidiyor vs) garantılı olarak 1000 tl civarı.hem ufak hemde herseyı yapar,ustunde de 4500 ekran kartı var.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-r620-js03tr-r620-core2duo-t9600-2.8ghz-4gb-500gb-1024mb-hd-4650--16-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=41629
http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-r620-js01tr-r620-core2duo-p8700-2.53ghz-4gb-500gb-1024-mb-hd-4650--16-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=41080

T serisi var P serisi var. Sizin kullandığınız hangisi. Bugün, olmadı yarın alacamda.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankarada Vatan bilgisayara gittim. Ankamall ı gezdim. R620 serisinden yok :(. Birtek T serisinden electroworldde var. Vatan bilgisayarda
http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-r520-js02tr-r520-core2duo-p8700-2.53ghz-4gb-500gb-1024mb-hd4650--15.6-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=41985
http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-r580-js01tr-r580-core-i5-520-2.4ghz-4gb-500gb-1024mb-gt330-15.6-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=43715

Bu ikisi vardı.
520 de ekran kartı ati işlemci p8700
580 de ekran kartı nvidia işlemci i5-520

Birazda fiyat farkı var tabi. Oyunda oynayacağımı hesaba katarak tekrar bir karşılaştırma istiyorum sizlerden. Bu akşam yada yarın sabaha birşey almam şart.
Sosyal ağlarda paylaş

her ne kadar ATI'ın gelişme/performans yönünden iyi olduğu kuşku götürmese de ne yazık ki problemli oldukları bir gerçek (benim açımdan).

ATI'la yaşadığım sorun sayısı baya boldu da...

nVidia kartlarımın hiçbirinde bugüne kadar tek bir sorun yaşamadım. (aslında yaşadım da o benim kendi öküzlüğümdü. ekran kartının üzerindeki bataryalardan birini kırmışım harddiski sökerken=))

yani bana sorarsan alttaki şık.

hem "envidia" ispanyolcada "kıskanmak" demek=)
Sosyal ağlarda paylaş

ben de nvidia ile çok sorun yaşadım nedense. Eskiden ATI çok problemliydi gerçi driverlardan kaynaklanan problemler var.

Ben Acer 5740G aldım geçenlerde ATI 5650 HD kart var şu an dx11 destekli tek mobility card.

Sercan ben çok araştırdım ekran kartlarının fpslerine kadar baktım. Mobility olarak en iyi ekran kartı ATI 5650 açıkca söyleyeyim.

İşlemci olarak i3-i5 arasında çok gidip geldim. İ5'te turbo boost özelliği var sadece arada pek fazla performans farkı olmuyor. O yüzden i3 tercih ettim bütçe nedeniyle.

Samsunglardada ısınma ve ses problemi hiç yok acer'da da
Sosyal ağlarda paylaş

benim konuya ses gelmedi buraya damlayayım,

ben de r580 düşünüyorum ama windowsta duracaksan r580 ün fiyatına ati 5730/5650 li makineler (üstüne i3 430, i5 520 vs de görmüştüm sanırım) de bulunuyor, gt330m den daha iyi bu kartlar.

mesela asus ve acer var bilindik firmalardan bu ayarda makine satan, acerin yeni serisinin yarısı bozuk çıkıyor, asusa da kontrastı kötü işçilik ıvır kıvır diyorlar, ben de ikilemdeyim.

sadece o iki modele indirdiysen r580 daha iyi diye biliyorum ama pil ömrü açısından, bileşenler de yakın performans veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...