Jump to content
kermit

Knight Online Başlangıç Rehberi.

Öne çıkan mesajlar

§ 11 Şub 2010, 14:10
Sevgili Patiler.
Yazıma başlarken öncelikle size birkaç başlık sunmak isterim sırasıyla hangi konulardan bahsedeceğim üzerine birkaç yol gösterici olacak bunlar.
· Oyunu yükleme
· Irklar
· Meslekler (ki classlar oyunda job olarak geçior) we skilller
· Oyunda sık karşılaşılacak terimler
· İtemlar
· Party we clan oluşturma
· Canawarlar we NPCler
· Uyarılar önlemler
· Questler
· Beginner helper programı
· Sawaşlar nedenleri we sonuçları
· Uniqueler we forgotten temple
· Şehirler

Ewet başlıklarımız bunlar öyleyse konuyu anlatmaya geçmemi bekliyor olmalısınız. Eğer ki bi yanlışım olur yahut atladığım bi noktayı farkederseniz lütfen bana bildiriniz teşekkürler.
Oyunu yükleme: Oyunu www.knightonlineworld.com adresinin download bölümünden full clienti yükleme şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.
Irklar we alt grupları: oyunda farkedeceksiniz ki 2 ırk war El Morad we Karus tipik olarak bakıldığında insanlar we orclara çok ilginç şekilde benziorlar. Önce el moraddan başlayacağım ne de olsa hem onlar daha bize yakın hem de ben daha çok onlarla oynamış bulunmaktayım.
El Morad: Barbarian: bildiğimiz barbar çok iyi bir warrior oluyor we bundan başka job seçememekte ne yazık ki ancak başlangıç özellikleri olarak str we healthı yüksek başlıyor.


Male El Moradian: bu arkadaş da erkek el moradlımız çok yetenekli olduğu için her jobda yer alabiliyor ki bunlar mage priest warrior we rogue dur.


Female El Moradian: bu arkadaş ise dişi el moradlı aynı şey bunun için de geçerli bu da her jobdan olabilior


Karus: Arch Tuarek: insanların barbarlarına denk olan arkadaşımız. Yine str we healthda yüksek başlıyor we sadece warrior olabiliyor.


Tuarek: bu arkadaşımız da rogue ya da priest olabiliyor. Bunu hiç seçmediğim için başlama skilllerinin nasıl olduunu bilmiyorum ancak bir karakter açmaya başladığınız zaman görürsünüs saten deil mi?


Wrinkle Tuarek: işte bu kişidir ki karusların büyü gücünü oluşturan bu kişidir ki sadece we sadece büücü olabilen we yine bu kişidir ki tek büücüler bu türden çıkan int we mpsinin yüksek başladıını hatırlıorum ancak yanılıyor da olabilirim.


Puri Tuarek: aha iste karusların tek dişi warlığı da karşımızda duruyor aynen drowlar gibi sadece priest olabiliyorlar ama acıkcası çok da işe yarıolar str we intleri yüksek başlıyorlar we bence insan dişilerinden daha güseller eh napalım oyunu tasarlayanlar erkeklerden alıp bayanlara wermişler ;) (erkekleri çok çirkin bu sebeple bunu sölüorum feminizm karşıtı bi hareket içinde deilim)

Meslekler we skilller: olabileceğiniz 4 meslek olmasına rağmen her dört meslekten de 3 alt meslek kazandığınız için seçicilik çok yüksek hemen anlatmaya geçiyorum izninizle...

Warrior: namı diğer sawaşçı neredeyse bütün silahları kullanabiliyor ustalıkla buna daggerlar we stafflar dahil olmasa da her türlü çekiç balta tırpan wb. Türlü str itemlarını kullanabiliyor. Mutlaka we mutlaka strye yoğunlaşıyorlar bundan sonra da giysi giyebilmek we canını yükseltmenin yanında mana sağlamak için de healtha wermeliler. Bu arkadaş 3e ayrıldığı zaman attack defence yahut berserk türünde yoğunlaşabiliyor. Attack önce dmgım yüksek olsun dienlere bunun yanında artan skill pointleri genelde defencee wermek daha karlı oluor warrior genelde 60 lvl üstüne çıktıında herkesi biçiyor we ölmüyor. Defence türünde yoğunlaşanlar mutlaka ikinci skillleri attacka wermeliler ki colony zone da we sawaşlarda aciz kalmasınlar lvl 45de provoke die bir skill açılıyor ki çok iş yapıor bu skillle çewredeki bütün yaratıkları kendi üstünüze çekebiliyorsunuz ki bu eslantta çok işe yarıyor (eslant lvl 40 sonrası gidilebilen bir yer). Arzu edenler önce attack + defence gidip lvl 45de deiştirtebilir böylece daha hızlı lvl kasabilir. Ama skill point deiştirtmek çok pahalı olacaktır lvl 45te haberiniz olsun. Yaklaşık 3-5 milyon eder...we berserker bu arkadaşla hiç karşılaşmadım ancak goratha danışarak nasıl döwüştüğünü anlayabilirsiniz ancak aklımda kalan en büük özelliği bir skillle canı yerine manasından yiyebiliyordu aldığı damageları...

Priest: bu kişiler oyunun supporter adamları genellikle dövüşmeyecek sadece yardım edecekler yalnız lvl 60 olunca paladine dönüşüp ortalığı kasıp kawurabiliyorlar. 3e ayrılınca seçecekleri seçenekler söyle oluor: heal aura we holy spirit ancak bunlar karuslarda isim deişikliğine uğruyor we heal ecstasy we talisman oluor. Healer: bu arkadaşlar oldukça gerekli zira heal potion kullanmamak dolayısıyla para harcamamak acilen can basmak için bire birler mutlaka intelligencea wermek zorundalar yoksa anında manaları bitiyor ama giysi giymek için de strye wermeyi unutmasınlar. Aura/ecstasy/(buffer): bu arkadaşlar en fazla iş yapan priest türü budur bana sorarsanız nie derseniz potionlar sizin canınızı doldurabilirken sadece çok pahalı olan scroller sizin canınızı yükseltebilir yani öyle ki bu tür sizin normal canınız 1200 iken 2700e yükseltebilecek bir güçtür onun için bu priest türü her yerde iş yapar... Holy Spirit/talisman/(debuffer): bu tür dier türlerden farklı olarak strye werince daha başarılı oluor neden derseniz çok fazla kişinin özelliklerini düşürmeyeceğinize rağmen çok düşürdüğünüz kişilere wuracağınızdan kaynaklanıyor bu tür oldukça yararlı olmasına rağmen en başta çok iş yapmadığı için az seçilmekte.

Mage: ewet işte meşhur büücümüz oyunda en az hpye sahip olan meslek budur bunun yanına yüksek dmg kapasitesi we elementlere sağladığı mukawemet sebebiyle işe yaradığı, eline aldığı staffların gücüne göre kendi gücünün çok çok arttığı düşünülürse iyi bir elixir staff+6 we 72 elemental damage ile bu staffı alabilecek kadar gelişmiş herhangi bir karakter oldukça rahat bir biçimde biçok kişiyi büyüleyebilirsiniz& bunun yanında alan büyüleriyle de ortalığı kasıp kawuracak olan bu meslek tek büyüyle birden çok hedefi wurup birçok hedefe dmg werebilmektedir lvlları yükseldikçe harpy partylerinde de yer bulabilecek olan bu meslek grubu bu açıdan da oldukça ii xp kasacaktır... Flame mage: flame büyülerinde ustalaşan bu tür büyücüler için mutlaka flame type staff gereklidir ki büyü gücünü en fazla etkileyen bu flame dmg gibi elemental dmglerdir. 2. skill tercihi olarak mutlaka glacier (buz) olmalıdır. Çünkü ateş en güçlü büyüler olmasına rağmen hedefin erkencecik size ulaşması demek sizin çok kolay ölmeniz demektir bu sebeple buz büyülerinin yawaşlatma gücüne ihtiyaç duyacaksınız. Glacier mage: bu büücüler her iki diğer türde de 2. skill alırlarsa oluyor ancak genellik flamei tercih etmekte çünkü glacier az miktarda dmg wurmakta diğer bir taraftan da yawaşlatmakta olduu için bu özelliğini kapatmakta eğer ki flame seçerseniz 2. tercih olarak bu sizi daha güçlü kılacaktır çünkü fazladan dmg wurmak hiç de kötü olmayacaktır değil mi? ancak lightning seçerlerse ki bunun sebebi de hedefi paralize etmek olacaktır bazı lightning büyüleri hedefi paralize ettiğinde ki bu hiçbir şey yapamadıkları büyülerinin bozulduğu size wuramadıkları filan anlamına geliyor çok işe yarayabiliyor. Lightning mage: bu türün seçilmesinin en büyük nedeni hedefi paralize etmeleri we çaresiz bırakmalarıdır örneğin siz karus wrinkle tuareklerden flame magelerden birisiniz we tahminen lvl 50siniz karşınızda da lvl 42 bir el morad lightning mage war size şunu söylemeliyim ki en küçük bir şansınız kalmadığının resmidir siz öylece paralize kalıp beklerken onun sizi büyülemesini hiçbir şey engelleyemeyecektir. Tabii ki lightning magelere önerim 2. skill olarak glacierı seçmeleridir zira bu şekilde yawaşlayan düşmanlarınız gittikçe zayıflayacaktır bunun yanında lightning mageler eslantta deruvish-apostle partylerinde bol bol iş yapacak hem para hem mana potion hem de xp kasacaklardır.

Rogue: ewet şimdi de benim en sewdiğim meslek olan roguelar oldukça fonksiyoneldir. Roguelar dexe we healtha bağlı olarak güç geliştirirler. Grubu hızlandırma özelliği sadece swift büyüsü tarafından dolayısıyla da sadece roguelar tarafından yapılmaktadır. Bunun yanında str of wolf isimli büyüsü ile attack power yükseltme gücü olan bu karakter bütün partynin attack powerını bir anda yükseltir. Specialitysini seçmesiyle birlikte archer assassin yahut explorer olarak birine yönelir ancak explorer olmak çok da mantıklı değildir çünkü dmg wuramayan bir karakter oyunda çok şeyler yapamaz. Bu sebeple en sık görülen tip archer + xplorer yahut assassin + xplorer dır. Bu yolda assassin olmayı seçenler daggerlar üzerine üzmanlaştıktan sonra gizlenme we görünmez olma özelliklerini kazanacaklardır. Armor ignore we %400 we %600 lü attacklara ulaşınca kimse onları tutamayacaktır hatta ne olursa olsun %5 we %10 can çeken attackları da oldukça etkileyici olacaktır örneğin troll kinge birkaç assassin grubundan başka hiçbir grup karşı koyamaz die de düşünmekteyim. Yaklaşık olarak 12000 dmg koymaya başlayan karakteriniz tek wuruş yiyince her ne kadar kötü olsa da inanın bana denenmeye değer bir aksiyon olduunu size garanti edebilirim ilerledikçe light feet özelliği kazanınca x3 kat hızlı koşan bu arkadaşımız özellikle birilerini kowalarken mutlak kazanç sağlamaktadır. Archer olanlar ise uzaktan çok güçlü saldırılar yapabilecek en güçlü karakterleri bile yakına warmadan yaptıkları güçlü poison we flame attacklarıyla herkese korku salabileceklerdir. Her ne kadar assassinlerden güçsüz olsalar da uzaktan yaptıkları ölümcül saldırılarıyla en az diğer meslektaşları kadar etkili olacaklardır.

Oyunda sık sık karşılaşılacak terimler
Ewet burada her ne kadar çok fazla terime yer werilemeyecek olsa da birkaç adet önemli terime yer wermeyi uygun gördüm.

İnvite: bu partyye bir arkadaşı sağ alt köşenin biraz ortaya yakın bulunan bölümündeki invite butonundan yapılandawet etme işlemidir bir karakteri invite ettiğinizde başka bir partyde değilse lvl sınırlamasına uyum sağlıyorsa we de kabul ederse sizin partynize gelmesi demektir bu işlemi sadece party leader yapabilir (listenin en üstündeki kişi/partyyi ilk kuran kişi)(bir kişiyi dawet etmek için önce o kişiyi seçmek sonra invite tuşuna başmak gereklidir)

Disband: bu ise partydeyken partyden ayrılmak için kullanılan butondur we partyde iseniz tam invite tuşunun bulunduğu yerde bulunur.

Command: bu oyun içindeki komutların yazmadan sadece tıklayarakulaşılabildiği bölümdür üst kategoriden birini seçtikten sonra alttan birine çift tıklamalısınız.

HP: bu hip point manasına gelir we toplam can puanınızı temsil eder.

Health (stat olan): çok karıştırılmasına rağmen hpden farklı olarak lvlla birlikte artmaz we siz sadece ona puan werirseniz gelişir...

Character Screen: ekranın sol alt köşesinin ortaya biraz daha yakınında bulunan character butonunu tıklandığında açılan penceredir.

Disconnect: herkesin tahmin ettiği üzere oyundan kopmak manasına gelir.

Mana/stamina power: oyundaki meslek seçiminize göre can çubuğunuzun altındaki mavi çubuktur mp we sp olarak kısaltılır.

Boss: oyunda çıkan canawarların bazen çıkan güçlülerine denir unique weya quest item düşebilir. Genellikle itemları için kesilirler.

Scroll: çeşitli tipleri bulunabilir. Upgrade için elemental dmg için basılabilirler %100 başarı oranı kesinlikle yoktur 35 lvldan sonra beginnerları eğitmek suretiyle kazanılan manner pointlerin şans faktörü patlama olasılığını düşürmesine rağmen genellikle patlarlar çünkü bu özelliği deneyenler bunun nasıl yapılacağını bilmezler. Öncelikle patlatmak için de itemlara ihtiyacınız wardır lvl we manner point yüksek olursa itemın patlamama olasılığı artar cursed upgrade scroll upgrade scroll we blessed upgrade scroll die ayrılırlar 2. upgradee bile cursed basmak tehlikelidir bir upgrade yaptıktan sonra mutlaka 1 tane weya daha fazla cursedle patlatmak gerekir (bi başka itemın patlaması bi sonrakinin upgrade olma olasılığını artırır) +2 we +3 upgradable itemlara mutlaka normal upgrade basılmalıdır ki patlamasın ancak +5 +6 için de blessed upgrade kullanılması önerilir. +6 dan gelişmiş itemlar alewle parıldar.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 14:10
Bol xp'ler, Gold Barlar, Malişler.
İyi Oyunlar herkese.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 14:10
Nerden arakladın :p

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 14:11
kendim yazdım.
bu günü bekliyodum hep.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 14:12
hayır arkadaşlar bi saniye.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 14:13
kesin arak v ler w olarak yazilmis

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 14:13
Nasil kosper oluyoruz ? O kisim yok tutorial'da =P

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 14:16
Irçımızı nasıl satıyoruz?

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 14:16
diğer sorularınızın cevabını yazıcam arkadaşlar biraz işim var kusura bakmayın.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 14:57
Cassiline said:

Irçımızı nasıl satıyoruz?

ahaha

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 15:03
oha ciddi ciddi knight onlinecı mı oldun kermid

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 15:04
bilgiler için teşekkürler. bir da kuş çekme ve heyel rehberi isteriz :)

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 15:10
şu insan olup da orç ırç açanları bi engelleyemediler gitti

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 16:05
ben "dm çekmek" ne bilmiorum dm den çıkan seti mi giyiolar

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 16:14
başka bi spottan dark mare kitelayıp öteki noktada farmlayanların üstüne çekip invis oluyolar, boşta kalan dark mare de önünde kim varsa çöküyor onun ümüğüne. çekme dedikleri lure /kite işte

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 16:31
dostum forge'da malisi sağ alt kareye koyunca düp oluyomuş geçen teyzemi düpledim hepsi gerçek lütfen forwartlayın

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 16:32
bu arada knayt israile yardım yapıyo mu bu konu çok önemli ona göre malis atıcam

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 16:33
emeğine sağlık gökalp arkadaşım

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2010, 19:10
stimpak said:

başka bi spottan dark mare kitelayıp öteki noktada farmlayanların üstüne çekip invis oluyolar, boşta kalan dark mare de önünde kim varsa çöküyor onun ümüğüne. çekme dedikleri lure /kite işte


terbiesizce bişi ok annadım ty

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Şub 2010, 01:58
AHAHAAHHAHAA.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Şub 2010, 03:36
kosper denmiş.
selam.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Şub 2010, 04:09

alleah bilani virsin.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Şub 2010, 04:16
oh beles post:D

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
  • Yeni Oluştur...