Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Mandalorian (2019) - Disney+

Devokai

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Sylvanas Mandalorian dizisini izledin mi? orada kaldığı yerden devam ediyor işte. Boba Fett yaşlanmış, göbeklenmiş ve o olayların üstünden yıllar geçmiş durumda.

Star Wars: The Phantom Menace – 32 BBY
Star Wars: Attack of the Clones – 22 BBY
The Clone Wars – 22 BBY-19 BBY
Star Wars: Revenge of the Sith – 19 BBY
Solo: A Star Wars Story – 13 BBY – 10 BBY
Star Wars Rebels – 5 BBY – 1 BBY
A New Hope – 0 BBY
The Empire Strikes Back – 3 ABY
Return of the Jedi – 4 ABY
The Mandalorian – 9 ABY
Star Wars: The Force Awakens – 34 ABY
Star Wars: The Last Jedi – 34 ABY
Star Wars: The Rise of Skywalker – 35 ABY

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
1 saat önce, Xaero dedi ki:

Bunlar yakında Jabba içinde dizi çeker...

Guillermo del Toro Jabba'nin karteldeki yükselişini ve diğer Hutt'larla mücadelesini anlatan, Godfather in space tadında bir suç filmi çekmek istemişti vakti zamanında.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/star-wars-guillermo-del-toro-lucasfilm-jabba-the-hut-godfather-a7679501.html

Sosyal ağlarda paylaş

Acquisition uzerine risk alma korkusu. Halbuki gerek yoktu zaman gosterdigi gibi. Filmlerde risk almak bir tik daha zor cunku canon olarak seriye ekleme yapiyorsun. Dizi sacma sapan olsa unutulur gecilir mesela o kadar etkilemiyor. SW film uzerinden tanimlanan bir seri sonucta. Clone Wars'u dusun bir kac tane remake'i vs yapildi, bazilarinin lafi gecmiyor. Solo da mesela baya dandik bir filmdi ama asil seride olmadigindan hatirlanmayacak yillar sonra. Ama su son uclemenin rezilligi sonsuza kadar kalacak malesef.

Ben bunu defalarca yazmistim Force Awakens zamani. Star Wars oldukca basit ve derinligi olmayan bir IP gibi gorunse de batirmasi cok cok zor olan bir evren. Yani ozel olarak ugrasmak gerekiyor ki basardilar bunu son uclemede. Yoksa standart dark force villain, light force user uzerinden herhangi bir konu islesen bile yetiyor. Hayir zaten deli gibi satiyor, dusunsene Prequel Trilogy aslinda hikayesini bildigin trilogy olmasina ragmen gazla/heyecanla/beklentiyle izledik. Bugun dunyada kendini bu kadar rahat sattiran IP cidden sayili. 

Mando/Boba guzel gorunuyor, illa birsey bulmak gibi olmasin ama kullandiklari cekimlerden mi, renk paletinden mi sanki nedense hic SW havasi alamiyorum ben. Bu yeni yaptiklari filmlerde de boyleydi - atiyorum George Lucas'in filmleriyle karsilastirince - Episode 1-2-3 ile mesela. Tam betimleyemiyorum ama icine giremiyorum bir turlu cekimlerin. 

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Aceace dedi ki:

Ben valla anlamadım.

Hem mando, hem de boba fett accccayip güzel. Madem böyle güzel güzel diziler çekebiliyolardı niye o ahmakça filmlere bulaştılar ki?

kötü producer, kötü director, kötü writer birleşince öyle oluyor.

Kathleen Kennedy iyi bir seri çıkarmak yerine agenda pushlamayı tercih etti. ayrıca George Lucas'ın prequel trilogy'de düştüğü hataya düştüler - oyuncak satmaca üstüne kurulu film yapmak. senaryo ve yönetmenler de bocalayınca, hepsi birden başarısız film üçlemesine neden oldu.

öte yandan Mandalorian'da Jon Favreau ve Dave Filoni gibi kendisini kanıtlamış kişiler bulunduğu için, sonuç ortalamanın çok üstünde çıktı.

Sosyal ağlarda paylaş

tuskenler mevzuya girecek ordu olarak falan kartele katılacaklar galiba yoksa bu kadar girişmenin bir mevzusu yok. bir de 9-10 yıl sonrası belki konuşmayı bile öğrenmiş olurlar common language'de falan derken tatlı olabilir cidden.

ama 2. bölümdeki tusken story - güncel zaman olayı çok dengesizdi bir tek o rahatsız etti beni. biraz daha modern zaman arıyordum yalan yok sadfhk

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Bone dedi ki:

kötü producer, kötü director, kötü writer birleşince öyle oluyor.

Kathleen Kennedy iyi bir seri çıkarmak yerine agenda pushlamayı tercih etti. ayrıca George Lucas'ın prequel trilogy'de düştüğü hataya düştüler - oyuncak satmaca üstüne kurulu film yapmak. senaryo ve yönetmenler de bocalayınca, hepsi birden başarısız film üçlemesine neden oldu.

öte yandan Mandalorian'da Jon Favreau ve Dave Filoni gibi kendisini kanıtlamış kişiler bulunduğu için, sonuç ortalamanın çok üstünde çıktı.

ek olarak:

https://www.youtube.com/watch?v=K4yraLWs8T0&ab_channel=TheCriticalDrinker

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...