Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Mandalorian (2019) - Disney+

Devokai

Öne çıkan mesajlar

Sadece o tweet değil başka şeyler de var, mesela maske kullanımına karşı olması, seçim sonuçlarının hileli olduğunu söylemesi gibi. Yani tipik Cumhuriyetçi. Elbette sadece Cumhuriyetçi olduğu için birinin işine son verilmesi haksızlık, ama malum, şirketler cancelcılara karşı duramıyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Bir insan sirf unlu diye fikir belirtemeyecek mi arkadas. Herkesin yapabildigi bir ortamda onlar neden yapamiyor. Eline oyle bir imkan verilmis, o da kullaniyor.

"Fikirlerine katilmadigimiz insanlar ekmek yemesin" diye bir kultur olabilir mi ya. Ben de bakar "salakmis" derim ama salak olmak suc degil ki, ne yapsin yani gebersin mi kadin.

Nigger_of_the_sand tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

tlou2 spoiler

Spoiler

gene kafasının patlayacağı rolü bulmuş maalesef. ?

ve evet gina carano zaten geçen yıldan beri twitter'da filan tam hardcore trumpçı gibi takılıyordu. yüzü kullanılan adam yüzünden smileylerin bile kaldırıldığı devirde sonsuz özgürlüğü yanlış sektörde çalışırken aramış. hollywood'un %98'i demokrat zaten, hedef kitle de büyük ölçüde demokrat gene. ya da "god is not dead 3"te filan rol arayacaksın ama badici kadın seyretmeyi pek istemez cumhuriyetçiler.

roseanne cancel yediğinde mesajı almış olması lazımdı aktörlerin yıllar önce, bitti özgürlük devri. sadece hapse girilmiyor o kadar. kariyer bitiyor gayet.

Sosyal ağlarda paylaş

Gina odununun yaptığı şu direk sdf. Salak fikirlerini kendine saklasa kendi Star Wars dizisi olacaktı. 

cllu9z2elho41.jpg

1 saat önce, Nigger_of_the_sand dedi ki:

Bir insan sirf unlu diye fikir belirtemeyecek mi arkadas. Herkesin yapabildigi bir ortamda onlar neden yapamiyor. Eline oyle bir imkan verilmis, o da kullaniyor.

"Fikirlerine katilmadigimiz insanlar ekmek yemesin" diye bir kultur olabilir mi ya. Ben de bakar "salakmis" derim ama salak olmak suc degil ki, ne yapsin yani gebersin mi kadin.

Onlar neden yapamıyor diye bir şey yok. Gayet istediğini söyleyebiliyor işte ama sonra onun sonuçlarına da katlanacak. Onun karşı görüşünde olan insanlar neden onunla çalışmak istesin? Gina transfobik şeyler yazıp söylerken, Pedro'nun kardeşi transmış mesela. Haklılar kovmakta kadını gayet. Artık gider Kevin Sorbo ile Gods not Dead 3 çeker, conservative parası yer işte. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, progamer dedi ki:

Onlar neden yapamıyor diye bir şey yok. Gayet istediğini söyleyebiliyor işte ama sonra onun sonuçlarına da katlanacak. Onun karşı görüşünde olan insanlar neden onunla çalışmak istesin? Gina transfobik şeyler yazıp söylerken, Pedro'nun kardeşi transmış mesela. Haklılar kovmakta kadını gayet. Artık gider Kevin Sorbo ile Gods not Dead 3 çeker, conservative parası yer işte. 

Istedigini soyleyemez demek ile ayni sey su zaten.

Insanlari gorusleri yuzunden isten kovamiyoruz, emekciler uzerinde isveren ile ayni goruslere sahip olmak diye bir baski olusturulamaz. Ha yapimci ile aktor arasinda benim sandigim gibi bir as-us iliskisi yok ise ve benim bilmedigim bir guc denkligi varsa onu ayri tutarim. Ama anladigim kadariyla bu kisinin sadece o anki isi de sonlandirilmadi, burada sizin de dilinize gelen ilk sey Hollywood'da bir daha zor is bulacagi. Yani bu senaryoya gore kadini iptal eden tipler bu olayi hatirlamayacak belki ama o kisi is bulamamayi surdurecek. Dunyada daha onemli sorunlar olsa da bu bana adil gelmiyor.

Bu iki seritli bir yoldur ayrica; bugun muhafazakarlar alehine isler yarin liberaller alehine. Ki bu Amerika'nin sorunu, mesela su an Turkiye'de boyle bir sistem ancak muhafazakarlar lehine isletilebilir. Yani birini Tayyipci oldugu icin isten kovamazsin ama aksi gerceklesebilir. 

Keske hicbirimiz sevmedigimiz insanlarla calismasak, hatta ayni havayi solumasak ama hayat oyle degil ne yazik ki. 

Sosyal ağlarda paylaş

zaten şu mevzu bütün outrage culture, cancel culture tartışmanın ana noktası ve ben amerikalıların da aralarında tartıştığını görüyorum. ama işte bu konularda sosyal medya kullanımı twitter vs tepkileri aşırı güçlüymüş gibi bir algı yarattı şirketlerde. sanki cancel basmazlarsa bütün şirket imajı yerle bir olurmuş, insanlar bundan sonra herşeyi boykot edermiş gibi. halbuki ben hiç böyle bir durum hatırlamıyorum doğrusu falanca kovulmadı diye şirket zarar etti gibi. hatta genelde tam tersi oluyor, saçmasapan virtue signaling yapayım diyenlerin zarar ettiği durumlar oldu.

trumpçılığa ve trumpçılara hep karşıyım ama "aykırı düşünürsen işsiz kalırsın" genel kabul gören bir gerçekse o zaman gene tam anlamıyla özgür düşünce ortamı mevcut olamıyor. devlet değil, kamu eliyle bir müdahale var bu sefer. uygulanış sistemi de linçten çok farklı değil. ha bu toplumun kendini aşırılıklara karşı regüle etmesi olarak da değerlendirilebilir, yine de bayağı gri bir alan çünkü varılan nihayette "uygun olmayan düşünce" ayrıma tabi tutuluyor. bu da ülkeden ülkeye, kültürden kültüre değişebilen birşey. şunu yazarken bile gidip geldim iki görüş arasında, genel hükümde bulunması zor.

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Sparkcaster dedi ki:

Şunlar ölmeli şu ırk kötü bu ırk kötü aykırı düşünce mi sayılıyor

Türkiyede cancel olmaz merak etmeyin, kadına şiddetten hapis cezası alan adam gelip 1 sene sonra yine dizilerde oynayabiliyor.

öyle mi demiş? demişse görmedim. ama ifade özgürlüğü neredeyse herşeyi kapsıyor zaten direkt cana zarar getirmeye teşvik olmadığı sürece normalde. hatta orada bile muğlak bir durum olduğu sürece, açık ve net olmadığı sürece kanunlardan kaçınmak mümkün.

aşılar mesela can kurtardığı halde aşıya karşı konuşmak hiçbir yerde yasak değil. aşı karşıtlığı aptalca olsa da insanların karşı fikir beyan bile edememesi olumlu olmayabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya beyaz yakalı işi olsa tamam ama burada Disney/Lucasfilm tarafından verilen bir platform var ve bu platformu gerizekalılık için kullanıyor Gina Carano, Gina trans bireyler hakkında ne demiş veya yahudiler hakkında ne düşünüyormuş şimdikinin kaçta kaçı insanını umrunda olurdu eğer Cara Dune u oynamıyor olsaydı? Kaçınılmaz olarak da bu platformu sağladığı ve "irtibatlı ve iltisaklı" olduğu için Disney in imajı da zarar görüyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

İyi yapmış, kendini yadsıyarak para kazanacağına en azından içi rahat eder. Düşünceleri saçma olsa da ifade özgürlüğü kapsamında, maske karşıtlığı denilen fotoğrafa güldüm bile. Öte yandan yapım şirketi herkesle çalışmak zorunda değil, imajını kötü etilediğini düşündüğü bir oyuncuyla çalışmayı reddedebilir. Bu düşünce özgürlüğü ihali anlamına gelmez.

Trumpçıları Yahudilere benzetmesi gerzekçe olsa da antisemitizm sayılmaz bence. Fakat fark etmez, dizinin reytingini etkileyeceğini düşünen yapım şirketi, oyuncunun kamusal ortamda beyan ettiği kişisel görüşleri yüzünden dizisinde oynatmayabilir. Bunu işten çıkarma gibi düşünmemek gerek. Zaten sözleşmesi buna imkan veriyordur.

Biden kalkıp böyle biri Star Wars dizisinde oynayamaz deseydi, o zaman bunun hak ve özgürlükleri ihlal ettiğini söyleyebilirdik. Çünkü o zaman kamu otoritesinin baskısı söz konusu olurdu.

Sosyal ağlarda paylaş

Unlu olsam su hayatta yapacagim son is sosyal medyada olmak olurdu heralde ya. Sosyal medyanin olayi zaten kimligin olmadan iletisime gecebilmek belli sinirlar dahilinde, unlu olunca otomatik bunu ortadan kaldirmis oluyorsun.

Fake hesapla takil misler gibi illa istiyorsan. Sosyal medya avantaj sagliyorsa siradan insana sagliyor, unluye saglamiyor ki unlu zaten 100 sifir onde sosyal medya alaninin disinda. Ayni seviyeye niye gelesin sdfs.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...