Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Mandalorian (2019) - Disney+

Devokai

Öne çıkan mesajlar

Spoiler

jango fett fln ne ayak ya, general obi bunun kellesini almadı mı? ayrıca başında beri herkes binlerce yıl geçmiş gibi takılıyor, jedi'a büyücü demiyolar mı ?

baby yoda olmasa işin içinde bi bokluk var dicem ama sci fi western güzel, sarıyo

Sosyal ağlarda paylaş

|filler

839.png

şahane space western, aynen devam böyle.

Spoiler

çocuk da gitti alyen şelob uyandırdı, gg olacaklardı boşboğazlığına lol. dinn kardeşimizde peygamber sabrı var.

en baştaki pusu kısmı da mükemmeldi özellikle jetpack kısmı ehu.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Goering dedi ki:

tam olarak filler bu demek, illa naruto / dragonball tarzi "anime filler"i beklememek lazim. 

zaten sezon sadece 8 bolum.

hayır filler demek adaptasyonlarda adapte edilen yere yetişene kadar adapte edenlerin kafadan uydurma ama adapte edilen hikayeyi etkilemeyecek şekilde kompartmantalize bölüm çekmesi demek. norak noktayı koymuş.

Sosyal ağlarda paylaş

sence bencelik bir durum yok, yoruma açık birşey değil. tartışılacak bir durum da olmadığı için tartışma kulübü de gerekmiyor. episodic adventure dizisi izlemeyi bırakmış ve ne olduğunu unutmuş insanların gelip jump şonen adaptasyonlarından duydukları “thing i dislike” terimini bilip bilmeden her hafta kullanması bir anlam teşkil etmiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

aga trollüyo musun napıyosun ama 80lerden önce neredeyse her dizi episodicti, yani her bölüm standalone. nedeni de linkteki blog güzel açıklamış. ben daha mando s02yi izlemedim ama sanırım buna döndüler (nefret ederim). filler değil çünkü "fill" lediği bir şey yok, hepsi standalone zaten.

https://www.fictorians.com/2018/02/14/episodic-vs-sequential-tv-shows-and-novel-series/

Sosyal ağlarda paylaş

hayir, anliyorum tabii ki de. 16 yasinda cocuga yazar gibi yazmaniza gerek yok.

bu bolum direk filler.

direk intertwine ediyor sey de; filler ve episodic adventure

Spoiler

ye09cff8eb75335cabd575a543e70791e.jpg

bir de yani, bu benim dusuncem. kimsenin desteklemesi veya desteklememesi de umrumda olmaz acikcasi.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Filler diyebilmemiz için önce ortada bütünleşik bir hikayenin olması, sonra o hikayenin arasına alakasız başka bir hikayenin girmesi lazım. Burada öyle bir durum yok, hikaye direkt olarak bu zaten. Bu şekilde yazılmış bu şekilde çekilmiş, araya sokuşturulan bir şey yok. Mando'nun random maceraları. Her gezegene gidip quest yapıyor, dizinin bütün olayı bu.

Altında çok şey arıyorsunuz da yanlış yerde arıyorsunuz, adamlar masaüstü frp oynayıp sonra abi bunu live action çeksek süper olur diyip çekmişler işte.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Sam dedi ki:

sence bencelik bir durum yok, yoruma açık birşey değil. tartışılacak bir durum da olmadığı için tartışma kulübü de gerekmiyor. episodic adventure dizisi izlemeyi bırakmış ve ne olduğunu unutmuş insanların gelip jump şonen adaptasyonlarından duydukları “thing i dislike” terimini bilip bilmeden her hafta kullanması bir anlam teşkil etmiyor.

aynen öyle. arkası yarın tarzı serialized dizilerine o kadar alışmışız ki, episodic dizi görünce "FİLLERRR!" diye tepki gösteriyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben Sam’e katılıyorum, bölümler filler  değil. Dizinin kendisi komple filler.

Geçen bölüm solucan öldürdüler köylülerle, bu bölüm random 2 pilotla örümcek öldürdüler, geçen sezon da gergedan öldürmüşlerdi ilk aklıma gelen, safari gibi takılıyorlar. Sorsan uzay dizisi.

Karakter gelişimi, story arc olmayan dizide filler’ın açıklaması tartışılıyor. “Arkası yarın” dizisi değilmiş onu da öğrendik sddfd

Cebinde Disney’in parasıyla 2020 yılında episodic dizi yapacaksan, bir zahmet 60’larda Star Trek’in yaptığının bir tık üstüne çık. Yoksa yemişim filler’ını.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Asteroth dedi ki:

Dizinin kendisi komple filler.

Karakter gelişimi, story arc olmayan dizide filler’ın açıklaması tartışılıyor. “Arkası yarın” dizisi değilmiş onu da öğrendik sddfd

"filler" tanımını bilmeden kullanan, serialized ve episodic ayrımına "arkası yarın dizisi değilmiş sddfd" diyerek dalga geçen birisine oturup story arc nedir, karakter gelişimi nasıl olur ciddi ciddi anlatacağımızı mı bekliyorsun?

çok iyi character arc'lara sahip diziyi siz trolleseniz de gerçekler değişmiyor... al adam videosunu bile yapmış, bilal'e anlatır gibi anlatıyor:

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...