Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Mandalorian (2019) - Disney+

Devokai

Öne çıkan mesajlar

8 saat önce, Natanyal dedi ki:

7 Samurai zaten direkt bölüm, benim yine aşırı hoşuma gitti. Bölümün yönetmeni de Bryce Dallas Howard'mış ona da şaşırdım. Çok sağlam ekip toplamış Favreu abim harbi Star Wars'ı da kurtarırsa yine abim kurtarır. 

şunu yazmaya gelmiştim tıpatıp. önce a takımı mı olacak dedim ama sonra tam yedi samuray oldu. bryce dallas hem yönetip hem oynasaymış keşke.

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, Akuma_Blade dedi ki:

Clone Wars'da direkt Akira Kurosawa'ya teşekkürle biten bir Seven Samurai bölümü vardı, Filoni seviyor muhtemelen o konsepti.

akira kurosawa zaten star wars'ın yaratıcılarından biri gibi bir şey. george lucas'a falan bayağı yardımı dokunuyor konsept döneminde. hatta çekimlerde sürekli setlere de gelip destek oluyor. vader, stormtrooperların hatta imperial tarafındaki bir çok tasarım, adet, background hikayesi vs. japon kültüründen gelme ve direkt kurosawa'nın sayesinde.

Bi yazı okumuştum yıllar önce Empire'daydı galiba. Star Wars bugün varsa onu popüler kılan her tasarımın altında Kurosawa'nın imzası var hemen hemen, onun sayesinde Star Wars var diye. 

O yüzden bu adama tapılması, sürekli göndermeli bir şeyler yapılması falan doğal. 

Edit:

wu8y1yjhjpc31.jpg

MV5BMTUxNTI3MTkxM15BMl5BanBnXkFtZTcwNjY3

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Sequel'ların bok gibi olduğunu kabul edip Legends'a dönmeliler. Biz bir bok yedik, Expanded Universe'i geri getiriyoruz desinler.

Ama tabi ki böyle bir şey olmayacağı için Sequel öncesi hikayelerin hayata geçmesini umacağız.

Kenobi en büyük umudum şu an Mandalorian dışında.

Sosyal ağlarda paylaş

eu icerigini parca parca kullaniyorlar arada bir bakmisin bilmemne tekrar canon olmus falan asd, bkz Thrawn vs.

ama official sekilde kabul etmeseler bile ordaki icerigi komple yoketmek yerine kullandiklari surece iyidir gene. 

ana seri bittikten sonra neler gelecek falan ordan bakilir zaten ne yone gidecek.

bu dizinin tepede olmasi gozlerini acar herhal,

unnamed-1.png

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Son bölümü yeni izledim, diğerlerine göre daha hüzünlü bir bölüm olmuş.

Spoiler

Güzeldi ama gene baya, özellikle Gina Carano'yu görmek sevindirdi. Kadın Deadpool'dan beri ne prim yaptı belli değil.

AT-ST'yi ciddi korkutucu yapmışlar, filmlerde bu kadar korkutucu durmuyordu bence. Özellikle AT-ST'nin köye saldırmadan önceki uzak çekimleri çok beğendim.

Helmet'i de çıkardığı yer biraz ilginçti, görülmeye müsaitti sanki. Mandalorian'a bi dual Westar pistol ve jetpack yakışır ama artık.

Bu arada Cara'nın Mandalorian ile kavga ettiği sahnede dan dun armorına ve helmetine vurabilmesi şaşırttı. Aslında o kadar da sert bir materyal değil mi acaba Beskar armor? Ya da kadın çok güçlüydü.

Bir de köydeki abla ile ilgili daha çok background bilgisi verseler iyi olacak, merak ettim kadının nereden o yeteneğe sahip olduğunu.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

AT-ST sahnesinde Ewok taktikleri konuşulur mu diye bir korktum bir an ama olmadı. Cidden alıştığımızdan daha korkunç göstermişler ki bu bile dizinin daha kaliteli olduğuna delalet. Düşününce cidden sıkıntı bir alet çünkü.

Köydeki abla tövbekar stormtrooper çıkacak diye de bekledim o da olmadı

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...