Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anneyi babayı köpek almaya ikna etmek?

Solonor

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar, benim dünyada en çok istediğim şeylerden biri köpeğimin olmasıydı belki 5 yaşımdan beri. Ama ne yazıkki annem korkar köpekten, babam da çok hazetmez, bunlar bir oldular bana köpek aldırmıyorlar. Yok efendim, tüy dökermiş, masraflı olurmuş, halıya işer kakasını yaparmış, gezdirmesi onlara kalırmış vesaire. Ama benim artık bi köpek sahibi olmam lazım çünkü gerçekten çok istiyorum. Şimdi sorularım:
1)(tamam türleri fln var ama) Ortalama bir köpek ne kadara alınır ve aylık ne kadara malolur?
2)Eğitime falan göndermeye gerek yoktur mu? (o ne demek ya=)
3)Evimiz halı olduğundan tamamen, hayvanın tüyleri döküldüğünde kolay temizlenebilinir mi?
4)Hayvan bitlenir mi? Haşarat üretir mi?
5)Komşular falan rahatsız olabilir mi hayvandan? Olursa ne yapmak gerekir(hayır dövelim onları demiyorum çok insan haklarına saygılı bir insanım :)).
6 ve en önemlisi) Bu kadar şarta rağmen annemi ve babamı nasıl ikna edebilirim?

Gördüğünüz gibi bir sürü sorunla karşı karşıyayım ve en son çarem bu topic. Lütfen ciddi cevaplar verin, artık gerçek bir köpek istiyorum. Sağolun şimdiden.[signature][hline]The answer of the question, why we are melancholic.
I still feel the pain, i still feel your love...

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
bende senle aynı durumdaydım. babam beni çok sever o yüzden kıramadı aldı gene. ama babamda seviyor. köpeği aldıktan sonra annemde ve babamda çok sevmeye başladı. :)
köpekler tüy döker. snrm senede 2 kere. eğer tüy sorunu olmasın diyorsan tüysüz köpeklere bakmalısın. eğitim konusunda ise sen eğiteceksin. ancak eğitemessen eğitime yollayabilirsin. köpeklerin en ucuzu 100 milyon falan diye biliyorumki onlarda biraz süs köpeği oluyor. aylık masrafı ise biraz köpeğin yemesi ve ihtiyaçlarına bağlı. köpek alma konusunda gelince istersen pati pet'e yeni bir topic açıp yavru köpek aradıgını belirt. belki sana hiçbir para istemeden verebilen olur...[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
Pati Pet Açıldı!

Sosyal ağlarda paylaş

1)(tamam türleri fln var ama) Ortalama bir köpek ne kadara alınır ve aylık ne kadara malolur?
en ucuzu kopegi yavrulamis tanidiklara basvurmak :), bir kopegin aylik masrafi en cok kopegin ne ile beslendigiyle iliskilidir. Burada onemli nokta kopegi mamaya alistirmamak, yoksa mamadan baska bisey yemiyolar ve de masrafli oluyo kopek buyudukce ozellikle. En guzeli siz ne yiyosaniz onun da artiklari falan yemesi. tabi bu benim gibi evde kopek yerine at besleyenler icin gecerli degil.
2)Eğitime falan göndermeye gerek yoktur mu? (o ne demek ya=)
genelde gerek yok, ilgileneceksin ilk yilinda (en onemlisi 6 ay 1 yil arasi), o zaman mum gibi olur. kitaplardan falan da yardim alabilirsin.
3)Evimiz halı olduğundan tamamen, hayvanın tüyleri döküldüğünde kolay temizlenebilinir mi?
kopekler tuy doker, nasi insanlar kil, sac vs dokuyosa kopekler de tuy doker. Kisa tuylu ya da tuysuz kopek cinslerine bak. Tuyler kolay temizlenir, elektrik supurgesi denilen cok sik bi alet var.
4)Hayvan bitlenir mi? Haşarat üretir mi?
asilari tamam + pire tasmali kopekler haserat uretmez, bitlenmez, ama ot bocek falan icinde dolasirken kene yapisabiliyo kopege, uzerine ilacini surup beklicen, kolayca cikiyo.
5)Komşular falan rahatsız olabilir mi hayvandan? Olursa ne yapmak gerekir(hayır dövelim onları demiyorum çok insan haklarına saygılı bir insanım :)).
rahatsiz olma durumu komsularin killik seviyesiyle dogru, hayvan sevgileriyle ve anlayislariyla ters orantilidir. Egitilmis kopekler genelde bos yere havlamaz/ulumazlar.
6 ve en önemlisi) Bu kadar şarta rağmen annemi ve babamı nasıl ikna edebilirim?
ikna etmek, en kolay kopek/hayvan sahibi tanidiklar vasitasiyla olur, sen de bikbiklen tabi ama yani 'buyuklerden' gelecek referans daha onemli.[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
said:
Solonor, 14 Temmuz 2004 03:27 tarihinde demiş ki:
Ha bu arada hayalim hep bi golden ım olmasıydı. :)

aa işte dediğin köpek tam bir aile köpeğidir :)[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
Pati Pet Açıldı!

Sosyal ağlarda paylaş

Al sana en bomba tavsiye..

Al bi tane bigıl ne tüy döküyo ne de çok büyüyo.. Ama terrier gibi değil çok tatlı bi köpek.. Anne babayı ikna etmekte kolay olur, dersin işte tüy dökmüyor büyümüyor çok sevimli vs vs..[signature][hline]Touch of death is never gentle...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...