Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Honda motosiklet eğitim merkezi

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Birçok motora meraklı arkadaşımız var. Bazıları bu işe nasıl başlayacağını düşünüyor. Honda'nın bu eğitiminden haberdar olanlar vardır ama duymayanlar için bir konu açmak istedim.

copy/paste destekli olmadığından sayfa sadece link verebiliyorum:
http://www.honda.com.tr/motosiklet/learning_center.htm

Eğitimler Şekerpınar'daki fabrikanın orada yapılıyor anladığım kadarıyla.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Anadolu ve Avrupa yakalarından servisleri var.

BMW yede gittim Honda yada şahıslardanda aldım eğitim ve alıyorum. OMM dende aldım alıyorumda..

Honda ilk başlayanlar için muhakkak alınması gerekekn bir eğitimi gayet uygun fiyatlarla özel pistte eğitimleri HONDA MOTORSPORT tarafından onaylanmıs insanlarla veriyor. Hafifa almayın dünyada sadece 3 kişide olan sertifikalardan birisine sahip kişi bir türk ve bu eğitim kurumunda.

Motosiklete başlamayaı düşünen herkse buraya gitmelerini öneririm.

BMW daha çok enduro eğitimi verir , Honda asfalt makinalarına daha uygun eğitim verir. OMM yolda eğitim verir.

İlk başlangıç ta şahıs kendisi hangi ortamlarda motosiklet kullanmak istediğine karar verecek ( aslında en zor durum budur. neyin ne olduğunu bilmeden görmeden karar vermek. )

Herneyse benim önerim , ilk başlayacak kişilere ilk 3 seviye için ( herkes aynı şeyi aynı şekilde öğretiyor merak etmeyin ) Honda..

Sonra enduro seçilecekse ve para bol ise BMW ile devam etmek .

Ben hem enduro seçeceğim ama uzun yolda yapacağım. Bunda asfaltta olacak çoğunlukla ama sürüş rahatlığı önemli diyorsanız OMM ile irtibata geçin derim.

Ama illaki full koruma ve eğitim şart.

Kaskınızda , zırhınızda üzerinizde olsun. Keyifli sürüşler.

ps: Honda ya giderseniz öğle yemeklerinde japon mutfağınında tadına beleş bakma şansınız var Honda fabrikası sayesinde. Tofu yedim beğenmedim. Pirinçleride tatsız tutsuzmuş. Allahıma şükür anadoluda doğmuşumda tadımız damağımız gelişmiş >:D<
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
eğitim 2 tam gün sürüyor. 1. günü tamamladım. Bence çok güzeldi. hiç bilmeyerek gittim. Şu an tereddüt etmeden kullanabilirim.

Tabi bi bok bildiğim yoktur yine de. Baya bi yol katettiriyor.

İlk gün:

20 dk teorik ders.
30 dk dışarıda motoru elde sürme, yerden kaldırma ve park ettirme.
10 dk motoru sehpa üstünde binip gaz kontrol ve vites şeysi

sonra hep sürüyosun. Güzel bir parkuru var. dönüp duruyosun. Yanlışlarını falan direkt görüp uyarıyorlar. güzel.

Öğle yemeğini Honda Fabrikasında yiyosun. Evet, japon yemeği de var. Fazla varsa ve istersen yiyebiliyormuşsun. Denemedim.

Kullanılan motor CBF 150. Tüm ekipmanı onlar veriyorlar. WC'ler temiz.

Haftasonu, yani dünkü grup, 15 kişiymiş. Biz hafta içi 6 kişiydik. 1 kişi gelmedi. 5 kişi yaptık eğitimi. Bu çok büyük şans oldu bence. 15 kişi olsaydık bu kadar pratik yapamayacağımız söyledi hoca.

Her şey 10/10 bence.

Merak ediyosaniz, hiçbir şey bilmiyorsanız bence bu eğitim alınmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim CBR250'de 12.000 civarı, Tiger 800'de de 8.500 kilometrem oldu, hala bir saniye eğitim denk getirip de gidemedim haftasonlarına çok az denk getirdikleri ve onlar da hemen dolduğu için. Önümüzdeki yıl içerisinde Güvenli 2, Güvenli 3 ve Yolculu eğitimlerini alacağım inşallah.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Hadi yaw, neden acaba?

Kontrayı kendi kendime çalışa çalışa öğrendim mesela, bana 2. kurda kontra gösterdiklerini söylemişlerdi.

Hoş 1. kurda çemberde dönmeyi flaan gösteriolar ve kontrasız dönmek imkansız. seve seve öğrenionda , biliçli yapmak ayrı biiş ya

müfredatta yokmuş.

Baggio said:

Benim CBR250'de 12.000 civarı, Tiger 800'de de 8.500 kilometrem oldu, hala bir saniye eğitim denk getirip de gidemedim haftasonlarına çok az denk getirdikleri ve onlar da hemen dolduğu için. Önümüzdeki yıl içerisinde Güvenli 2, Güvenli 3 ve Yolculu eğitimlerini alacağım inşallah.

Gerek yok. Yeterince tecrüben var, direk yol egitimine gidebilirsin.
Ha çok paran varsa git tabi gs3 eğlenceli 1000lik motorla dönüyosun gymkhana pistini
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...