Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Microsoft'tan buyuk Anti-Korsan hariketi (600.000 ban)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Revangelis said:

ps3 xboxdan üstündür gibi bişey savunmuyoru ama
penth sen amerikadasın, orda en ucuz xbox sanırım 190 dolar
biz türkiyedeyiz ve official olarak halen olmayan bi konsol böyle bi fark var:p
ben birsey demiyorum, donanimsal olarak da ps3 xbox'tan daha ustun, (fakat bu su anda hantalliktan ziyade birsey vermiyor o ayri, ileride degistirebilir dengeleri, bir de oyun gelistiricilerini tembellige itiyor tabi)

xbox bitecek artik korsan oyun olmayinca kimse almaz bunu demek hiyarligin daniskasi sadece, onu belirtiyorum. 5 kisilik turkiye pazarini dunya pazarina genelliyorlar.
microsoft'un turkiye pazarindan ne geliri, ne beklentisi vardi bugune kadar allah askina da "korsan yok" gibi bir mazeretle xbox alinmamasikoyacak sirkete?

izlenen cok dogru bir politika. turkiye'de bugun oyun piyasasinin gelismemesinin en buyuk sebebi korsan oyun. bircok ulke icin gecerli bu. oyun denyimini de cok kotu bir sekilde etkiliyor korsan oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

ps3 sayesinde insanlar orjinal almaya alışmak zorunda kaldı artık penth.

şu konsollar sayesinde oyunlar evlere, eşlere daha kolay kabul ettiriliyor hem. eskisi gibi uzaylı gözüyle de bakılmıyor oyun reyonlarını gezip alışveriş yapanlara. hem oyun oynamanın eğlenceli oldugunu ispat edebiliyorsun onları da katarak. (cod, sc falan oynarken ne anlıyon ya bundan diyen kıza dayıyorsun guitar heroyu gg hf xD)

ilk tbc expansion'u çıktığında oluşan kuyruklar haberlere falan düşmüştü. şimdi daha iyi nispeten ortam. ha şu metin2 cinayeti falan yine medyada yine OYUN İLLETİ damarını kabarttı ama geçicidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

MS xboxlari live dan banliyacagina gitsin win 7 yi duzeltsin, driver signature enforcementi kaldirsin, para verdigim hardware imi kullanamiyorum. zaten o bill gates ahirette kac milenya yanar bilmiyorum.
o bill gates olmasa bilgisayar dunyasi bugun oldugundan cok daha farkli olurdu, onda bir anlasalim (ehehehe evet cok daha iyi durmda olurdu esprilerini falan da yapmayalim lutfen)

said:
konsola gelince ve live a, ilk ciktigi gunden beri kullaniyorum 360, simdiye kadar banlanmadim, zaten yaklasik 7 aydir acmadim. orijinal oyun aliyorum xboxuma, dandik single playerlarin cogunuda dl ediyordum.Alet o kadar kotu bir muhendislik ornegi ki, durdugu yerde kendini yakabiliyor (aka red light syndrome). oyunlari cok kotu(artik ps 3 unkilerde kotu o ayri), guzel oyunlarin live i cok kotu (asiri lagli yada cok sinirli).
klavye mouse baglanamiyor. bu boyle uzayip gidiyor, elbette konsollar batmaz reklami devam ettikce, bi suru cocuk var.
gelip korsan deneyiminle live anlatiyorsun ya burada.
red light olayi artik yok bir kere, tek bir jenerasyonda vardi ve tamamen duzeltildi. kimseninbasina dert olmadi, gidip korsan kullananlar haric. onlarin da bi haklari yok zaten konusmak icin. sorun cikan adam gitti goturdu yenisini aldi, bu kadar.
live'da EN UFAK lag sorunu yasamadim bugune kadar, en ufak bir sorun yasamadim. Mukemmel bir tecrube direk her seyiyle Live ve yanina yaklasabilen bir servis yok su an, hangi platform olursa olsun.

said:
ama insanlarin %90i pes oynmak icin aliyor bu boku ( hali saha kalmadi ya evrende, konsolca oyniyacaz) geriye kalan %10 da joypadle frag yapcaz diye sekilden sekle giriyor.
valla biri yakin olmak uzere 2 arkadasim entertainment tech. alaninda master yapiyorlar, adamlari isi oyun yapmak, tum oyunlarini xbox'ta oynuyorlar, haftada 2-3 oyun bitiren tipler isleri geregi. benim icin yeterli bir nokta bu.

said:
Daha bu gune kadar xboxda oha be iyi ki almisim bu oyunu bir omur oynarim dedigim oyun cikmadi.
oyunu bir omur oynamazsin, eskidendi o tur oyunlar baldur's gate zart zurt. cok cok guzel oyunlar var ama hayran kaldigim.

said:

simdi gelelim natala, isterse cikartmasin natali ms. nintendo gelir wii mk2 ile gozluklu suratina dick slap yapar bill gates in. Penth adamlar calisti odesin millet mantalitesi o kadar basit degil, essegim gibi cikartacak o programi, yoksa silinir gider piyasadan, unutmayin ki wii bir denemeydi (bir prototip icinde oldukca basariliydi bana sorarsaniz).
ya yani o kadar sacmaliyorsun ki, ilk olarak bill gates'in microsoftla tek baglantisi hisse sahibi olmasi. baska en ufak bir bagi yok su an, chairman iste, fikir veriyo ara sira o kadar. bill-melinda gates vakfinda calisiyor artik.
ciktiginda tekrar konusuruz bunun hakkinda 80 defa konusuldu zaten.

said:
elbette bu piyasada MS dominant olacak, para yedirmedikleri adam kalmadi, birde her yeni surumde hardware uretimcilerin 1 yili askin hardwarelerini uyumsuz yapip onlarinda kicina bal caliyor gates, hep MS olsun hep MS diyor firmalar dolayisiyla.
o isler artik applin demis penth, applein hissedari deilmi bill gates??
ha dominant olmayinca tasak gec, dominant olunca para yedirdi de, bu mudur? soyledigin seyin en ufak bir kaniti var mi? zaten hala gates diyorsun, ciddiye alinacak bir yazi degil bu.
apple hissedari tabi ki, apple, ms, google zart zurt hep birbirinde hisse sahibidir, hatta ortak chairmanlar vardir, ornegin yakin tarihe kadar google'in ceo su apple'da chairmandi, sonra aralari bozuldu app davalarina, ayrildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Havlu said:

ya usta, kiriyorum cunku anasini aglattilar ulkenin amerika olarak, microsoft da orduya xbox yollayan bi firma, dolayli olarak oyle bi serefsiz yani. benim kizdigim nokta orada. cepte para olsa orjinal alir oynariz.

penthin de microsoftta oldugunu biliyorum zaten, ama ilke beyin fen liseli oldugunu azimiz biliyor ona parmak basayim istdim ehueehe

OMG!!!!
Hem paran yok hem de şerefsiz amerika xbox yollasana bize iraka yollicağına diyosun o da iyimiş...
Sosyal ağlarda paylaş

glatheros sirf kotulemek icin kotulemis. xbox live de korsan catir catir oynadim hic lag sorunu yasamadim (pes disinda, ki pes heryerde sorunluydu online da).

penth sende lutfen etrafta 3 kirmizi kalkti ortadan diye yalan yanlis bilgi verip durma. microsfotun her zamanki kolpasi, xenon cikti omg rrod kalkti dediler patladi. falcon cikti ffs no rrod dediler gene patladi. ayni sekilde jasperda patlayali cok oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

korsan kullananlar icin bi risk oldugu kadar, milleti extended warranty olayina da zorlayan bisi. en kotusu ise bence imaj zedeliyici bisi. kac sene olmus konsolunu cikarali hala 3 kirmizi olayini duzeltemiyosun. su son cikan banlanma ile hdd bozulma olayindan sonra resmen microsoftun kasitli olarak cihazlarin bu kadar cabuk bozulmasini istedigini dusunecem :p. ha ben her haline raziyim, seviyorum xboximi, 3. xboxim olsa bile oynadigim oyunlarla 3 konsolunda parasini coktan cikardim sdf
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bill gates olmasa bilgisayar dunyasi bugun oldugundan cok daha farkli olurdu, onda bir anlasalim (ehehehe evet cok daha iyi durmda olurdu esprilerini falan da yapmayalim lutfen)

ehehehe evet cok daha iyi durmda olurdu :D:D:D

said:
gelip korsan deneyiminle live anlatiyorsun ya burada.
red light olayi artik yok bir kere, tek bir jenerasyonda vardi ve tamamen duzeltildi. kimseninbasina dert olmadi, gidip korsan kullananlar haric. onlarin da bi haklari yok zaten konusmak icin. sorun cikan adam gitti goturdu yenisini aldi, bu kadar.
live'da EN UFAK lag sorunu yasamadim bugune kadar, en ufak bir sorun yasamadim. Mukemmel bir tecrube direk her seyiyle Live ve yanina yaklasabilen bir servis yok su an, hangi platform olursa olsun.

bari ne savundugunu bilsen :p red light vermiyen konsol yok cunki RROD general hardware failure demek, ilk jenerasyonlarda kullanilan kursunsuz lehimlerin isinip catlamasi sonucu oldugunu bu lehimlerin degsitirildigini soylediler ama kulliyen yalan, IBM den aldiklari cell in alt versiyonu gibi bisi olan xenon islemcide sorun

acele piyasaya cikarmak icin gerekli testler yapilmadan uretimine baslandi xenon un, RROD un bir nuamrali sebebi de asiri isidan islemcinin patlamasi zaten (ki RROD u tek arizada vermiyor, general hardware failure dir RROD)

ikincisi RROD problem degil diye brisey yok, microsoft un garantisi omur boyu degil (dunyanin cogu yerinde RROD icin 3 senedir ki sen gelmis xbox un resmi satilmadigi turkiyede insanlari krosan kullanimi ile sucliyorsun, adamin zaten garantisi yok ehuehu) bunun yaninda XBOX da garanti trasnfer edilemiyor yani ikinci el konsollarda modifikasyon olmasada garantisi gecersizdir ki garanti kapsamindan sonra yanan aletlerden bahsetmiyorum, ilk aldigim sisko PS2 mi hala kullaniyorum ben 7-8 senemi ne olucak neredeyse, demekki 3 sene garanti vermekle olmiyor bu isler

gene herkes senin gibi ameriakda oturmuyor, turkiyede live yok malum lag var diye sikayet edenler son derece hakli olabilir

said:
valla biri yakin olmak uzere 2 arkadasim entertainment tech. alaninda master yapiyorlar, adamlari isi oyun yapmak, tum oyunlarini xbox'ta oynuyorlar, haftada 2-3 oyun bitiren tipler isleri geregi. benim icin yeterli bir nokta bu.

zevksiz amerikalilar geyigine girmiyorumda taraf gazetesinin uzmanalra muhendislere sorduk egyigine donmus bu :p

said:
oyunu bir omur oynamazsin, eskidendi o tur oyunlar baldur's gate zart zurt. cok cok guzel oyunlar var ama hayran kaldigim.

yoo hala yapiliyor bu tarz oyunlar, sorun fable haric xboxda exclusive oyun yok god of war veya MGS ayarinda, sadece fable var halo yu saymiyorum cunki hype ustunden satan viralin allahini yapan bir oyun

geri kalan xbox bashinge katilmiyorum zatende yanlis bilgileri duzelttim

xbox fena bir alet degil ama

1-)exclusive oyun sorunu var
2-)3 senelik transfer edilemez garanti ve korkunc ariza orani
3-)region lock
4-)turkiyede resmi olarak yok

bunlari toplayinca son derece fail oluyor ki aha gene diyorum kopya oyun oynatmasa su forumda xbox sahibi bir sen vardin :P

adam yerien koyup turkiyede konsolunu getirmeye nbir firmayi savunuyorsun

bunun yaninda taze haber, CNET UK nin ilgilterede yaptigi arastirmada Xbox sahiplerinin %60 inin alaetinin ariza yaptigini (amerikadaki ankette %52 mi neydi bu) isin daha aciklisi %32 nin konsolunun ikinci arizasi ve %19 un 3 defadan fazla ariza yapmis olmasi

gene rakamalra bu xbox sahiplerinin sadece %25 inin konsolu 18 aydan sonra ariza yapmis, arizalarin cogu konsolun ilk yilinda gerceklesmis

sony icin ariza orani %16 ve wii icin %6
http://crave.cnet.co.uk/gamesgear/0,39029441,49304288,00.htm

turkiyede resmi olarak olmadigini dusunursek konsolu alan parasini sokaga atiyor direk :P kopya oynatmasa hicde akil kari bir yatirim degil
Sosyal ağlarda paylaş

lag konusunda hepiniz yanlissiniz hehe. biriniz oynadim lag vardi bok gibi diyip genelliyip gecmis. biriniz lag'i korsan oyunlarin ustune yikmaya calismis ki alakasi yok sdf. birinizde turkiyeden lagli olabilir demissinizki bunda da microsoftun sucu yok, ki zaten turkiyeden lagli falan degil kendimden biliyorum. ayrica ps3 exclusive oyunlarina gelirsek zevk meselesi. sen j-rpg sevdigin icin cok fevri bi sekilde savunuyosun viktor, ama ben normal bi oyuncu olarak playstation 3 te oyle ahim sahim exclusive ler goremiyorum. kala kala bi god of war kaldi benim ilgimi ceken. uncharted tamam iyi guzel oyunda yani benim icin oynamazsam catlarim oyunu degil [aldim 10 gundur basucumda duruyo mesela 2. si :p].

bu arada extended warranty, rrod icin default 3 sene geliyosa yukardaki postumda hata yapmisim.

sunu da ekliyim postuma; kim ne derse desin xbox live > psn. nasil ki hardware olarak ps3>xbox 360 ise.
Sosyal ağlarda paylaş

Disappear said:

ama ben normal bi oyuncu olarak playstation 3 te oyle ahim sahim exclusive ler goremiyorum. kala kala bi god of war kaldi benim ilgimi ceken. uncharted tamam iyi guzel oyunda yani benim icin oynamazsam catlarim oyunu degi

sokakta gezerken karton kutulara dikkat et su lafindan sonra :p

http://fc09.deviantart.net/fs28/f/2008/161/8/a/Snake__s_Stealth_in_a_box_by_Hells_Wingman.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor, canim bitanem, ben dedigin neredeyse her seye katiliyorum.

Turkiye'de olsam gidip xbox almazdim tahminen ben de kirip kullanmayacagim surece, kesinlikle katiliyorum. Garantisi yok resmi olarak satilmaya daha baslamadigi icin (oyle olunca da kesin yurtdisindan olanlari desteklemeleri uzun sure alir, belki hic olmaz), live Turkiye'yi desteklemiyor ayni sebepten, Commerce Platform desteklemiyor kredi karti zart zurt icin. Zaten bunlarin hepsi ayni zamanda gelecekler. Ama hepsi geldiginde efsane olacak :)

Ben soyledigim her seyi buradaki deneyimimden soyluyorum. Turkiye'de yasayan biri cikip "xbox almam" dese senin gibi, tabi ki derim ben. Ama bu baska bisey, "artik korsan da yok xbox biter" demek ayri bisey, ikincisi sacma birsey hatta.

Yoksa sen de haklisin, ben de hakliyim, zaten celistigimiz bi yer yok.
Sosyal ağlarda paylaş

penth ile diğer arkadaşların arasındaki anlaşmazlık şundan kaynaklanıo. penth amerikada yaşıyo, diğer arkadaşlar turkiyede. o amerikada olduğundan farklı bi gozle bakıo. adamın lag die problemi yok. ayrıca oyunlarda daha ucuz. xbox unun garantiside var. o yuzden bence tartışmak yersiz bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

Viktor, canim bitanem, ben dedigin neredeyse her seye katiliyorum.

Turkiye'de olsam gidip xbox almazdim tahminen ben de kirip kullanmayacagim surece, kesinlikle katiliyorum. Garantisi yok resmi olarak satilmaya daha baslamadigi icin (oyle olunca da kesin yurtdisindan olanlari desteklemeleri uzun sure alir, belki hic olmaz), live Turkiye'yi desteklemiyor ayni sebepten, Commerce Platform desteklemiyor kredi karti zart zurt icin. Zaten bunlarin hepsi ayni zamanda gelecekler. Ama hepsi geldiginde efsane olacak :)

Ben soyledigim her seyi buradaki deneyimimden soyluyorum. Turkiye'de yasayan biri cikip "xbox almam" dese senin gibi, tabi ki derim ben. Ama bu baska bisey, "artik korsan da yok xbox biter" demek ayri bisey, ikincisi sacma birsey hatta.

Yoksa sen de haklisin, ben de hakliyim, zaten celistigimiz bi yer yok.

bu saatten sonra gelsede gecti artik
sor sizinkilere konsolun japonya maceralarini, microsoftun vietnamidir xbox360 in japonya macerasi :P (ki cokda buyuk kazik yediler, exclusive oyun yapmak icin anlastiklari japon firmalarinin hepsi paralari cebe indirip birkac sene sonra ps3 e ayni oyunalrin dah gelismis versiyonlarini cikardi)

ps3 turkiyede pazari ele gecirdi, ayni tarihte ciksalardi xbox belki bir avantaj yakaliyabilirdi fiyati sayesinde ama artik cok zor,

ha commerce platform diyorsunda ben inanmiyorum microsoftun o konuda samimi olduguna, sonucta turkiyede PSN de yok ama catir catir satisini yapi pteknik destegi veriyor sony, live de oyun satin almanin tek yolu degil yani

bariz karli degil 3. dunya ulkesi gak guk diye getirmediler, isin komigi kagit ustunde sony de cok zarar etmistir cunki disarda 30-40$ a satilan oyunu 150-180 YTL araliginda satmaya calsitigindan herkes disardan aliyor, ps3 oyun satislari yerlerde surunuyor turkiyede, hep korsana atarlardi boku simdide "efendim konsolu alan oyun almiyor turk halki pinti" filan derler allah bilir
Sosyal ağlarda paylaş

ciktigindan beri xbox360 kullanıyorum (tam 4 yıl)
1 kere Rrod oldu, yapıldı geldi. Netflixi turkiyedeyken bile seyrediyordum, sonra IP kontrol etmeye basladılar, o da gitti.
dun DVD drive bozuldu, yenisini takacagım. HDMI cikisi yok ilk jenerasyon oldugu icin, componenttan 1080p görüntü veren samsung tv aldım. cok ugrastırdı

ama yine de vazgecmem.

PS3 alırsam sadece winning eleven icin olur.

live content'ten, online ozelliklerine, oyun seceneklerinden yeni cikan zune marketplaceine kadar ps3ten kat kat daha ustun. ikisinde modern warfare 2 oynayıp farkı gorun derim. Turkiye'de bunların cogunun olmaması buyuk dezavantaj ve rezalet. Turkiye'de microsoftun sistemi olsa korsan da olmazdı. neyse artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...