Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Mum_Chamber

Öne çıkan mesajlar

virüs programları çok büyük oranda gereksiz ya.

1) düzgün yerlerden düzgün dosyalar download ettikten sonra virüs bulaşma ihtimali baya düşük oluyor
2) Virüs çıkıyor. Anti-virüsçülerin virüsü farketmesi için zaten virüsün bir şeyleri bozması lazım. Anti-virüsler update olana kadar zaten 3-5 gün veya 1-2 hafta neyse süre geçiyor.
3) Düzenli bir bilgisayar kullanıcısı ve download yapan biriysen ve leş sitelere falan giriyorsan, zaten bilgisayarına yerleşiyor virüs.

gg

arada bir spybot falan tarzı bir şeyler çalıştırmak mantıklı ama sürekli bir antivirüs yazılımının her şeyi kontrol etmesi çok manasız.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
geçenlerde reboot hatası aldım. naptıysam açılmadı bilgisayar mecbur format attım. bu arada da hdd tak çıkar yaparken başka bir girişle bağlamışım sanırım bu nedenle hdd harici disk olarak gözüküyor şuan bilgisayarda

bu performans kaybına neden olur mu ?

bi de bu harddisk beni yine yarı yolda bırakır mı ? kaç sene oldu ilk defa böyle reboot hatası aldım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yeni kasa kurdum 6700k, msi z170 felan ama ekran kartı yok daha.

Kasanın içinde 7 tane fan var. 6 sı insan gibi çalışırken 1 i 1600 rpm sabit dönmeye çalışıyor, niye acaba? Cpu sıcaklığı 29-30 derece şuan.

edik: cpu 1 miş dana gibi dönen. Cpu 2 mis gibi 500 600 en fazla
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
soru: Windows 7'de Windows Explorer tuşuna basınca beni Kitaplıklara atıyor, bunu değiştirmek istiyorum, nasıl olacak?

cevap: http://www.howtogeek.com/howto/17415/set-the-windows-explorer-startup-folder-in-windows-7/
Windows Explorer simgesine sağ tıkla, Windows Gezgini yazısına sağ tıkla, Özellikler'i seç. Kısayol'da hedef'e %SystemRoot%explorer.exe /E,::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D} yaz.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

windows 10da win+E bilgisayarım ı açmıyor gezgini açıyor nasıl değiştircez?

şu dediğini windows 10'da yapmıştım sanırım.

şöyle olması gerek:

http://winaero.com/blog/open-this-pc-instead-of-quick-access-in-windows-10-file-explorer/
http://winaero.com/blog/open-this-pc-instead-of-home-in-windows-10-with-a-shortcut-and-hotkeys/
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
ücretsiz veya çok cep yakmayan, performansı yerle bir etmeyecek, internette dolaşırken zırt pırt sorun çıkarmayacak bir malware koruma programı arıyorum.

Açıkçası big pharma kafasında bunlara da güvenmiyorum ama windows defender'la da olmaz yani o yüzden bilen biri tavsiye verebilirse sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

bir not düşeyim:

24 inç 16:10 monitör = 26 inç 16:9 monitör, 21 inç 4:3 monitör, 33 inç 2.39:1 monitör
24 inç 16:9 monitör = 22 inç 16:10 monitör, 19 inç 4:3 monitör, 30 inç 2.39:1 monitör

ek: büyüklü kıyaslaması, height baz alınıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
soru: youtube'da bir playlist'imde deli gibi video var, bunları tek tek silmek istiyorum, ama youtube'da da toplu silmek için opsiyon sunmamışlar. ne yapabilirim?

cevap: https://www.reddit.com/r/youtube/comments/2jfdzf/how_to_remove_all_videos_from_watch_later/

browser'ınızın konsolunu açın (ctrl+shift+j chrome için, ctrl+shift+k firefox için)

playlist'ler için:

javascript:
function d(){
var el = document.getElementsByClassName('pl-video-edit-remove');
if (el.length > 0) {
el[el.length-1].click();
setTimeout(d,300);
}
}
d();

beğenilen videolar için:

javascript:
function d(){
var el = document.getElementsByClassName('pl-video-edit-remove-liked-video');
if (el.length > 0) {
el[el.length-1].click();
setTimeout(d,300);
}
}
d();

kodunu konsola yazıp entera basın.

playlistin altındaki "daha fazla yükleyin" tuşuna birkaç kere basarak, tüm playlist videolarının sayfada görünür olduğundan emin olun. yoksa sayfayı refresh'leyerek birkaç kere bu işlemi tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
anakart pci express slotu kolay bozulan bişimidir ? değilse ben sli yapıyordum ve bi tanesini görmemeye başladı. kartmı bozuk vs derken onu oraya tak bunu buraya tak vs 2 kartta çalışıyor ama slotta sıkıntı var.
yani kolay bozulmayan bişiyse neden çalışmıyo. eve gidince bi biosa reset at demişler onu deniycem başka yöntem varmı.
bu arada 3 tane slot var ama ekran kartlarının büyüklüğü nedeniyle sığmıyor diğer 2 tane çalışan slota, kartlar dip dibe geliyor çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • 7 ay sonra ...
  • 10 ay sonra ...

Power kablosu ve Sata kablosu kazım dediğin gibi. Power kablosu PSUda kuvvetle muhtemel boşta vardır. Ancak SATA kablosu anakartın kutusundan çıkar 3-4 tane genelde. Hali ile bulup onunla anakarta bağlaman lazım. 

Artık eskisi gibi master slave muhabbetleri kalmadı. Direk tak çalıştır biçimlendir. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...