Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eve on linux ?

di

Öne çıkan mesajlar

Ben bir zamanlar oynuyordum da pardus 2008 uzerinde cedega ile (cedega nın birileri pisi paketini yapmıştı,engine de herhangi bir torrent sitesinde bulunabiliyordu) ,daha o zamanlar linux clienti cıkmamıştı.
bilgisayarda config olarak :
cpu : e8400 core2Duo
ram : 4gb
GPU : 512 mb Ati 4850 [fglrx driver]
HDD : 250 gb Seagate
Ses Kartı : Maalesef onborad realtek kullanmak zorunda kaldım cunku Creative sound blaster x-fi extreme gamer desteklemiyordu , ki zannedersem hala sorunlu.
Performans olarak windowsa gore daha iyi di en vahşi combatlarda bile pek kastıgını hatırlamiyorum.Yalnız [gerci şimdi varmıdır yokmudur bilemiyorum.] Cedega da bir olay vardı 3d olarak bir ayarlarsan karakterler tepetaklak gozukuyordu OpenGL olarak durum normalleşiyordu.Eve online ilk tıkladıgında bir boot penceresi siyah acılıyordu ve oyunun kendisi başlamiyordu.Onu da ufak bir ayar ile aşabiliyordun ondan sonra oyun gayet duzgun bir şekilde acılıp oynayabiliyordun.Hatta forumda bir muhabbetini yapmıştık birileri ile burda.Konu duruyordur hala bakarsan bulabilirsin.
Bu arada arasıra bazen Grafik bugları yok değildi,herşeyin bir anda kırmızılaşması gibi.Gerci ben onu o sırada yarım yamalak olan Ati suruculerine baglıyorum.
Genel olarak ise performans windowsa gore kat be kat iyidi.

Gerçi şu an linux clienti cıkmış artık ama onu da herhangi bir linux distrosunda denemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

ati suruculeri her zaman kıvrandırmıştır zaten de, o da ati nin open source desetklememsinden kaynaklaniyordu, gerci son zamanlarda dikkat ediyorum Windows suruculerini cıkarmadan, Once linux a yeni surumu yayınlıyorlar.Ondan sonra windowsa cıkıyor.
Gerci şu an Pardus 2009 da (kde sayesinde xorg un ikide de bir cokmesini saymazsan) Ati sürücüleri gayet iyi calışıyor.
da Eve yi denemedim bu cıkan yeni linux clienti ile , da yine de yeni linux client te cedega engine kullaniyor.Aslında denemek lazım .
Bu arada Arch linuxa ısınamadım nedense , neyse kurunca haber ver HON nasıl çalışıyor merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

sharky said:

Bu tur oyunlar her zaman OpenGL 2.0 istiyorlar. Dolayisi ile ATI kullaniyorsan, biraz kivrandiriyor adami.

HoN kuracagim mesela bugun Arch a ben de.

HoN'un linux client'i var zaten direkt. Sorunsuz sekilde oynadim bir iki oyun Ubuntu ve Ati Radeon HD serisi bir kart ile =)

HoN key'i buldugum icin EVE'e bir sure daha sira gelmez sanirim =)
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...