Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Victoria AAR denemesi

Werewolf

Öne çıkan mesajlar

Agalar bu aralar sıkıntıdan ölüyor olduğumdan Victoria (VIP 0.35 - very hard, weakling) aarı kasmaya karar verdim. Yalnız hangi ülkeyle oynayacağıma karar vermedim, help.

Seçenekler:

Uncivler:
Çin (en ezmode unciv)
Kore (çin ve japonya inanılmaz güçlü olduğu için uzun süre kimseye dalmadan techup dışında pek bir olayı yok korenin)
Japonya (eventlerle 1860larda kendiliğinden civilized oluyorlar kendileri)
Puncab (1855te british india mutlaka ama mutlaka savaş açıyor, ultimate survival için en ideal unciv)
Sokoto (sessiz sakin afrika ülkesi)

Civler:
Meksika (oyun başında abd gankliyor zaten, heyecanlı)
Sardinya ya da Sicilya
Arjantin

Oylama pazartesiye kadar sürecek, sonra da oynamaya başlaycağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Difficulty neleri değiştiriyor bir bilgin var mı?
Bir de ai aggresiveness'ı weakling de mi bıraksam emin olamıyorum. Crusader Kings'de oyunun dengesi çabuk bozuluyor diye alışkanlık yaptı bende düşük aggresiveness. Ama Vicky'de ne sonuç verir hiçbir fikrim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

AI'ye anlamsız bonuslar veriyor, Sanada penalty.

Amaaaa, Gerçekten ustayım, yaparım ederim dersen, Osmanlıları oyna. Oyunda ki en zor ülke. bir kere bütçeyi dengelemen imkansız, nufüs yetersiz, Kuzeyde 5 yılda bir tecavüz eden Rusya, Balkanlarda işe yaramayan ve sürekli isyan eden azınlıklar var.

Ben beceremedim açıkcası, (VIP oynuyorum) Japonya ve Çin gayet rahat, her konuda alırsın, Korenin fazla atraksiyonu yok.

Gerçek bir macera ve mücadele istersen Osmanlıyı oyna, bırak "very hard"'ı normalde bile fena kasıyor:D
Sosyal ağlarda paylaş

Osmanlı'da cidden bütçe tutturmak imkansız gibi bişi anca küçücük polislik yapacak kadar ordun olcak ki o zamanda 5 yılda bir Rusya gire gire iki üç savaştan sonra iç anadoludan başka toprak bırakmaz. Anca direk hayvan gibi tüm arapları toplayacan nasılsa culturedan onlarda öyle belki ama oralarda da sefil sefalet dolu
Sosyal ağlarda paylaş

japonya ile yaptığımı başka hiçbir ülkeyle yapamadım ben. presidental dictatorship (tu)

önce endonezya. sonra saçma salak hindistan ülkeleri. sonra o ülkeleri tech karşılığı ingilizlere. sonra arabistan yemen oman falan. sonra onlarıda tech ve para karşılığı ingilizlere (kutsal toprakları ingilizlere peşkeş çekme dediğimiz durum).

sonra afrikadan kolonileşme. bir yandan karadenizden avusturya'nın ciddi bir kısmını aldım. üzerine deli gibi ordu spamleyip italya ile müttefik olup fransa falan.

edit: britanya çıkarması yapıp britanyayı ingilizlerin elinden aldığımı söylemeyi unutmuşum eheh. öyle bir donanma yapmıştım ki ingilizlere saldırdığım anda ingilizlerin donanmayı indirdim. gücünün yüzde 90'ı hindistanda olan ingiltere salağı gemileri batınca o askeri alıp britanyayı koruyamadı eheh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...