Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

neden yemeksepeti.com'dan alışveriş yapıyorsunuz ?

suvras

Öne çıkan mesajlar

yemeksepeti müşteriden hiç bir ekstra para almıyor.
yani yemeksepeti üzerindeki fiyatların normal mağazaya gidip almaktan pahalı oluyor diye düşünüyorsan öyle değil.
ama şirketten komisyon alıyormuş. yani lokantanı oraya ekletirsen, her alışverişten belli bir komisyon veriyorsun yemeksepeti'ne.
Sosyal ağlarda paylaş

reklamlar falan var yemeksepetine gelir getiren.
ayrıca sanırım restoranda belli bir ücret ödüyodur.

nedenine gelince telefondan sipariş verince 2 saatte getirmedikleri oluyor(abartı değil 2 saat beklediğim oldu)

yemeksepeti maks 30 dakkada getiriyor, ayrıca çeşitli özel indirimleri falan oluyor bazen.
Sosyal ağlarda paylaş

Restoranlar Yemeksepeti'ne yüzde komisyon veriyor, ama büyük çoğunluğu daha çok kişiye ulaşabilmek adına bu masrafı kendi karşılıyor, yani Yemeksepeti fiyatlarına komisyonu eklemeden, aynen kendi menüsünü koyuyor.

İnternetten sipariş vermemek için de hiçbir neden yok, çoğu sayılmış gerçi ama özetleyeyim ben kendimce;

- "Hangisinin telefonu neydi" diye 30 broşür, 50 magnet tutmak gerekmiyor,
- O an nereler açık, nereler hangi minimum paket tutarıyla kaç dakikada bana gönderim yapıyor vs. bütün detaylar sitede mevcut,
- Karmaşık diyebileceğimiz siparişleri yazılı olarak vermek hem doğru gelmesi, hem yanlış geldiğinde geri gönderebilmek adına daha iyi,
- Güncel menü ve fiyatlar görünüyor,
- Telefonla siparişte olmayan veya size bilgisi verilmeyen çeşitli promosyonlar var,
- Adres verme derdi yok, hatta bir hesaba bir sürü adres girilebiliyor,
- Canlı yardım var, operatör hemen restoranla iletişime geçip, sizden daha efektif şekilde bilgi ediniyor veya gerekli değişikliği yapıyor,
- Yapılan hizmeti puanlama imkanı var. Tutarlı bir sebeple kötü puan verirseniz, mağaza müdürü de biraz olsun yetkinse, bunun sebebini araştırmak ve hatta size bir siparişi bedava yollamak için iletişime geçiyor,
- Çok önemli bir kriter olmasa da, restoranlardan bağımsız olarak Yemeksepeti'nin dağıttığı hediyeler var.

Atlamış da olabilirim birkaç şeyi, oldukça fazla yararı var yani, olası tek zararı da genelde restoran taraflı olan Yemeksepeti komisyonu. Bazıları geliyor "efendim telefonumuz bu, buradan söyleyin komisyon vermeyelim ehe" diyor mesela bazen.
Sosyal ağlarda paylaş

direk yemeksepeti'nin ana sayfasında yazıyor:

http://www.yemeksepeti.com/city.asp
said:
Merhaba, Türkiye'nin ilk ve tek online paket servis portalı yemeksepeti.com'a hoşgeldiniz. Siparişlerinizi en doğru, en hızlı ve en kolay şekilde alıyor, ilgili restorana eksiksiz ve anında iletiyoruz. Kredi kartı, güvenlik sorunu yok. Siparişinizi hiçbir ekstra ücret ödemeden verin, 10-45 dakika içerisinde yemeğiniz elinizde olsun. Afiyet olsun...

ayrıca yardım menüsünde de şu yazıyor:

said:
Peki yemek siparişimi telefon kullanmadan Yemeksepeti.com üzerinden verdim diyelim, size ne kadar bir ücret ödeyeceğim?

Hizmetimiz internetten sipariş verenler için tamamiyle ücretsizdir. Yemeklerinizi seçtiğiniz restorandan telefonla sipariş ettiğinizde ne kadar ücret ödüyorsanız, bizim üzerimizden gidecek siparişlerinizde de aynı ücreti ödeyeceksiniz, hatta çeşitli hediyeler kazanabilir ve normalden daha ucuza da yemek yiyebilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

bazı restoranlar evime cok yakın olmasına ragmen minimum 10 lira tutarında siparis vermemi istiyor. oyle oldugu zaman telefonla istiyorum getiriyolar 10 liranın altında da olsa.

ama eve servislerde marka olan (mc, burger, pizza hut vb.) restorantlar normal fiyatının üzerine 1-2 lira ekleyerek satıs yapıyorlar. mesela mc'e gidip bigmac menu yemek eve soylemekten 2 lira civarında falan daha hesaplı.
Sosyal ağlarda paylaş

yemeksepetine para veriliyor mu onu bilmiyorum tam bizim bi sipariş gelmişti internetten ama aşçı o sırada çekip gitmiş dükkanın kapanmasına 1 saat kala diye sipariş alınmadı gitmedi sonra mail atmışlardı hatta çıkardılar galiba yemeksepetinden lol aşçıda kovuldu
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

bazı restoranlar evime cok yakın olmasına ragmen minimum 10 lira tutarında siparis vermemi istiyor. oyle oldugu zaman telefonla istiyorum getiriyolar 10 liranın altında da olsa.

ama eve servislerde marka olan (mc, burger, pizza hut vb.) restorantlar normal fiyatının üzerine 1-2 lira ekleyerek satıs yapıyorlar. mesela mc'e gidip bigmac menu yemek eve soylemekten 2 lira civarında falan daha hesaplı.

o para eklenen restorantlarin kendi sitelerinde dahi ekleniyor yemeksepetine ozel bi olay degil, telefonda da ayni sekilde eklenenlerde ekleniyo
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

1_ kararsızlık. ymksepetine girdiğimde henüz ne yiyeceğime karar vermiş olmuyorum. girip biraz kurcalayıp fiyatlara bakınca netleşiyor.
2_ muhattap bulabileceğin bir mecra. bir sorun çıkarsa yemeksepeti çok ciddi ilgileniyor hemen.
3_ telefondan iyidir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...