Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zaman'ın Yeni Reklam Filmi

sg-1

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

Xenocide said:
burda reklamda anlatılanı kimsenin reddettiğini sanmıyorum, reklamın sonunda çıkan logo reddediliyor sadece?

yukarıda 007 reddetmiş işte, bir sözün anlamının söyleyene göre değiştiğini iddia ediyor.

Bir sözün anlamı elbette söyleyene göre değişir. Örneğin o cümledeki kelimelerin ifade ettiği anlamlar bile kişiden kişiye farklıdır. Benim demokrasi algım seninkiyle bir olmayabilir , ya da benim laiklik algım. Böyle baktığımızda zaman gaztesinin yaftalama, önyargı gibi konularda ki algılarınında çok farklı olabildiğini görüyorum ki herkesi yaftalayıp, son derece önyargılı bir gazete olmasına rağmen böyle reklamları çekebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Meriç Kara 3 days ago

Bu filmden, önyargıya sahip zümrenin tamamen başı açık, bir kısmın söylencesine göre "moderen" insanlar olduğunu görüyoruz. Bir tane bile tesettürlü ablamız, sarıklı cübbeli abimiz yok, çünkü onların önyargısı yok. değil mi? bence evet. Önyargılı ****** *** ******* biziz çünkü.

ben de buna ifrit oluyorum.

5. boyut,sırlar dünyası,boşanmak istemiyorum vs.. dizilerde de bu böyle. hep masum ezilen tarzı kadınların başı kapalı,kötü rollerde oynayan kadınların saçı böyle açık,dağınık,makyajla suratları çirkinleştirilmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

sg-1 said:

Son karede Zaman yazıyor, kopuyorum.

sen sanki geçen gün bana "söyleyene değil söylenene bakarım" diyodun ama? herhalde yanlış hatırlıyorum fsdf

eee söylenene bakmışım zaten, gayet de katılmışım.

"film olarak güzel, reklam olarak inandırıcı değil"in neresini anlamadıysan söyle, bi daha tane tane anlatayım.
Sosyal ağlarda paylaş

zaman'ın bu tür reklam filmleri yapmasındaki amacı düşünmek lazım. önyargıları kırın diyorlar demekki bu gazete kendisine karşı insanların önyargıları olduğunu düşünüyor. peki şunu düşünüyor mu acaba bu insanların bu gazeteye karşı niye "önyargıları" var? çuvaldızı kendine batırmaktan aciz olduktan sonra önyargı falan kırılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiyede hiç bir gazete bu kadar ideolojik bir reklamı kaldıramaz onun yerine dansöz falan oynatsınlar hehe

hepsini okuduğumdan değil ama okumadıklarım için de bildiklerimden extropolasyon yapıyorum arada yanan küçük fakat makul gazeteler varsa kusura bakmasınlar
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

zaman'ın bu tür reklam filmleri yapmasındaki amacı düşünmek lazım. önyargıları kırın diyorlar demekki bu gazete kendisine karşı insanların önyargıları olduğunu düşünüyor. peki şunu düşünüyor mu acaba bu insanların bu gazeteye karşı niye "önyargıları" var? çuvaldızı kendine batırmaktan aciz olduktan sonra önyargı falan kırılmaz.
belki de sadece okunmak istiyordur :) sonuçta tiraj konuşur
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

son karede zaman yerine hürriyet yazmış olsa inandırıcı olacak mıydı peki?

Türkiye'de haber anlamında (makale, köşe yazısı, sağlam argümanlarla desteklenmiş fikir yazısı konusunda mevzu tamamen değişir) biased olmayan, önyargıyla haber yapmayan bir tane gazete göster, ben de diyeyim ki "hah işte bu reklamın sonunda onun adı yazsaydı inandırıcı olurdu."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...