Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir dergi yapımı

RaistlinMajere

Öne çıkan mesajlar

Müzik dersinden alınan dönem ödevi ile birlikte 4-5 kişi ile birlikte bir müzik dergisi hazırlamayı düşnüyoruz
bana kalsa tamamını metal ile doldurup işin içinden kolaylıkla sıyrılmak var ama ne yaık ki olmuyor

bu arada tabi bir de reklam almayı düşnüyürouz

reklamı alacağımız firma,dükkan vs(mümkünse müzik aleti satan bir dükkan veya bir kurs)
nin de ayrıca dergi içinde bir tanıtımını yapacağaız yanına da tam veya yarım sayfa da reklamını koyacağız
bu olaya olumlu bakabilecek yerler biliyorsanız haberleşmem için gerekli bilgileri yazabilirmisiniz?

ha bir de şöyle de bir öneri alayım sşizden

şu anda koymayı düğşünüdüklerim,izi yazayım
1-)Bir Grup-sanatçı röportajı(Nejat Yavaşoğpulları diye düşünüyorum ben)
2-)Müziğin tarihi (blki bunun yanına ek olarak müziğin tıptaki etkisi vs.)(kolaya kaçtık biraz)
3-)bir grup-sanatçı tanıtımı gibi bir olay
4-)Bir enstrümanın çok geniş tanıtımı ya da temel müzik türlerinin(pop-rock vs.) temelini oluuşturan birkaç ayrı enstrümanın kısa tanıtımı
5-)Albüğ tanıtımı(tahminen yukarıdaki müzik türlerinin her birine 1 albüm oalcak şekilde konuyla ilgili olan arkadaş tarafından)
6-)Şarkı sözleri
7-)Kesin değil ama bir ihtimal bir konser yorumu
8-)İnternette müzik ile başvurulabilecek sağlam,harbi siteler
9-)Bir barın veya dükkan veya kurs un tanıtımı(yukarıda bahsettiğim şekilde olursa öyle,olmazsa kendimiz seçeceğiz)
10-)1 veya birkaç makale(konular da belli gibi müzikte sözlerin önemi[ben ayzacağım] veya türk pop müziğinin geldiği nokta[ben veya başka birisi yazacak] vs. vs.

Unuttuklarım olabilir ama bunların yanında yapabileceğimiz şeylrei bir zahmet yazarmısınız (derginin bir dönem ödevi olduğunu dolayısıyla biraz resmilik taşıması gerektiğini de gözönünde bulundurarak )

Teşekkürler[hline]VER RAIST'İ AL DRIZZT'İ
E Buyrun...
Sosyal ağlarda paylaş

ilk olarak müzik türlerinin hepsi avrupadaki akımlara dayanır. (eh onlarda dedelerimizin kopuzla çaldıklarına) bunun dışında amerikadaki rock akımı tamamen amerikayi avr. etkisinden kurtarmak amacıyla yürütülmüş bir projedir, "american dream" adı altında başlatılan proje "amerikan halkını refaha kavuşturmak için" diye yayılmış, benimsenmiş ama asıl amacı bir amerika kültürü yaratmak olmuştur, kısmen başarılmıştır.

country ilk olarak gelir. rock, metal vs. bundan türemiştir hep.

pop ise bir müzik tarzı değildir. (bu daha çok kişinin görüşüne bağlı) pop, popüler'in kısaltılmışıdır ve daha önce ntv de yayınlanan belgeseldeki gibi pop bir tür değil, kültürdür... temel olarak radyo ile başlayan televizyon ile en büyük darbesini müziğe indiren bir kültür. bunu amerikalılar kontrol etmiş, tüm dünyayı sömürgeleri haline getirmişlerdir. (teknoloji nerde, kontrol onda...)

çok kaba bi anlatım oldu ama daha ayrıntısını burada yazamam... özelden istersen icq'yu ver, konuşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

"Bir lyric sitesini moderatörü olmak" konulu bi röportaj veririz volfiyle ben =)
wastide verirşi ama o codelamayı da sokabilir işin içine =)[hline]Do you ever think of me
And get lost in the memory
When you do, I hope you smile
And hold that memory a while…
Sosyal ağlarda paylaş

Demek istediğim "pop bir tür değildir" idi. Bu yüzden pop'un müzik aleti olamas... Biraz daha akılda kalıcı cümleler kuracak olursak, piyasa ne dinlerse pop o'dur. Piyasa Rock dinlerse, pop = rock'tır. Piyasa metal dinlerse, pop = metaldir. Şu sıralar mesela TR'de yeni çıkan grupları birçoğu progressive rock yapmaya çalışıyo, hardcore'a kaçan metal çalıyo, bundan 5 6 sene sonra eğer insanlar biraz daha türk gruplar dinlemeye teşvik edilirse pop = hardcore/progressive gibi bi şeyler olacak ki ortalık dumur...
Sosyal ağlarda paylaş

konunun dağıldığını üzülerek belirtiyorum
aslında gittiği yer çok güzel ama işte bana tam bir faydası dokunmuyor (yeni bir makale konusu ayratmak dışında onun içinde teşekkür ediyorum)

eklemeyi unuttu7ğum bir şey var şimdi aklıma geldi güncel ahberler şeklinde (burada bir de sorun oluyort dergiyi mayıs başlarında teslim edeceğimiz işçin haberlerin güncellik olayı biraz gidiyor bu nedenle bunu en sona bırakıp nisan ayının son haftalarındaki haberleri geçirmeyi düşünüyoruz[aslınad düşünüyorum çünkü bütün bu fikirler sade e bana ait insanların enden bu akdar güzel bir projeyi yüzüstü bırakamya çalıştıkalrını anlayamıyorum])

konser olayında da ben bg konserine gittim onun yorumunu yapacağım birkaç konser falan daha düşünüyoruz o ileride belli olacak

onunh dışında ekleyebileceğiniz herşey ,için minnettarım[hline]VER RAIST'İ AL DRIZZT'İ
E Buyrun...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...