Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher 2 : Assassins of Kings

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

grafik sıkıntısı yaşıyorum. sanki ekrana perde inmiş gibi aptal bir görüntü var oyun içinde, printscreen almaya çalıştım ama bir şekilde onu bile beceremedim.. menü görüntüsü vesaire gayet normal, hız olarakta bir sorunu yok gibi, ama oynun başladığı noktada, yani seslerden anladığım kadarıyla zincirli halde dururken sadece 1 çift göz görebiliyorum. alksfha. sinirlendim. bulamadım da sıkıntının sebebini.

edit:

Sosyal ağlarda paylaş

Oyun, damage absorbe eden sign kullanmadan oynanmıyor ki ? Ne kasıntı kombat sistemi abi bu ?... Baydım space e bas , ctrl e bas , klik klik klik..bu ne abi? Grafikler atmosfer muhteşem, gerisi tırt .. Witcher 1 daha iyiydi desem yalan olmaz..

Ucuzladıktan sonra satın alıp oynayın bence...
Sosyal ağlarda paylaş

MeSh said:

grafik sıkıntısı yaşıyorum. sanki ekrana perde inmiş gibi aptal bir görüntü var oyun içinde, printscreen almaya çalıştım ama bir şekilde onu bile beceremedim.. menü görüntüsü vesaire gayet normal, hız olarakta bir sorunu yok gibi, ama oynun başladığı noktada, yani seslerden anladığım kadarıyla zincirli halde dururken sadece 1 çift göz görebiliyorum. alksfha. sinirlendim. bulamadım da sıkıntının sebebini.

edit:

aynı sorun bende de var, çözemedim henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

nomsaR said:

bende de olmustu, catalyst'den anti-aliasing'i kapatip "use application settings"e donunce duzeldi, bir ihtimalle onla alakali (ayni anda bir kac grafik ayarla da oynamistim gerci o yuzden kesin konusamiyorum)

Apis, her halikarda Triss'lesin save transferinin etkisi yok, transfer olan item sayisi da 3-4 falan butun inventory gelmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

nomsaR said:

bende de olmustu, catalyst'den anti-aliasing'i kapatip "use application settings"e donunce duzeldi, bir ihtimalle onla alakali (ayni anda bir kac grafik ayarla da oynamistim gerci o yuzden kesin konusamiyorum)

Apis, her halikarda Triss'lesin save transferinin etkisi yok, transfer olan item sayisi da 3-4 falan butun inventory gelmiyor

evet ordanmış aynen, okumamıştım yazdığını ama şans eseri denedim düzeldi.

oyunu çok beğendim bu arada. sanırım patch ile optimizasyon da yapılmış ati kartlarla.

high da sorunsuz oynayabiliyorum grafikler gayet iyi.
combat sistemi konusunda haklısınız biraz ama alışılıyor. yani 3-4 kişi vururken sürekli koşup kaçmak gerek. tek teke çekip fight yapıyorum ben. henüz çok başlardayım tabi bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Vay anam o backstabler ne damage vuruyormuş öyle. Operatorın gargoyleları resmen 5 save boyunca backstab backstab feriştahımı aşındırdı. Abiyi de kesmesine kestim ama caerme çok daha iyi bi kılıç, o yüzden respec yapıp yanlış verdiğim puanları düzelticem.

Bu gece bakıyım bitirebilirsem bi inceleme yazıcam, daha başlamayan ya da combat sisteminden rahatsız olup bi kenara bırakan varsa bence zorlasın, olumsuz yönlerine rağmen oyun değiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Eveet bitti sonunda. Baya eğlenceli oyun, rpg seven herkese tavsiye ederim. Oyunun bi kaç bariz olumsuz yanı var yalnız. En başta combat geliyor, bence bi rpgye göre fazla aksyonvari. Buna iyi tasarlanmamış skill ağaçlarını da ekleyince combat ya çok zor ya çok kolay oluyor, bi denge getirememişler.

Arayüz ve crafting keza konsol aparması olmanın gazabına uğramış. Itemların craft mat.lerini görmek için dialoğa girmek, 2-3 ekran geçmek ya da uzuun bi scroll down beklemek gerekiyor, hangi item nerede kullanılır çok kötü gösterilmiş. Aslında yardımcı item (leather-ore vs. ve upgradeleri) ve ana item dengesi güzel kurulmuş, ne az ne fazla detay var. Yalnız arayüz bu kadar kötü olunca çok gerekli olan craft da potionlar da işkence haline dönüyor.

Gelelim oyunun ağırlıkta olan olumlu yanlarına. Öncelikle grafikler. Gerçi söylenecek fazla bişey yok, adamlar yapmış. Hatta Red Engine diye sıfırdan yapmışlar ki helal olsun diyorum. Bi fizik motoru falan outsource havok sanırım, gerisi tamamen bu adamların işi ve inanılmaz iyi. Gerek iç gerek dış mekanlar, modeller, ışıklar ve gölgeler ve tabii ki kaplamalar. Milli gurur meselesi o motor, ben olsam ben de Obama'ya collector's edition verirdim valla :P

Oyun, asıl odağı olan rol yapma açısından da başarılı. Aslında bir roman kahramanı olan ana karakter için baya dar bi çerçeve çizili olmasına rağmen, yeterli ve anlamlı bir özgürlük sunabilmişler. Gerek Geralt'ın kişiliği, gerekse gerçekleşen olaylarla ilgili yaptığımız seçimler ve sonuçları oyunda tutarlı bir şekilde yansıtılmış. Karanlık çağ temalı genel kurgu gayet iyi yazılmış, bi kaç yerde hikayelerin arkasında romanlar olduğunu hissediyorsunuz. Öyle büyük plot twistler yok ve ana senaryo da dahil olmak üzere çoğu olay beklediğiniz gibi gerçekleşiyor, ancak bunların kendi içindeki tutarlılığı ve Geralt'ın olayları etkileme gücü, diğer kurgusal özelliklerle birleşerek oyunu iyi bir rpg haline getiriyor. Hem yan, hem de ana görevler iyi yazılmışlar, yalnızca bi kaç tane poker dice ve qte görevi sıkıcı, bunların haricinde witcher atmosferini iyi yakalamışlar.

Dialoglar genel olarak başarılı, nasıl bir Geralt olduğunuzu dialoglarla net olarak ortaya koyabiliyorsunuz ve karşınıza çıkan durumlar ME ya da Dragon Age in çiğ seçenekleri gibi rahatsız edici gelmiyor. Ama yan karakterlerin ve yan görevlerin sunumu bazen bayat kalmış. Seslendirmenin kötü olması da bunu olumsuz etkiliyor, önemli karakterler hariç ingilizce seslendirmede sıkıntı var.

Level design konusunda da bi kaç yerde problem var, görünmez duvarlar falan hadi lineer senaryo yüzünden ama bi kısmı yüklemeleri az tutmak için yapıldığı belli olan ve bazen bitmek bilmeyen labirentler insanı sıkabiliyor.

Oyun olumsuz bi kaç noktaya rağmen son derece keyifli. Journal entryleri, yaratık, bölge ve politika bilgilerini ne varsa hepsini tek tek okuyun keza güzel yazılmışlar ve hikayenin içine iyice girmenizi sağlıyorlar. Özetle oyun baya iyi hacı alın indirin oynayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahaha mükemmelmiş, keşke öbür yolda da böyle bişey koysalarmış sdf

Bu arada oyun sonuyla ilgili bi soru

3. Chapter Roche

Roche ile oynadığınızda 3. chapterda saskia'nın journal entrysi "Geralt Saskia'yı öldürmek zorunda kaldı" diye güncelleniyor. Saskia'yı 3. chapterda hiç görmedim hatta merak da ediyorum ne oldu diye ama bugdır heralde. Ne olduğu belli mi?

Sosyal ağlarda paylaş

roche routeu oynamadım ama.. ejderha halinde saskiayı dövdükten sonra kazığa çakıyosun, sonra yanına gidince öldür/çek git seçeneği çıkıyo.... sapladım gözüne kılıcı ben :/

ps: içimden bi ses sen saskianın ejdarha olduğunu bilmiyodun ve çok pis spoiler yedin diyo ama neyse.. socieatal gittimk bilemedim diğer tarafta söyleniyomu.

Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

roche routeu oynamadım ama.. ejderha halinde saskiayı dövdükten sonra kazığa çakıyosun, sonra yanına gidince öldür/çek git seçeneği çıkıyo.... sapladım gözüne kılıcı ben :/

ps: içimden bi ses sen saskianın ejdarha olduğunu bilmiyodun ve çok pis spoiler yedin diyo ama neyse.. socieatal gittimk bilemedim diğer tarafta söyleniyomu.

roche route unda öğrenmiyorsun öyle bişi evet spoiler yedik biz roche route gidenler :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...