Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karışık iş ve okul meselesi

Sonütücü

Öne çıkan mesajlar

fede said:

valla bence bi insan okuyosa kendi işini kurmak için okuyodur. kurmuşsun işini işte. daha okumana ne gerek var. ödemiş boktan bi yerse kasacaksın bi kaç sene istediğin yerde işini devam ettireceksin. kesinlikle işe devam derim ben
evet bu.
ne guzel kurmussun isini iste. yilda 250.000 lira kazaniyorsun, o parayi belki hicbir firma teklif etmeyecek sana uberpro ogrenimine ragmen.
Sosyal ağlarda paylaş

İşini bırakıp Melbourne'e gitsen orada çok çılgın master yapıp geri dönsen burda hiç bir firma 20binlirayla işe almaz (hoş Türkiye'de 20 bin lira kazanan kaç end. tasarımcı vardı onu da bilmiyorum) daha düşük maaşlarda çalışırsan da istediğin gibi yaşayamazsın yine. Otur fabrikanda kazan paranı, Ödemiş'e de bir bar pavyon birşey aç, en iyi müşterin kendin ol. Bu devirde 240bin lira net kar ediyorsan yılda ve o işi bırakırsan döverler.

Bir de sattığın arabanın markası neydi öğrenebilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

adam harcıyorum demiyor, kazanıyorum diyor...

gitmek isteme sebebi de o parayı kazanırken harcayamaması..

work / life balance denen şey..

kurman gereken şey bu..

ortağınla anlaş haftanın 2 günü sen 3 günü o gitsin işe / sonraki hafta tam tersine dönsün vs...

her hafta biri işin başında dursun..
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

bul bi müdür 2 mühendis. onlar işletsin sen istediğin yere git keyfine bak.
napıyorsun ki işinin başında? gülerler adama.

İşinin başında durmazsa ya 2 seneye batar ya da ortağı olan şahıs çaktırmadan arkadaşı s..meye çalışır.

Kendi işini yapıyorsan başında duracaksın köpek gibi çalışsacaksın.Malesef kurumsal bir ütopyada yaşamıyoruz 1 müdür al git takıl olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Fistan said:

bul bi müdür 2 mühendis. onlar işletsin sen istediğin yere git keyfine bak.
napıyorsun ki işinin başında? gülerler adama.

İşinin başında durmazsa ya 2 seneye batar ya da ortağı olan şahıs çaktırmadan arkadaşı s..meye çalışır.

Kendi işini yapıyorsan başında duracaksın köpek gibi çalışsacaksın.Malesef kurumsal bir ütopyada yaşamıyoruz 1 müdür al git takıl olmuyor.

oluyor arkadaşım bal gibi.
sen hangi utopya da yaşıyorsun bilmiyorum ya da kendi şirketin var mı onu da bilmiyorum ama şirket şirket ise olur, oluyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

şimdi aklıma geldide şöyle bir seçenekte oluşturabilirsin: 4-5 sene ödemişe tahammül edersiniz ortağınla birlikte o sırada elde ettiğin gelirde 1-1.5.m civarı ise git yaşamak istediğin şehirde fabrika al veya yeni iş kur.Ortağında ödemişteki fabrikaya baksın

+1

5 sene master yapıcagına sabret kazan paranı koy bi kenara.sonra gider başka biyerde yeni bi sayfa açarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide herkes git gez suraya git buraya git uzaya cik falan demisler. Gunumuzde 300-400 k paralarla hayat yasanmiyor kurulmuyor. Elbette biseyler yaparsin da istedigin standarti yakalaman ne kadar olur belirsiz.
20k kazanman suanki piyasada iyi para. 5 sene sonra 50 kazancagin garanti degil. Yapabildigin birikimi yap bence.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer sağlam kazanıyorsan gittigi yere kadar gitsin derim. baktın ki kötüye gidiyor bunu ilk bastan anlayıp devredebilirsin. insanlar nerelerde ne bölümler okuyorlar ama işsizler yani bu riske girmemeli şu an. kar yaptıgım sürece kendi işimin başında olurdum şahsen. okul bitirip baskasının altında çalısmaktansa daha zayıf şartlarda fakat kendi işinin basında olmak daha iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...