Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

IELTS sınavı

eldaden

Öne çıkan mesajlar

Etrafımda kursa gitmeden IELTS/TOEFL'a girenler, kursa gidip girenlere göre daha yüksek puanlar aldılar. Böyle de bit tespitim var.

Ben de quixef'le aynı önerileri veriyorum herkese bu arada. Vaktiniz varsa farklı türdene roman/hikaye vs. okuyun, dizi film izleyin sürekli, hem kelime dağarcığını geliştiriyor hem de dilbilginize inanılmaz katkı sağlıyor. Bir süre sonra yanlış cümle kurduğunuzda yanlış olduğunu anlamaya başlıyorsunuz.

Eğer vakit kısıtlıysa kurstan ziyade youtube vs.deki taktik videolarını izleyip o videolar üzerinden çalışın. Çok yüksek olmasa da ortalama puanlar almanızı garantiliyor o taktikler.
Sosyal ağlarda paylaş

abi academic ielts exam'e girmem gerekiyor. master ve bürolara iş başvurusunda kullanıcam. galatasaray üniversitesinde buldum fiyat makul kısmen daha makul 1250 tl gibi bir şey. bir önceki 2100 tl idi.

yaptığın tespite katılıyorum zira ielts'e kursa gitmeden girenler zaten dile daha bir hakim olanlar. benim pek dili konuşma fırsatım olmadı üniversite hazırlıkta kaldı. ayrıca zamanım kısıtlı o yüzden rush tribindeyim hem kurs hem götü kırıp evde çalışma falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
L'amante said:

Merhaba arkadaşlar, ben de cumartesi günü ilk kez IELTS'e gireceğim. IDP ile başvurdum. Sınav günü dikkat etmem gerekenler nelerdir? İçeriye çanta alınmıyor sanırım. Siz yanınızda hiç eşya götürmemiş miydiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

ben girdiğimde eşyalarımı emanete vermiştim böyle bir imkan sunuyolardı. bir de sınavdan önce görüceksin "abi ben 35. kez giriyorum yeaa geçemiyorum sınavı" diyen tipleri, aldırma o dingillere. moralini bozmaktan başka bişeye yaramıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Speakingde hiçbir sey goturme yanında diger sınavda kalem silgi faln götürebilirsin ama götürmesende sana zaten sınav sırasında veriyor.Tuvalet ihtiyaclarını girmeden once hallet cunku cıkacak pek vaktin yok.Bunun dısında dikkat edecegin bişe yok sınav formatını onceden bilirsen 1 puan falnfark eder
Sosyal ağlarda paylaş

L'amante said:

Merhaba arkadaşlar, ben de cumartesi günü ilk kez IELTS'e gireceğim. IDP ile başvurdum. Sınav günü dikkat etmem gerekenler nelerdir? İçeriye çanta alınmıyor sanırım. Siz yanınızda hiç eşya götürmemiş miydiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

emanet gibi bir yer oluyor, oraya teslim edebiliyorsun tüm eşyanı. kimliğini unutma. bol şans.
Sosyal ağlarda paylaş

ne sıklıkla yapılıyor ielts? ibt ile akademik arasında ne fark var?

hem toefl hem ielts gireceğim de önce buna girerim sanırım. bundaki başarıma göre toefl gireyim diyorum.

Toefl 75 (speaking 20), ielts 6 (speaking 6) gerekiyor.

Böyle bunların zorluk derecesini 10 üzerinden puanlasanız mesela ne verirsiniz? Ya da hangi ingilizce seviyesi mesela intermediate mi? upper mı?

Ya da böyle seviye tespiti vs. yapabileceğim site vs. var mı? Böyle nette TOEFL için sana test gönderip çözdüren ve sonra puanlayan elemanlar varmış diyorlar para karşılığı vs. işe yarar mı? Yoksa bir kursa vs. mi gideyim bunlara hazırlık için.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence IELTS için kursa gerek yok. Cambridge'in serisi var. Ben 6. ve 9. kitaptan denemeler çözerek girdim. Zamanın varsa o kitaplardan çözebildiğin kadar çöz bence. Reading ve listening seviyeni anlayabilirsin. Punalamanın nasıl olduğunu nette araştırıp bulabilirsin. Speaking için youtubeda çeşitli videolar var. Onlar fikir veriyor. Bir de (http://ielts-simon.com/) bu sitenin de faydalı olduğu söyleniyor genellikle. Ben bu siteden sadece writingle ilgili taktikleri okumuştum. Faydalı olduğunu düşünüyorum.

Kolay gelsin...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...