Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En Kullanışlı BS_?

DERT3

Öne çıkan mesajlar

"En kullanışlı BC" başlığını görünce aklıma BS ile ilgili bir başlık açmak geldi.Ama BS leri kategori bazında ayırmak gerekli çünkü herkesin skillerini maksimum yaptığı BS en iyisidir diye düşünüyorum bu yüzden :

1) Mission Runner BS

2) Rat Farmer BS

3) PVP BS

4) Fleet Gang BS

kategorilerinde cevap verirseniz sevinirim.

NOT: Eğer eklemek istediğiniz kategori varsa moderatorlerimize soyleyeriz mesaja ek yaparlar.
Sosyal ağlarda paylaş

1) Mission runner:

Apoc veya Raven derim buna

2) Rat Farmer Bs:

Bakınız number van

3) PVP Bs: (heralde burda solo kasdedilior)

Dominix, Typhoon

4) Fleet Gang BS

Armageddon, Megathron, Raven(full dps modülü fitli), Abaddon (yem için)

İşin komiği ben şuan Maelstrom kullanıyorum bu işlerin hepsi için :D Kendisi hiçbir işin en iyis ideğil. Ama her işi de yapabiliyor o açıdan hoş bi gemi.
Sosyal ağlarda paylaş

Gimli said:

1) Mission runner:

Apoc veya Raven derim buna

2) Rat Farmer Bs:

Bakınız number van

3) PVP Bs: (heralde burda solo kasdedilior)

Dominix, Typhoon

4) Fleet Gang BS

Armageddon, Megathron, Raven(full dps modülü fitli), Abaddon (yem için)

İşin komiği ben şuan Maelstrom kullanıyorum bu işlerin hepsi için :D Kendisi hiçbir işin en iyis ideğil. Ama her işi de yapabiliyor o açıdan hoş bi gemi.

+1 bende mega kullanıorum hepsi için :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
vallahi helal olsun yeni başlayanlar mesaj yazınca bir ton cevap veriliyor yeni başlayacaklara tavsiye niteliğindeki bu başlıkta sadece 6 tane mesaj var.

Arkadaşlar soru çok mu zordu da bu kadar az cevap geldi.Nedenleri ile saydığım başlıklardaki en iyi BS leri sordum. kötü mü ettik bir şeyler biliyorsanız kendinize saklamayın sonra da oyunda yeni türk oyuncu az diyorsunuz. Biraz özendirmek için oyun içinden daha çok bilgi görüntü video.... şeyler koymak lazım buraya.

Hadi bu başlıktan başlayalım daha sonra sizler 1-2 başlık açsın bizlerde yardımcı olalım sadece ekrana bakarak olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanı cok fazla mesaj verilebilinecek bir konu değilde ondan.

mission runner bslerin kralı ravendır, her mission'ı tıkır tıkır yapar cok az skill ister.

rat farm'ı her bs yapar, yine raven düşük skill gereksinimi o skill gereksinime karşın yüksek dps/tankıyla rahat eder. Bunun dısında nerdeyse butun gemilerle bu işi yapabilirsin. diz artileri railları, cebede 5 tane light drone at. 50kmye warplayıp warplayıp temizle büyüm amcaları sonra devame et. pointlerlerse ufak npcler droneları salar temizler devam edersin.

pvp bs'den kastın 1v1 bs ise, biraz match up'a bakan bi durum ama insanlar mega/phoon/domi falan diyecektir. ama bi şekilde her bs'eyle iş yapan insanlar var, catır catır frapslayıp koyuyolar videoları.

fleet gang'de ise, eğer rr gangseniz, armor tank olup en az 1 bence 2 veya 3 1600mm plate takıp yanına güzel resist kasabilecek bir gemi her şekilde iyidir. skill setinizle ortalama menzillerde hangisiyle daha cok şansınız olduğunu düşünüyorsanız onu kullanın.

Yok bir gang'ın spport bs'si iseniz, bole arkadan haclerı hicleri falan repliycekseniz Domi alın, ama bu yapılmıyo artık sanırım.

Fleet'ın 50kmsinde durup snipe'lık edicekseniz, 4 race'in snipe gemilerinden biri işinizi görücektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
şimdi mission için faction herhangibir bs kullanılabilr ama tanklama olarak amarr apoc veya abaddon ve caldari raven bence daha mantıklı.

rat içinse, rat a göre deişir tamamen. fakat dominix ra için bence sentry dronlarla birlikte falan en mantıklısı. ravende iyidir

solo pvp için, skillere göre farklı şeyler önerebilirim..
ama en güzeli armageddon veya dominix tir. bilhassa armageddon, büyük zealot gibi oluyor uygun fitlerle, dominix ise, tam anlamıya solo katildir. tabiki kullanmasını bilene.bunlar dışında, birde ben blaster fitli megathron u eğer kullanabiliyorsanız deneyin derim. gate önünde harikalar yaratırsınız.

fleet için, sniper ise apocalypse, yektir değişilmez bnce.
yok remote repair short range fleet ise, remote rep takılı, armor buffer lı armageddon ların yanına high slot larında 3 energy transfer 3 remote rep takılı, en az 6-5 dominix ile karşınızda kimse duramaz...
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
yakında gelen dominion ile oyundaki en iyi bs açık ara Bhaalgorn oluyor. Birazcık pahalı, ama gang'inize güveniyorsanız neden olmasın?

Hem en iyi neuting gemisi hem de damage bonusu da geliyo diğer faction bs'lerde olan. Bi ship scanner takıp ağır hardenerları dizdiniz mi fleet battlelarda en aranan gemi oluyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
apoc tam olarak nasıl efektif kullanılıyor mission run için? ne şekilde fitlemek lazım?

edit: bu topic i okuyana kadar mission run için, amarr BS lerinden abaddon daha iyi gider düşüncesindeydim. resistleri falan daha iyi, daha sağlam diye. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım cap sorun olabilir diye Abo tercih edilmiyor,
Yani tek sebebi bu olabilir diye düşündüm.

Bide apoc'un range bonusu falan olması lazım, uzun menzilli silah fitlemeden yeterli menzile erişebilirsin sanırım.

O yüzden apo'dur tercih edilen, mesafe büyük problem mission olayında çünkü.

Bu arada yeni phoon u deneyen oldu mu ya?
Sosyal ağlarda paylaş

doğrudur, apocalypse turret capacitorüne 10% bonus veriyor ve dediğin gibi optimal menzile 7.5% bonus veriyor.

peki bu durumda pulse lazer mi fitleyeceğim gemiye menzil bonusundan dolayı?

yani verdiği menzil bonus daha öteden snipe etmek için mi kullanışlı, yoksa pulse lazerin menzil açığını kapatmak için mi kullanışlı?
Sosyal ağlarda paylaş

Mission için en iyi amarr bs apoc(ve paladin).Cap olarak gayet stabil ve pulse ile 60k optimal gibi bir rakama ulaşıyor.Tank olarak bir nighthawk kadar olmasa da fena değil.

Pvp olarak diyorsan RR Abaddon en iyi seçim olur.40k armor buffer,resistler vs.Sniper olarak da yine apoc iyidir.Geddon gank olarak daha üstündür.Yani ne yapacağına bağlı olay ve fitting tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...