Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2009-2010 Sezonu Genel Tartışma

Estel_Anorien

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

Dos Santos yıldız adayı olsa kariyeri daha başından bu kadar hızlı bir düşüşte olmazdı yahu yapmayın.

Barcelona gibi altyapısında bu kadar devrim yapmış bir takım bırakır mı öyle bir durumda? Pique demeyin, onu da bırakmazlardı, İngilterede prof olma yaşı daha genç olduğu için baş edemediler. Hadi bir hata yaptı diyelim, sonrasında gittiği her kulüp de aynı hatayı tekrarlar mı?

Abi naptın? R. zamanında kaç maç oynamış Barcada ne yapmış bir bakmak lazım? bunu demeden önce. Şimdi isteyen adamında kim olduğuna bakmak lazım.

Ayrıca 31 yaşında, uzun ciddi bir sakatlığı çıkmış adama 2,5 milyon euroya sakatken yeni sözlemeye imza at demek ne demek?

Hani Kewell en çok sevdiğim oyuncu şu takımda ama az biraz mantık. bunca sene şikayetlerimiz zaten bu mantıksızlıklardan dolayı değilmiydi. Şimdi tam profosyonel klup gibi yönetiliyoruz. Bende olsam Nisan ortası dönebilecek(Mayıs ortası yada başı lig bitiyor sanıyorum. ) adamın sözleşmesini dondururum. Hayır adam 2 hafta sonra dönecekte böyle bir karar almıyorlar ki :/
Sosyal ağlarda paylaş

Kewell karakter olarak Hagi'den 10 kat üstündür evet bunu anlamak için dahi olmak gerekmez.

Ancak Kewell alacağı parayı azaltmayacaktır, zaten İngiltere'ye dönmek istiyo karısı, bi de burada parasından kesersek alır bavulunu gider adaya.

Dos Santos'un kuçaşı var sonçta, yanlış transfer sebebiyle kariyerinde düşüş yaşadı. Yoksa Rijkaard zamanında Messi'yle eşit sayıda forma giymişti o sezon ve gayet de güzel oynuyordu hatırlıyorum izlediğim maçlardan. Bence gayet mantıklı olur bu durum ama Kewell yine de bekletilse Nonda yollansa en güzeli. Bu saatten sonra Nonda'yı savunmak çok zor
Sosyal ağlarda paylaş

KEWELL: Bu ne oleyor?
YÖNETİM: Press Tv..
KEWELL: Uuh.
...

milliyet'in sitesinde böyle bir diyaloga yer verilmiş:

KEWELL: Gazetelerde bu yazılanlar ne demek oluyor?
YÖNETİM: Eğer sezon sonu gideceksen, şimdi git...
KEWELL: Düne kadar beni istiyordunuz ama...
YÖNETİM: İki ay yoksun. Senin yerine transfer yapmamız gerek.
KEWELL: Sakatlanınca şimdi böyle mi oldu?
YÖNETİM: Ama sakatlığın uzun sürecek...
KEWELL: O zaman verin tazminatımı gideyim!

nasıl bir kafayla hazırlanıyorsa bu haberler...
Sosyal ağlarda paylaş

Nonda yollasın iyi tamam da .
kewell da sakatken orda kim oynıycak bana biri bunu söylesin allah aşkına .
o zaman dos santos değilde başka birini alsınlar forvet olur .

ama şuan ki durum da eger uefa da ilerlemek gibi bir amaç varsa ve illa transfer yapmak gerekiyor deniliyorsa .
ki bence kewell eger indirimli uzatma yanaşmıyorsa kontratını .
kewell ın sözleşmeyi askıya almak en mantıklısı tamam bende istiyorum ki kewell 40 yaşına kadar oynasın bizde sonra teknik direktör olsun hep galatasaray da olsun ilerde başkan bile olabilir bence sakıncası yok ama işte olmuyorsa yapcak bişey de yok cok .
dos santos gelcekse nonda kalmak zorunda .
Sosyal ağlarda paylaş

Evet sol kanatta Caner böyle devam ederse güzel olur. Ki hani kupada alt lig takımına oynadı derdik de o karlı havada TSL maçında da harika oynadı adam, formayı hak ediyor. Fener'e kaptırmayalım dda (:P)

Ayrıca Rijkaard inadı bırakıp Elano'yu asıl yeri olan AMC'de oynatsa Arda'yı da asıl yeri olan sol kanatta oynatsa sğada zaten Keita var harika bir hareket olur. Dos Santos'a çok da gerek olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Yok Serdar ve Emre'yi gerçekte izledim ben. Ondna diyorum. FM'den altyapı ağzı yapmıyorum. Biz bu şekilde Cafercan gibi bi adamı harcadık. O çocuk cidden yetenekliydi, onun milli takımdaki maçlarını izlemiştim bir turnuvada. Hakan Şükür oynasın Ümit Karan oynasn diye gençlerin önünü kapadık.

FM ağzı diye eleştirip geçmeyin, bu kafayla genç oyuncu çıkartamayız ki
Sosyal ağlarda paylaş

nonda 32
kewell 31 yaşında
elde tutsan seneye biri 33 biri 32 olacak, daha çok sakatlanacaklar, daha az form tutacaklar ikisinin toplam maliyeti 4 milyon euroyu geçiyo. bunların yerine bi tane canavar genç al dos santos gibi oynasın sürekli, kendini ispatlamaya çalışsın.
fm de bile 30 yaşın üstünde adam tutmam ben takımda. kewellı herkes seviyo ama saha dışında durup 2.5 milyon alıyo adam 2 ay sonra takım üstüste 3 mağlubiyet alınca allah kahretsin seni kewell demeye başlarsınız
Sosyal ağlarda paylaş

Dos Santos'u almasak da olur şu an esasen. 4-3-3'ün kanatlarında Kewell olmadan bile aslında zenginlik var gayet. Keita-Caner-Elano-Arda ve gerekirse yedeğin yedeği olarak Aydın, hatta Serdar. Kadroda olsa tabi ki rahatlık sağlar, ama Kewell'ın oyun içindeki eksikliğini ilk yarıda çok ortada olmayan Caner ve Elano'nun yükselişi kapayabilir ikinci devre için.

Kewell'a sözleşme dondurma-gönderme gibi bir şey yapılsın asla istemem. Tamam profesyonellik kalıbına uydurulabilir ama Hagiden beridir en sevilen yabancı, böyle bir şey yapmak ayıp benim gözümde. Sene sonunda anlaşılamazsa yapacak bir şey yok ama sakatlık yüzünden Linderoth'a gösterilen sabrın çok ufak bir kısmını hak ediyor bu adam.

Jo faydalı olacak bence ligde, ama Atletico Madrid maçlarında Nonda'nın eline bakacaz, o kötü hakikaten. Veya bakamayacaz bile, daha mı iyi daha mı kötü olur o durum bilemedim. Bakarsın bu sene de Neill santrfor oynayıp iade-i ziyaret yapmış olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Dos Santos alınsın.Elano'yu kanat olarak kullanmak mantıksız değil ama en iyi verimi alamazsın, sağda Keita solda Arda iyi fakat 4 hücumcunun 3'ünü yiyen bu bölgede tek yedeğin Caner olması kötü olur.Aydın'ı saymayın artık lütfen, Serdar'ı da Orduspor'a kiraladık zaten.Emre Çolak falan ligde belki tansiyonsuz birkaç maç sırıtmaz ama o bölgeye kesinlikle kaliteli bir adam daha lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Dos Santos'un geleceğini ve Haldun ağamızın bizi yine ters köşe yapmayacağını varsayarak;

Dos Santos gelirse -satın alma opsiyonuyla, ki totnımda yani ingiliz liginde oynayamayacağı belli oldu- Galatasaray'da AMRLC oynayacak "genç yetenek" sayısı bir artmış olacak.

Bu da Arda bey abimizin yurtdışı sevdasını körükleyecektir. Zaten adam hemen her açıklamasında söylüyor; "yurtdışında oynamak istiyorum" diye, haklı da. Yönetim de bildiğimiz gibi "tamam hacı, gönderecez seni ama sakin ol" diyor. Şimdi Dos Santos'u aldığımızı ve tuttuğunu düşünerek -zaten asıl çıkartan Rijkaard'ın himayesinde olacağından- şöyle bir senaryo çıkarmak absürd olmaz:

Santos gelir ve fena oynamaz. Gelecek için de ümit verir. Yönetim bir anda -nedense- çok sıkı fıkı olduğu para babası Arapların takımı City'e Ardayı satar.

City Arda'yı bir türlü oynatamadığı Jo'nun üzerine az biraz para vererek satın alır, zira zaten Jo'nun ederi düşmüştür, bundan sonra kimse ona o kadar para vermeyecektir. Disiplinsizliği de cabasıdır. Galatasaray da, Arda'yı satarak elde ettiği Jo'nun bonservisinin yanı sıra, gelecek parayla Dos Santos'un da bonservisini alacaktır. Daha sonra da opsiyon hakkını kullanarak Caner'i alacaktır.

Böylece seneye şöyle bir kadro oluşacaktır;-tabii başka transfer yapılmazsa-

Franco
Neill Servet Zan Balta

Sarp
Santos Elano Caner

Jo Baros

Komplo teorisi üretkenliği böyle bir şey işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Franco'yu sene sonunda şutlarlar kesin.Ben böyle bir kaleci daha görmedim hayatımda baraj kurdururken bile tek yaptıgı iki el hareketi,agzını bıçak açmıyo iletişim sıfır adamda. Yerine Türk kaleci bulmak lazım. Şu manisadan aldıkları adam ne olacak merak ediyorum doğrusu daha oynadığı maçı yok adamın aykut oynuyor yerine.
Sosyal ağlarda paylaş

narziss said:

Dos Santos'un geleceğini ve Haldun ağamızın bizi yine ters köşe yapmayacağını varsayarak;

Dos Santos gelirse -satın alma opsiyonuyla, ki totnımda yani ingiliz liginde oynayamayacağı belli oldu- Galatasaray'da AMRLC oynayacak "genç yetenek" sayısı bir artmış olacak.

Bu da Arda bey abimizin yurtdışı sevdasını körükleyecektir. Zaten adam hemen her açıklamasında söylüyor; "yurtdışında oynamak istiyorum" diye, haklı da. Yönetim de bildiğimiz gibi "tamam hacı, gönderecez seni ama sakin ol" diyor. Şimdi Dos Santos'u aldığımızı ve tuttuğunu düşünerek -zaten asıl çıkartan Rijkaard'ın himayesinde olacağından- şöyle bir senaryo çıkarmak absürd olmaz:

Santos gelir ve fena oynamaz. Gelecek için de ümit verir. Yönetim bir anda -nedense- çok sıkı fıkı olduğu para babası Arapların takımı City'e Ardayı satar.

City Arda'yı bir türlü oynatamadığı Jo'nun üzerine az biraz para vererek satın alır, zira zaten Jo'nun ederi düşmüştür, bundan sonra kimse ona o kadar para vermeyecektir. Disiplinsizliği de cabasıdır. Galatasaray da, Arda'yı satarak elde ettiği Jo'nun bonservisinin yanı sıra, gelecek parayla Dos Santos'un da bonservisini alacaktır. Daha sonra da opsiyon hakkını kullanarak Caner'i alacaktır.

Böylece seneye şöyle bir kadro oluşacaktır;-tabii başka transfer yapılmazsa-

Franco
Neill Servet Zan Balta

Sarp
Santos Elano Caner

Jo Baros

Komplo teorisi üretkenliği böyle bir şey işte.

Mahvettin takımı, Servet-Zan ikilisinden kurtulalım diye Neill alındı sen Sabri'yi kestin üstüne takımın bana göre en değerli adamı Keita'yı kestin.Sarp'ı tek ön libero yaptın.

Rijkaard'ın olayını yanlış anladın sen sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...