Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dişçi korkusu

ekinakis

Öne çıkan mesajlar

benim dişçimde böyle vazelin gibi bişey vardı, çilekli muzlu falan. onu iğne yapmadan önce yanağımın iç kısmına sürüyodu. 1 dakika içinde uyuşuyodu orası, sonra da iğneyi yapıyodu işte. hiç acımıyodu. çok datluydu.
ama taşınınca dişçimi de değiştirmek zorunda kaldım, haftasonu gidicem ben de. bu yeni yer o kadar datlu diildir heralde. ben de korkuyorum o yüzden sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

xanax ağrı kesici değil, sakinleştirici ve anti-depresiftir.
Bence hiç ilaç alma dümdüz git, çoğu diş doktoru iğne yapılcak bölgeye lokal anestezik uyguluyor daha sonra iğne yapıyor. Hatta ben böyle iğne yapmanızı istiyorum de. Xanax'tan daha faydalı :)

Evet xanax'ı norml dozda aldığında ağrıyı hissedersin. Sakın yüksek doz falan alma, sakat bi ilaçtır, insanın kendi kendini bitkisel hayata sokmasının manası yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Çok korkcak bi şey yok ya, zaten uyuşturcak adam oraları. Uyuşturuldu mu bi şey hissetmezsin.
Benim bi dişime kanal tedavisi yapılcaktı, onun için eski dolguyu kaldırması gerekiyodu doktorun. Tam hatırlamadıım bi sebepten dolayı uyuşturucu iğne yapamamamıştı da, ucu ÇIZZ ÇIZZ diye dönen bi aletle uyuşturmadan temizlemişti dişimi. Aşırı derecede acıyıp sızlamıştı ama öyle bayıltacak kadar da diildi. Zaten çok derine inmesi de gerekmiyodu.

Uyuşturuldu mu bi sorun yok. Hatta asıl Xanax gibi bi ilaç alıp gidersen adam ilaçlar fazla gelmesin diye iğne yapmayabilir, o zaman daha da kötü olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

8 dolgu 1 kanal tedavisi bi de yamuk çıkmış bi 20 yaş dişini çektirme operasyonu geçirmiş biri olarak diyebilirim ki; doktorun iyiyse hiç bişey hissetmiyorsun. ben ne ağrı hissettim ne bişey. iğneyi yapmadan önce çok hafif iğneyi dokundurup iğne için bile uyuşturuyordu benim doktor. çok başarılı.. hissettiğim tek acı hafif iğne batması..yani iyi diş hekimi bulursan sorun yok. acıdığı halde doktor durmuyorsa 'NORMAL O' falan diyorsa. kaç ordan. xanax'a falanda gerek yok. koltukta uyuma durumu yalan yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Yine dua et haline.

Bende narkoz bağışıklığı var, işlemiyor. Küçükken orta kulak iltihabı, burundan et alınması falan çeşitli ameliyatlara girmiştim, hepsinde ameliyat ortasında uyandım. Allahtan his gelmeden önce gözler açılıyo da daha acıyı almadan basıyolar tekrar narkozu. Hatta ilk ameliyatımda dayadılar burnuma gazı, bayılmıyorum. İçine çek diyolar nefesini tutma diyolar ben de tutmuyorum ki diyorum inandıramıyorum. Küçüğüm ya doğru söylemiyorum falan sanıyolar. 1dk da uyutacak gaz için 5-10 dk beklemişlerdi bu kadar nefesini nasıl tutuyo diye :D

Her dişçiye gidişim işkencedir. 1 kez iğne olması gereken yere 4 kez iğne yapınca anca uyuşuyo. Hayır söylüyorum kadına (ya da adama) uyuşmadı diye, uyuşmuştur o diye girişiyo dolguya, acıdan ölüyorum tekrarlaması gerekiyor iğneyi 2-3-4 derken anca uyuşuyor.

Arada çektiğimi bir ben bilirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

O anlaşılır zaten, ilk narkozu verdiklerinde geç uyuyorsan başın dertte demektir benim gibi.

Ama merak etme başında sürekli bir hemşire duruyor zaten. Ameliyat ortasında uyanıyorsun, gözleri açıyosun ama bilincin tam yerine gelmiyor daha ağrı acı falan hissetmiyorsun, tam o anda hop basıyor tekrar narkozu sadece gördüklerin kalıyor işte. Sonra tamam artık akşama kadar uyur ikinci dozla diyolar, ameliyat bitimi daha odana götürülmeden sedyede tekrar uyanıyosun :)

Ciddi ciddi işlemiyo işte garip durum. Dişçide de dediğim gibi, aynı yere 4 kere uyuşturucu iğneyi vurmadan uyuşmuyor. Direkt 4 doz yani. Ha bir de sonra akşama kadar kalacak uyuşuk derler ya, yalan. 4 dozu yiyorum 1 saat sonra dönüyo normale

Hayır korkuyorum da, ağız çünkü, beyne yakın, aşırı narkozdan zarar falan gelecek diye ileride. Neyse bakalım, zamanla daha iyi narkoz çıkartırlar heralde, bunlara bildiğin bağışıklık var yani.

Geçmiş olsun bu arada, ciddi bir şey değildir umarım ameliyat
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

O anlaşılır zaten, ilk narkozu verdiklerinde geç uyuyorsan başın dertte demektir benim gibi.

Ama merak etme başında sürekli bir hemşire duruyor zaten. Ameliyat ortasında uyanıyorsun, gözleri açıyosun ama bilincin tam yerine gelmiyor daha ağrı acı falan hissetmiyorsun, tam o anda hop basıyor tekrar narkozu sadece gördüklerin kalıyor işte. Sonra tamam artık akşama kadar uyur ikinci dozla diyolar, ameliyat bitimi daha odana götürülmeden sedyede tekrar uyanıyosun :)

Ciddi ciddi işlemiyo işte garip durum. Dişçide de dediğim gibi, aynı yere 4 kere uyuşturucu iğneyi vurmadan uyuşmuyor. Direkt 4 doz yani.

Hayır korkuyorum da, ağız çünkü, beyne yakın, aşırı narkozdan zarar falan gelecek diye ileride. Neyse bakalım, zamanla daha iyi narkoz çıkartırlar heralde, bunlara bildiğin bağışıklık var yani.

Geçmiş olsun bu arada, ciddi bir şey değildir umarım ameliyat

yok ciddi diil, deviasyon ameliyatı. yüzümün ortasında çalışıcakları için tırstım zaten sdfjkls. teşekkür ederim ^^
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...