Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

Mortiis

Öne çıkan mesajlar

Aga bende 45-50 gündür oynuyorum. Oyun UO ya çok yakın. Wow gibi oyunlardan bayıp başladım bende. Aynı kafadanız anlıyacağın. Bu kısıma kadar herşey güzel pişman olmazsın. Ama hardcore bayabilir onu söyleyim. Ben 6 arkadaşımla beraber oynuyorum şimdi yeni başlayacak 3 tane daha var. Kalabalık olmak önemli. Biz Uo yu yabancı bir serverda oynadık 6 sene. O serverda skill cap falan yoktu zırhla büyü atmak falan serbestti. Aslında bizim oynadığımız servera çok yakın bir oyun. Fakat Ultima'da garibana yardım eden falan olurdu. Bunların gözü dönmüş. Bingildak olmasa bizi çiğ çiğ yicekti herifler. Çok yardımı oldu başlangıçta saolsun.
Öyle geziyim tozuyum macera falan diyosan ölümle ve saatlerce koşmayla ilgili baya bi macera yaşarsın. Bence cahillik etme kas biraz en azından dayak yemedim bende vurdum dersin.(Şahsi görüşümdür, zaten girince görürsün)
Millet loota aç. Zaten player base in yarıdan fazlası Uo cu. Offical forumlara girersen sürekli uo topicleri falan görürsün. Yani kıçındaki dona kadar lootluyolar hatta donun için ganklarlar söyleyim. Bunları yazıyorum,İkinci darkfail topiği açılmasın diye. Ben uo yu severim, hardcore'u kaldırırım, pvp'ye,loot'a gelirim diyosan başla. Yoksa can sıkıntısı yapar.

benim nick Jumanji black dwarves landdeyiz oyundan pm atarsan elimden geldiğince yardımcı olurum. Kolay gelsin
Sosyal ağlarda paylaş

Sağolasın, sürekli öldürülmek veya item kaybetmek konusunda hiçbir sıkıntım yok, beni soğutacak şeyler değil pek. Donuma kadar soyulup 5 kuruşum kalmasa da sıkıntı etmem yani skiller statlar bende kalıyor ne de olsa :)

Biz daha çok roleplay takılıyoruz oyunlarda, ondan bi klana girmek falan zor bizim için. Daha çok gezmek, mekan görmek, ilginç olaylar yaşamak, e yeri geldiğinde de ölüp 30 dakika koşmak olacak bizim için oyun. Yani günde 12 saat skill kasacak, geceleri makroya bırakacak bir oyuncu değilim. Eskiden öyleydim UO zamanları da şimdi sadece gece işten sonra arkadaşlarımla bi yandan skype den konuşup bi yandan da keyif alacağım bir ortam arıyorum ve bunun için iki seçeneğim var, ya gidip uo oynayacağız yine ya da yeni tecrübeler edineceğiz Darkfall dünyasında.
Sosyal ağlarda paylaş

JuMa said:

Aga bende 45-50 gündür oynuyorum. Oyun UO ya çok yakın. Wow gibi oyunlardan bayıp başladım bende. Aynı kafadanız anlıyacağın. Bu kısıma kadar herşey güzel pişman olmazsın. Ama hardcore bayabilir onu söyleyim. Ben 6 arkadaşımla beraber oynuyorum şimdi yeni başlayacak 3 tane daha var. Kalabalık olmak önemli. Biz Uo yu yabancı bir serverda oynadık 6 sene. O serverda skill cap falan yoktu zırhla büyü atmak falan serbestti. Aslında bizim oynadığımız servera çok yakın bir oyun. Fakat Ultima'da garibana yardım eden falan olurdu. Bunların gözü dönmüş. Bingildak olmasa bizi çiğ çiğ yicekti herifler. Çok yardımı oldu başlangıçta saolsun.
Öyle geziyim tozuyum macera falan diyosan ölümle ve saatlerce koşmayla ilgili baya bi macera yaşarsın. Bence cahillik etme kas biraz en azından dayak yemedim bende vurdum dersin.(Şahsi görüşümdür, zaten girince görürsün)
Millet loota aç. Zaten player base in yarıdan fazlası Uo cu. Offical forumlara girersen sürekli uo topicleri falan görürsün. Yani kıçındaki dona kadar lootluyolar hatta donun için ganklarlar söyleyim. Bunları yazıyorum,İkinci darkfail topiği açılmasın diye. Ben uo yu severim, hardcore'u kaldırırım, pvp'ye,loot'a gelirim diyosan başla. Yoksa can sıkıntısı yapar.

benim nick Jumanji black dwarves landdeyiz oyundan pm atarsan elimden geldiğince yardımcı olurum. Kolay gelsin

o UOyu oynadığınız yabancı serverın adı neydi?
Sosyal ağlarda paylaş

Imagine Nation. 2006 da kapandı sonra aynı community farklı runUO serverı açtı biz oynamadık. Şu anda runUO yu sphere a en yakın hale getirmeyi başardılar ve player base düştüğü için başka bir serverla birleştirdiler. www.in-x.org yeni adresleride buydu sanırım. Ordan bilgi edinebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse net birşey söyleyemez çünki öyle bir rakam yok hiçbir yerde.Ancak insan bulmakda sorun çekmiyorsun onu mrk ediyorsan :) Benim tahminim 3-5k kişi oluyordur en az. Bizim alliance ın şehirleri son 3 gündür günde en az 15 kere raid ediliyo 2-10 kişilik gruplar tarafından ki bu hani istemediğin pvp, düşün istediğinde kaç kişi bulabilirsin :P
Sosyal ağlarda paylaş

Basin sagolsun..

12 civari toplandik, yaklasik 30-40 kisi falandik. Direk Frostcoast'a surduk atlarimizi. Sehir inanilmaz stratejik bir sehir. Tek bir rampa var ana girise cikiyor. Uzun ve dumduz. Bunun disinda launchlana bilicek cok az nokta var cunku sehir tam dik yamaclarin tepesine ada ada kurulmus sekilde. Ilk saldiriyi yaptigimizda hic haberleri yoktu, gateleri kapaticak zamanlari bile olmadi.. Icerde maximum 10-15 kisi vardi. Onlarda saniyesinde oldu zaten. Guardtower, house, ve barracks yikildi hemen. Sehrin kontrolu ele gecirildi ve bekleme sureci basladi. Anlamadigim bir sekilde siege atilmadi.. Yaklasik bir saat boyunca tek bir duzenli saldiri olmadi. Biz SD olarak Gatehouse'u tutmakla gorevlendirildik. Gatehouse, 2 katli ufak bir bina, gate'in hemen ustunde duruyor. 8-10 kisilik bir grupla buranin tepesine ciktik. Ondan sonra ufukta yaklasik 40-50 atli belirdi. Cok hizli bir sekilde charge yaptilar iceri dogru. Ama hazirdik, yaklasik 20 kisi gate'i tutuyor, diger kalan kuvvetler ise icerde bekliyordu.

Ilk akin mountlu bir sekilde direk kapiya saldirdi. Gate'i gecemeden 95% i oldu. 2 Kisi 2 tarafli olarak Wall of Force kullandik, bu onlari fazlasiyla yavaslatti, bu sirada 10-15 kisi ayni anda AOE bosaltti ve o saniye tertemiz oldu gate'in onu. Bunu goren arkadan gelenler 3-4 saniye tereddut edip, durakladilar. Duraklamalari gectiginde saldiriya ilk dalga gibi devam ettiler ama onlarin kaderi de farkli olmadi. Planli gelemediler, 40 kisilik birlik 15-20'li 2 set olarak geldi. Belki 40 kisi ayni anda gelse veya, 2. set korkup duraklamasaydi yarabilirlerdi hatti.

En son attigim wall of force'un icinde 8 tane yerde ellerini havaya kaldirmis decap insanlar havalarda ucuyordu..

Gate'i gecebilen 5-6 kisilik grup hemen fighters guild'e sigindi ve 5 dakika icinde hepsi olduruldu.

Bu saldiridan yaklasik 1-1.5 saat sonra ayni sekilde ufukta 40-50 hatta belki bu sefer daha fazla mountlu kisiler belirdi. Anladigim kadariyla kimi bulurlarsa getirmislerdi. Yeni eklenen tayfanin geari banded'i pek gecmiyordu ve belli ki cogunda EM yuksek degildi.

Ilk saldiridaki senaryo tekrarlandi, 30-40 kisilik birlik durmaksizin gate'e hucum etti. Ve cok hizli sekilde olduler. Ben sahsen gate'in uzerinde catida dururken bana aoe atan bile olmadi oyle diyim. Ama ilk saldiridan farkli olarak bu sefer bir gariplik vardi. Gate'den kimse gecmemesine ragmen sagda solda, gerimizde yani sehrin icinde dusmanlar gorunuyordu. Sonrada ogrendik ki saldiranlardan bir kuvvet biz gate'e odaklanirken sehrin icine recall cekmisler ve fena sekilde out-flank ettiler bizi. Tam bu anda liderimiz command channelindan cikmis midir nedir tam olarak anlamadim, ama bize hicbir emir gelmedi. Tamamen birliklerle baglantimiz kesildi. Herkes saga sola yayildi adam oldurmek ugruna ve yaklasik 25-30 dakikada bizi tamamen sehirden temizlediler.

Ben sansi bir sekilde knockback edilip duvardan dustum ve recalla sehre birliklere geri dondum. Dag'da tekrar toplanip, daha ufalmis bir birlikle saldirmaya gittik. Savunma yerlerini almis, sehir adam ile doldurulmustu. Ayrica gate kapanmisti. 1-2 saat cebelestik, cok adam oldurduk ettik, sehre girdik ciktik ama kontrolu geri alamadik.

6'da ben yattim. Hala devam etme planlari falan vardi. Iyiydi guzeldi, en az 10-15 adam lootladim full gearli. Torbalari 3'er 5'er cektim. Hatta o kadar komik ki, 4 kere banka falan yaptim. Mountlardan hareket edemiyordum :p

ps. 2k reg falan harcadim ama butun 6 saatlik surec boyunca sadece 3 kere disardan sehrin icine girmeye calisirken olup, revive edildim. Yani hic gear kaybetmedim :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...