Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Age of Empires 4

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

paladinleri buffladilar zaten "beni nerfliyor QQ" yok yani class rol filan konusundada sam gibi aglamiyorum "cakma cleric olmam ben!!!1111" diye

çakma değil hakiki, ördeğe kuğu deyince kuğu olmuyor heh. bariz müşteriyi kandırma olayı vardı ben oynarken en azından.

age of empires 4 hadi neyse de 5 çok feci olur cidden o resimdeki gibi yapacak olurlarsa. 4'te bırakmaları lazım, geçmişe dönsünler tekrar hatta sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide sam adamlar hicbirzaman AD&D paladini bizimki demediki

paladinler holy buyu atabilen savascilardan cok savasabilen rahipler olarak islendi warcraft dunyasinda

WoW ile ilgili paladinler ve GC elestirisi

TBC de bazi dingillikler haric hic fena degildi bence paladin, class tanimina uyuyordu
TBC onceside adamlar kendileri demis zaten biz paladini tek gorevi bufflarini parti ustunde surekli tutmaktan ibaret olan bir support classi yaptik ama kotu bir dizayndi diye ki harbiden TBC oncesi paladin cok kotuydu

su anda her patch nerf ustune nerf yiyor 2 spec, holy 3 tus aoe/party heali olmiyan tek olayi tanki hayatta tutmak olan bir spec, manasi bitmeden combat sonuna kadar o gorevi yapabiliyor diye cok sikayet var diger classlardan

Ret in burstu cok super PvP de kotu gearli yeteneksiz adami tek stunda kesebiliyor oynamasi cok kolay nerf diye cigiriyor herkez ama PvE damage i vasatin biraz ustu

tank olarakta 1-2 eksiklik ahric gene diger tanklarla esit gibi hic oyle illa holy sin olayi yok yanide benim elestirdigim ornek misal butun oyuncular "block crushing blow varken iyi statti, kafana 23k 23k vururken boss bunun 1.5k sini yiyen block cok zayif kaliyor" derken yok ole bisi bizim yaptigimiz oyunu bizden dahami iyi biliceksiniz diye inat eden bu Ghostcrawler efendinin sonradan "evet hakliymissiniz, block kotuymus harbiden, biz blockun OP olucagini dusunmustuk ama crushing blowlari kaldirmamizin blocku gereksiz yapicagini dikkate almamisiz"

oyunu yapan adam oyniyan kadar kafasini yorup her turlu seneryoyu millet soyledigi halde goze almiyorsa ben o adamin yapimciligini sorgularim, sirf ahkam kesip oyuncuya gerizekali muamelesi yaparak iyi yapimci olunsa john romero hepimizi fahisesi yapmisti coktan

-paladinde de purge var
-HA? biz niye ogrenemedik
-ehmm kem kum
-aha devoloper fail
-cleanse de bir purge sayilir kem kum

-huntera agility den 2ap geliyor o yuzden agiden aldigi gain azalsin diye dodge u nerfluyoruz
-GC bey o olay TBC oncesiydi, hunterlar 2.0 dan beri agi basina 1ap aliyor
-ehmm konuyu degsitirmeyin konu dodge u azaltmak evet

seklinde diyaloglara girip oyuncu tarafindan kendi uzmanlik alani olmasi gereken oyun mekanigi bilgisinde mat edilen bir adam, once oyunu oyniyan adamlardan daha iyi ogrenmeye bak sonra developerim diye gezersin eheh

simdi konumuza donelim

ghostcrawler efendinin zamaninda age of empires 3 faillarina bakalim

said:
GameSpy: Have you taken any lessons or features from the Age of Mythology series that you'll be applying to Age of Empires III
GC efendi:Another lesson we learned in Age of Mythology was that single-player gamers really want a good story with interesting characters and situations. So the single-player campaign in Age of Empires III will have more in common with that of Age of Mythology than Age of Kings.

yalana ve bilgisizlige gel, age of mythology adi ustunde mitoloji idi, mitoloji hikaye demektir tabiki adam gibi hikayesi olmasi gericek

age of empires ise tarih ustune bir oyundu, AoE2 nin campaign i gayet basariliydi, selahattin eyyubi, barbarossa, el cid, atilla, cengiz han, montezuma, joan of arc

her birinin seneryosu vardi, herbiri AoE2 nin gectigi donemin en buyuk isimlerinden ve bolumler tarihe sadik kalinip hikaye biraz suslenerek sunuluyordu ve bu gayet basariliydi

AoE3 de uzun ve alakasiz bir campaign var, tarihe sadik kalmayi gectim yasadigimzi dunyaya sadik kalmamis, super silahlar, fantaziden firlamis genclik cesmesi, amerikada fink atan yeniceriler, hayali bri ailenin amerikanya maceralari filan

bizene kardesim, arkantosun ve oglunun hikayesi gidiyordu mitolojiye ama age of empires tarih ustune bir oyun, nerde napolyon nerde kanli mehzep savaslari, nerde fransiz ihtilali, nerde dunya savas tarihine kazinmis meshur savaslar

350 yillik bir donemde amerikadaki hayali bir ailenin maceralarindan banane ki fanteziyi sokuyorsun isin icine, hadi amerika ustune yaptin oyunu hani amerikan bagimsizlik savasi nerde? campaign de bikac bolume washington i sokup geyik yapinca tarihi gerceklik olmuyor

said:
MP: Age of Empires III has definitely added some new elements to the real-time strategy genre, but do you fear hitting the proverbial glass ceiling in terms of truly "new" gameplay?

GC:...[b]Originally, the game wasn’t even won by conquest – the game kept score, and you tried to outscore your opponents.[/b ...

aga futbol oynamiyoruz savas bu savas ne sacmaliyorsun

neyse cok uzattim gene ama sevmiyorum bu adamin calisan seyleri alip yenilik yapalim diye bozmasini
Sosyal ağlarda paylaş

viktor sen adamların resmi sitelerinde paladini tanımladıkları ibareleri zaman içerisinde millet "bu ne lan cleric imiş paladin diye sunduğunuz" dedikçe değiştirdiğini unutmuşsun sanırım. holy warrior filan diye tanıtıyorlardı. dnd paladinliğiyle alakası yok, kendileri bariz paladin diye sattılar ama kutudan cleric çıktı.

tbc'de gayet rezildi paladin, en azından ilk bir buçuk yılında. son altı ayında düzelttiler mi onu bilemiyorum. zaten benim eleştirim sadece healer spece kısılıp kalması değildi: 3,5 yıl paladin oynadıysam bunun iki yılı healer spec'te geçmiştir. healerlığı da dandik ötesi idi ben oynarken illumination hariç ki onu da yerin dibine soktular tbc'de, fol spam ile iki yılı geçti hayatımın. ayrıntısıyla irdelerim rezilliğini ama yeri değil. bu gc kimdir nedir, ne zaman geldi bilmiyorum ama bundan öncesi de aynıydı. her expansion geldiğinde pre-release betada paladin oyuncularına kemik atıyorlar 15 gün filan çılgın dmg ile, onun gazıyla millet bırakmaktan vazgeçiyor. kaç kere gördük aynı olayı heh.

neyse wow tartışması bir yana, cidden aoe 3'teki uydurma fantastik hikaye rezildi ve oynamadım 2-3 bölümden fazla. o kadar bayıktı. sonuna dek katılıyorum dediklerine o konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

bende oynadim TBC de paladin, evet bircok rezil yani vardi holy nin 3 tus olmasi hala sorun ama ret oynayip iyi damage yapan adamalr, blacktemple da tanklik yapan paladinler vardi

ghostcrawler dedigim adam su urunleri uzmani hatta doktorasi vardi sanirim, rise of rome a editorle seneryo yapmis cok tutmus o yuzden ensemble bunu ise almis, aoe 2 de map designerken aoe3 de direk takim basina gecmis ensemble da isten ayrilanlar yuzundne

ensemble gemisi aoe3 satislari microsoftu tatmin etmeyince su almaya basladi, GC efendi gemiden atlayip blizzarda gectiginde TBC nin ortalariydi daha ama buyuk ihtimal dah once sirf stratejilerde calistigindan SC2 icin filan aldilar bunu ama orjinal wow takimi yeni MMO nun yapimi icin WoW u birakinca getirip bunu oturttular lead system designer olarak

aoe3 un lead designerligindan WoW gibi bir MMO nun oyun balansi classlar ve rakamlardan sorumlu olan takiminin lead designerligina

ve adamin felsefesi hic degismedi, dilene bir "fast paced" i dolamis birde "...but new players cannot understand..." kalibini
Sosyal ağlarda paylaş

1.Dünya savaşı üzerine oturtacaklarsa güzel olabilir. Piyade üzerine yapılacak bir oyun olur ve toplar elbette. Atmosferi iyi tuttururlarsa, tepe ve yükselti faktörünüde işin içine iyice yedirirlerse, mesela süngü hücumna kalkan dalga dalga piyadeler felan. Gerçi başaracaklarını sanmıyorum.

Dün AGE 3 demosunu çekdim (evet geç oldu biraz) savaş kısmı bence eğlenceli (yani diğer iki seriye göre yoksa yine cohdaki o atmosfer yok).
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 yıl sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • tarihinde Sam tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...