Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Expansion (Kararsiz kalip, Bekleyenler icin)

bingildak

Öne çıkan mesajlar

Tasos said:

On the American server: The American server will launch on July 7th. Characters from the European server can be cloned and moved without their possessions 3 months after the American launch. Certain restrictions and charges will apply, to be announced at a later date. In the meanwhile if you want to play on the American server at launch you need to buy the American Darkfall client. More information on the American server will be available in a few days.

Darkfall will launch a massive free expansion update the first week of July, something that the Darkfall team has been working on for a while now. This expansion includes major new features and major content, PvE, and PvP updates.

In the last few patches we had implemented several major optimizations making it possible to support even larger battles and sieges and more concurrent users than ever before. As a result, massive battles now run smoother than ever. We’ve seen some of the largest and the highest frequency of massive battles this past month, which has helped us find even more ways to optimize the Darkfall experience.

As a result of these optimizations we’ve also been able to keep sales open most of the time. We’re still being careful because Darkfall resubscription rates remain very high even though this is a time for exams and/or vacations. It’s still difficult to buy Darkfall but we hope that after the US servers have launched it will be easier for new players to learn about and to buy Darkfall.

To that effect, a new site is coming, along with new forums for Darkfall players only. These forums will be readable by the public and only players with active accounts will be able to post in them. The current public forums will remain active for anyone to post in, but moderation will be stronger. This because we’re getting people from other communities with the sole intention of disrupting our forums. The Darkfall community has always been a source of good feedback, constructive criticism, and inspiration for the Darkfall developers and we'll keep it that way by doing away with the non-constructive elements.

Our next major patch will be included in the Darkfall expansion the first week of July.

Thank you for reading
The Darkfall Team

Darkfall Account Management and Sales
Darkfall Support and Help Desk

Benim bildigim bir suru insan var Darkfall'u denemek isteyipte, sagda solda okuduklari kotu yorumlardan cekinenler. Haksizda degiller. Insan 80 milyon vermeden once aldigi malin "duzgun" calistigini bilmek ister. Ve bugune kadar (halen) Darkfall'da buyuk sorunlar vardi (PVE, speed hack vb.) Uzun suredir hem DFO forumlarinda hem burda yaziyodum, NA launch'dan once buyuk bir patch gelicektir diye. Ve iste geldi.

Simdiye kadar oyun ne kadar "launch" yapildi denildiyse de aslinda paid beta idi. Simdi, bu patch ile (expansion diyecek kadar iddialilar) oyun gercekten launch oluyor. Ne kadar patch notelar bilinmesede (release olmadan hic vermiyolar zaten) benim tahminim oyunu "bozuk" yapan PVE, hacking ve abartili grind olayini bu patch ile duzelticekler.

Bir bucuk aydir oynayan, ve bugun 2. accountu almis biri olarak soyleyebilirim ki, Darkfall'da inanilmaz bir potansiyel var. Temel yapisi cok iyi. Hemen hemen hicbir kusur yok. Tek eksigi boyasi, badanasiydi. O da simdi geliyor. Eger oyunu demek isteyipte cekiniyorduysaniz, simdi zamanidir. Bu patch ile gerekli olan detaylar duzeltilicekler. Yeni baslayan arkadaslarinda dedigi gibi, oyunda -diger mmorpglerde oldugunun aksine- gameplay veya foundation olarak hicbir sorun yok. Sadece rakamlarla alakali. Ve sonunda bu ayar cekiliyor.

Ben baslayan herkese elimden geldigince yardim ediyorum. Gunlerdir questtir, birbirini dovup skill kasmadir takiliyoruz butun gece boyunca, ve gercekten egleniyoruz (en azindan ben egleniyorum). Su haliyle bile bu kadar eglendirebiliyorken, bu gelen yama ile cok cok cok daha iyi olucagina inaniyorum.

UO konseptini sevip, bensemis kimseyi hayal kirikligini ugratcagini dusunmuyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

En büyük oyun firmaları bile "TRIAL" account veriyor oyunu denememiz için . Kaldı ki bu firmalar büyüklüğü ile her zaman güven vermiştir alıcıya. Fakat bu 3-5 yunanlıdan oluşan amatör firma neden trial vermiyor ? Vurkaç durumu geliyor insanın aklına. Ne kadar satarsak kardır mantığı var sanki. Yarın bir gün serverlar sonsuza kadar offline olacak gibi bir his var içimde. Ayrıca neden hiçbir yerde satışı yok oyunun ? Kendilerimi satmak istemiyor yoksa satıcı firmalar Darkfall ekibine güvenmedikleri için kefil olmak istemiyorlarmı ? Sonuçta XXX firması Darkfall'u satsa ve ertesi gün oyun kapansa kimse Darkfall 'a hesap sormaz , oyunu almış olduğu XXX firmasına gider. O nedenle oyun ilgimi çekse bile güvenipte alamıyorum. WoW , AoC hesapları halen aktifken birde ne olduğu belirsiz bir oyuna 80 TL vermek mantıksız geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Keske yazdiklarini yazmadan once bir okuyup, arastirsaydin. Oyunun release'inden hemen sonra trial verilmez ki. Firmanin kapasitesi belli, oyunda tek server var. WoW'dada tek server olsa Trial vermeden iki kere dusunurler ki bu adamlar milyon, milyar dolarlik adamlar degiller. 10.000 kisiyi kaldiricak iddiasi ile tek bir server acildi. Yani oyunun hedefi zaten su an 1 milyon kullaniciya ulasalim, 10 binler trial verelim olamaz. Eminim trial verseler bugun, yarin o serverlar gocer.

Tasos amerikanlara cok pis yamuk yapti. Cok fazla oyuncu kaybedicekler NA tarafindan.
Sosyal ağlarda paylaş

Janis, warhammer su an trial veriyor mu bilmiyorum, ama release'den 3 ay sonra ortalikta trial yoktu. Benim bildigim butun MMO'lar icin durum zaten ilk birkac ay icin boyle. Kaldi ki adamlarin server kapasitesi belli, bu is icin server ayiracak paralari yok adamlarin.

Her zaman icin konuya supheyle yaklasiyorum, darkfall'da inanilmaz potansiyel var, ama PvP harici kismi su an icin cok ilginc bir hikaye. Isin dogrusu bana yavan geliyor. PvP de 2 saat ugras 10 dakika eglen seklinde su an benim icin. Yine de su an ortalikta baska oyun yok. Eger bu patch adam gibi cikarsa harika, yoksa yine oyunu oynayan oynaaar :)

Yeni site launch olunca umarim serverlari doldurup ortaligi dagitmaz adamlar, sira beklemek istemiyorum login icin
Sosyal ağlarda paylaş

valla bingildakla son günlerde baya keyif alioruz oynarken

gidip alakasız yerleri gezioruz, bilmediimiz moblarla kpaışıoruz quest yapioruz. Arada genk yioruz pvp ye karışıoruz vs. resource toplamadır bilmemendir zevkli

oyunda genel olarak söleyebileceim 2 eksik var ki bu patch de tahmienn düzeltilecek

1) skill cap sorunu: hard cap olmıcak dediler zaten başta soft cap olacak kullanılmayan skiller düşecek ve hani belli bi noktadan sonra skiller zor artacak die fakat öle bişey olmadı. Herkes her skilli kasio bu da insanları sürekli grinda macroya itio. Böle olucna da özel bi specilization çıkmadı daha herkesin silahı farklı olabilio farklı schoollara gidebilolar ama çoğu insan magery arhcery ve melee weapon kasio rahat rahat bi de üstüne crafting falan da aliolar.

2) PVE sorunu: goblin troll vs dışındaki moblar gerçekten zor. Mob AIleri standart mmorpglerden farklı olduu için pve gerçekten zor hele solo imkansız çoğu yartık için. Sen atiorum ogre kapmına yaklaşınca, hepsi birden bulundkları yerden çıkıp sana koşuolar sesini duyup veya uzaktan seni görüp. Öle teker teker çekiim de kesiim yok sürekli ahreketleriler koşuturolar vs. Bi de böle zor olmasına karşın üstünde görünen itemları düşürdükleri için çoğu zaman kılıç 3-5 gold armor bleki falna düşüo. öle olunca o kadar emeğe pek bişey almamış oluosun. bi de zor olduu için skill kasılcak bi mekan da deil yine aynı şekile insanlar bu yüzden şehirlerinde macro bilmemen bırakio boks yaparak kasio

Yani genellikle olay, skill cap ekle, işte skill artışını kolaylaştır, loot koy moblara hp düzelt gibi hani Blizzardın wowda hotfixlediği şeyler ayarında. O yüzde noyunun potansiyeli çok yüksek. Büyük bi problem yok oyunun gameplayinde, "ama ii de bunları düzeltseeler bile oyunun yapısı sıkıcı" denecek bi olay yok. O yüzden umutluyum bu oyundan.

Azmodai topladı baya bi tayfa sonra kendisi betada baya leş halindeyken oynayıp oyun irenç dediği için çoğu kişi oyuna fail bakio ama deil yani. Tabi azmodai nin hayali crafter olmaktı, ev koyup vendor alıp önüne koymaktı 3d uo istiodu . Evet öle bişeiy yok ama işte daha değişik ve bi sürü şey var. =)

neyse 7 temmuz gelsin , bu patchde görürüz o zaman söleriz son fikirlerimizi, ii bi patch olursa zaten baya bi paticikten adam toplarız.
Sosyal ağlarda paylaş

Craft sistemi gelistirilicek, orasi kesin. Su anki hali cok kotu. Ki suggestionda aylardir bir suru thread var. Soyle de bir durum var, adamlar oyunun cikisinda soyle bir soz verdiler; player housing olucak, ve player-owned vendorlar olucak dendi. Eger bunlar oyuna konulur (ki konulucak) ve soft-cap getirilise -herkes istedigi skilli istedigi kadar kasamiycak bkz. craftsman, warrior ayrimi- o zaman dedigin olay degisicek baya.

Ben sahsen 1.5 aydir craftsman ve kendi capimda ufak pvp, pve takiliyorum ve son 1 yildir wow'da tecrube ettigim SIKINTIDAN veya AoC'da yaptigim sinirden eser yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Demek istedigim o degildi. Tur olarak ikisi MMORPG zaten. Ama soyle bir durum var, yeni oyunlarda (WoW, AoC, Warhammer vs.) oyuncularin alistigi bir standart var. Bu nedir? Class secersin, skillerin bellidir. Level atlarsin. Oyun boyunca sana her zaman yol gosterirler, her zaman duz bir hat vardir seni oyun o hatta iter. Bir sehirden digerine gonderir questler bittiginde bir yerde.

Darkfallda bu kavramlarin hicbiri yok. Ve insanlar bu beklentilerle bu kadar yildir oyun oynadiklari icin, bu tur bir olayin olmamasini eksiklik olarak gorunuyorlar ve oyunu begenmemelerine neden oluyor. "Eksik" olarak goruyorlar. Ben gencligimi sanane'de pvp yaparak, lagli bir sekilde, saatlerce skill kasarak gecirmis, lineage 2 oynayip 16 saat ayni odada ayni moblari kesmis biri olarak bana bu bir eksiklik olarak degil, bir ozgurluk olarak gorunuyor.

Amacim laf sokup, asyagilamak degil, turlerin farkliligindan tatminsizlik olabilicegini gostermekti. AoC'da anahtar olan seyler, bana sorarsaniz, combo sistemidir, grafikleridir. Yani diger oyunlardan ayiran bunlardir. Eger sen bunlardan zevk alan bir insansan, darkfall'da hayal kirikligina ugrayabilirsin. Cunku target sistemi yok, genel mmorpg'lerde alisik oldugumuz 15 tane melee veya range saldiri abilitysi yok veya new-era mmorpglerde olan grafik yok (var aslinda ama cok sapma sapan makineler ister, 100 e 100 kombatlarda calistirmak icin)
Sosyal ağlarda paylaş

hayır ben zaten çıkışmadım orda sana.neden öyle dediğini merak ettiğimden öyle bişi dedim.
birde
Clarification: American players wanting to clone and transfer their characters do not have to buy another client. Everyone else needs to buy the American Darkfall client to play on the American server. The European rights and the American rights to Darkfall do not belong to the same company, therefore you cannot freely transfer between the two territories, as is the case with most MMORPGs. Our offer of character cloning / transfer to American players is because we had said that we would try to accommodate them should they want to start playing on the European server
şöle bişi yazmışlar.eğer ingilizcem beni yanıltmıyorsa amerikalılar para vermek zorunda deil.kazıklama söz konusu deil yani
Sosyal ağlarda paylaş

Sirket tarafindan yapilan su;

Eger su an Avrupada oynayan bir Amerikali oyuncu varsa, karakterini tam 3 ay sonra belli kisiklamalar cercevesinde Amerikan serverina transfer edebilicek. Bu servis icin para talep edilmeyecek.

Insanlarin kizip sinirlendikleri ise, soz verilmesine ragmen, direk olarak (ilk gunden itibaren) EU karakterini silip, NA'da baslayamiycaklar. Oyunun Amerika publisherligini baska bir sirket aldigi icin boyle bir sey mumkun degilmis. Yani sen 50 dolar verip EU aldiysan zamaninda, ve simdi NA'da 0'dan baslamak istiyorsan, yeniden 50 dolar vermek durumundasin.
Sosyal ağlarda paylaş

American players wanting to clone and transfer their characters do not have to buy another client.

Turkceye cevirebilirim anlayaman varsa?

Oyunun basindan beri Tasos zaten hicbir zaman NA playerlari EU'de oynayabilicek, ve NA serveri acildiginda transfer edebilicek sozunden baska hicbir sey vermedi. Insanlari kizdigi sey ise, 1 character per server laflarinin bir sure dolasmasi, ve gerceklestirilmemesidir. Tabii tam bir kaynak yok bunlar soylenti mi gercek mi.. Amerikalilar sadece kizgin cunku hepsi yeni bir baslangic yapmak istiyor, ama ucuz insanlar olduklari icin yeniden oyunu almak istemiyorlar. Eger 50 dolar vermek istemiyorlarsa, belli bir ucret karsiliginda* transfer edebilicek.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun Amerikadaki yayın, ve Avrupadaki yayın hakkı, aynı firmaya ait değil.

Amerikadaki firma "avrupa acc'ıyla benım serverımda oynıyamazsınız" dediği an, AV'nın elinden gelicek birşey kalmıyor.
bastan yanlıs bilgi vermemeleri gerekiyordu hatayı orda yaptılar.

Muthemelen transfer ucreti olarak daha makul bir pra odeyip, client aldırmıycaklar insanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Sirket tarafindan yapilan su;

Eger su an Avrupada oynayan bir Amerikali oyuncu varsa, karakterini tam 3 ay sonra belli kisiklamalar cercevesinde Amerikan serverina transfer edebilicek. (duzeltme; sadece transfer ucreti alinicak)

Insanlarin kizip sinirlendikleri ise, soz verilmesine ragmen, direk olarak (ilk gunden itibaren) EU karakterini silip, NA'da baslayamiycaklar. Oyunun Amerika publisherligini baska bir sirket aldigi icin boyle bir sey mumkun degilmis. Yani sen 50 dolar verip EU aldiysan zamaninda, ve simdi NA'da 0'dan baslamak istiyorsan, yeniden 50 dolar vermek durumundasin.

Clarificationin aciklamasi budur.
Sosyal ağlarda paylaş

sorun şu ki çoğu amerikalı oyuncu, Yeni server gelecek die kendi charlarını kasmayı bıraktı. NA serverı açılınca en başından başlamak istio tabi insan haliyle, az para ile transfer etsen bile 3 ay sonra edebilecienden insanlar memnun deil durumdan. Tekrar almak zorunda kalacaklar.

millet çocuk gibi, bu charımı silin orda yeni char açiim falna dio sanki olay adamların 2 chara izin vermemesiymiş gibi.

Gayet normal bi olay böle olması fakat tek sorun Tasos'un herzamanki gibi bunları önceden sölememiş olması doğru düzgün. Yani kesin olarak transfer var bedava geçeceksiniz gi bişey de sölemedi önceden yani yalan sölemedi insanlara fakat yine de yeterince açık olmadı bu konuda. İnsanlar bu yüzden kızgın.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Oyun ici Wolfbane Edge'e veya Vulrim Hammerhandle'a mesaj atarsan beraber takiliriz, hem sana newbie yardimindada bulunuruz.

Race olarak elf, dwarf veya cuce olman kosuluyla tabii :)

Digerleri bizim sehirlere giremiyor :(

Patch işlemi bitti. Fakat server seçme ekranında "PLAY" e basınca:

Build 25
Connecting

diyor. Ardından oyun düşüyor tamamen . Masaüstüne dönüyorum.

Ne yapmam gerek ? AoC 'u bütün ayarlar full şekilde 60 fps ile oynatan bir sistemim var. Darkfall 'u 5 kere açması gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...