Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis Vahşeti

cogitoz

Öne çıkan mesajlar

fastreloader said:
yazılanların hepsini okudum ve kuş,
sen haksızsın ****

seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.

--------

alkollü(kaç promil?) ve ehliyetsiz araba kullanan bi insan ölümü hakediyor yani. niye, çünkü birini ezebilir. o zaman bence kırmızıda geçenleri vurmak lazım, onlar daha büyük tehlike.

fındık kadar götünüzden uydurduğunuz argümanlarla gelmeyin lol

benimki fındık gibi seninki kocaman, seninkinden daha çok şey çıkıyor.
adam alkollü diye ölümü haketmiş falan demedim ben sayın kamikaze.
Sosyal ağlarda paylaş

Kuş N'aber?
Bu ölümde çocuğa da bir şekilde suç bulmaya çalışıyorsunuz, dur ihtarına uymamış alkollüymüş zarar verebilirmiş; sen ya da diğerleri. Ama burada tartışılan şey yeni polis kanunu ve polisin baya "orantısız" güç kullanımı. Artık kafasına göre takıldığı, canı sıkılınca adam öldürdüğü, vurduğu, dayak attığı falan... Böyle münferit meşru şeyler yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Tak diye vurmamış polis, bakın olayın nasıl olduğunun vatan gazetesindeki haberi:

"Olay, dün sabah 03.30 sıralarında Bornova’nın Manas Bulvarı Tekel Depoları önünde meydana geldi. Polis ekipleri, Karşıyaka İlçesi Bayraklı semtindeki Smyrna Meydanı’nda, şüphelendikleri 35 AL 9207 plakalı cipin sürücüsüne “dur” ihtarında bulundu. Cip içindeki 3 kişi ihtara uymayıp Bornova yönüne doğru kaçmaya başladı. Aracın peşine düşen polis 15 dakikalık kovalamaca sonrası, telsizden kaçış güzergahı üzerinde önlem aldı. Ağaca ve direğe çarptı

Tekel Depoları önünde barikat kuran polis, görgü tanıklarının ifadesine göre durmayıp geçen cipe “uyarı” ateşi açtı. Cipin sürücüsü olan, Tursun Hazır Giyim ve Tursun İnşaat firmalarının sahibi Mehmet Tursun’nun oğlu 20 yaşındaki Baran Tursun, başına isabet eden kurşunla yaralanınca direksiyon kontrolünü yitirdi, araç önce yol ortasındaki ağaca, ardından da elektirik direğine çarparak durabildi. Ağır yaralanan Tursun, kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi’ne tedavi altına alındı. Gencin beyin tomogrofisinde, başında kurşun olduğu görüldü.

Yakalanma korkusu

Tursun ve 2 arkadaşının gece boyunca üç mekanda eğelenip alkol aldıkları öğrenildi. Tursun’un sürücü belgesine geçen haziran ayında, alkollü araç kullanmaktan ikinci kez yakalandığında 2 yıl süreyle el konulduğu anlaşıldı. Arkadaşları ifadelerinde, Baran Tursun’un 3’üncü kez yakalanmamak ve babasından korktuğu için kaçtığını söyledi. Ayrıca aracın muayene zamanının da geçtiğini belirlendi. Üç arkadaşın yapılan kimlik sorgusunda ise herhangi bir sabıka kaydı bulunmadığı anlaşıldı. "

Demek ki neymiş, önce dur ihtarı yapılmış, 15 dakika boyu araç takip edilmiş, geçiş güzergahı önüne barikat kurulmuş zengin çocuk baran tursun, 3. kez alkolle yakalanmamak için barikatı da iplemeyince vurulmuş. babası da zengin maşallah jip filan, alkol alemleri. bir değil iki değil üçüncu vukuatı. su testisi su yolunda kırılır arkadaşlar, çocuğun bir de yakalanmadıklarını düşünürseniz belliymiş bir bokluk çıkacağı eninde sonunda. ehliyeti yok ailesi jip veriyor al iç sıç sonra da alkolle gel diye. benim öyle çocuğum olacak eline jip vereceğim, gece boyu da fark etmeyeceğim saat 8:30 9'a kadar geceden jipin gittiğini hmmm.

ayrıca not: görevini yapan polis muhtemelen kim bilir kaç cani, sapıkla, ipsiz sapsızla, hırsızla uğraştı bugüne kadar. 3. kez alkollü yakalanıp 15 dakika boyu izini kaybettirmeye çalışan, barikata rağmen durmayan bir alemci zengin bir çocuk için polisin ailesi de perişan oldu. madem humanistsiniz iki taraflı düşünün ya. bu kadar da devlet düşmanı polis düşmanı olunmaz arkadaş. böyle mi at gözlüğü takıyorsunuz ? ben o polisin yerinde olsa üstüne gelen aracı belki babanız, kardeşiniz abiniz de vurabilirdi. kaldı ki uyarı ateşi demiş görgü tanıkları..
Sosyal ağlarda paylaş

cogitoz said:
Kuş N'aber?
Bu ölümde çocuğa da bir şekilde suç bulmaya çalışıyorsunuz, dur ihtarına uymamış alkollüymüş zarar verebilirmiş; sen ya da diğerleri. Ama burada tartışılan şey yeni polis kanunu ve polisin baya "orantısız" güç kullanımı. Artık kafasına göre takıldığı, canı sıkılınca adam öldürdüğü, vurduğu, dayak attığı falan... Böyle münferit meşru şeyler yani.

ya sen niye hep böyle olaylarla geliyosun arkadaşım.
seni ne zaman görsem içim kararıyo benim.
yok kürt öğrenci yok polis vahşeti bık bık bık.

ne çok seviyosun reyting toplamaya çalışan gazeteciler gibi olayları.
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk sayfayi okudum sadece bilmiyorum baska neler yazildi ama,
dur ihtarina uymamak idam cezasimidir. Teröristleri tutuklayip idam mi ediyoruz? Polis ne zamandir kolay yoldan sikip öldürüyo varmi böyle bi mantik. Uzun zamandir silah kullanmamistir özlemistir sikmayi, firsattan istifade ates etti demekki.

Böyle polisleri esas kursuna dizmek lazim.

Kacan kisi alkolün etkisiyle "hehe bas gaza adamim yakalayamazlar" gibi bi düsünce icinde de olabilir.

Insan hayati bu kadar ucuz mu?
Eger bu olaylar gercekse adi cinayettir.
Sür arabani pesinden haber ver ekiplere yolunu tika.
Cekip vurmak nedir ya.
Sosyal ağlarda paylaş

cogitoz said:
Tamam da kaza tespit tutanağı değil bu Polise 8'de 5, çocuğa 8'te 3 verelim. Öldürülüyor o insan.

Kaza tutanağı tutmaya gerek yok, bu olayı polis vahşeti diyerek Baran Tursun'u Metin Göktepe ile aynı kefeye koyuyorsun. Polis vahşeti dediğin odur.

Bir kere daha sayıyorum ehliyetsiz, alkollü ve polis durdurmasından kaçan bir adam bazı şeyleri göze almıştır. Polis barikatını ne sanıyorsunuz merak ediyorum, öyle yanlışlıkla geçip gideceğeniz bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

al işte daha olayı araştırmadan gene cinayet diye inleyen biri daha. yazdık üstte gazete haberini.

haa bu arada baran kürtçe yağmur demek, muhtemelen çocuk da kürt. bu da bazı bilindik üyelerin niye olayı bu kadar şiddetle gündeme getirdiklerini açığa koyuyor. belki de tipik bir kürt milliyetçiliği refleksi yatıyor bilinçaltlarında.

buyrun okumayanlar için tekrar:

"Olay, dün sabah 03.30 sıralarında Bornova’nın Manas Bulvarı Tekel Depoları önünde meydana geldi. Polis ekipleri, Karşıyaka İlçesi Bayraklı semtindeki Smyrna Meydanı’nda, şüphelendikleri 35 AL 9207 plakalı cipin sürücüsüne “dur” ihtarında bulundu. Cip içindeki 3 kişi ihtara uymayıp Bornova yönüne doğru kaçmaya başladı. Aracın peşine düşen polis 15 dakikalık kovalamaca sonrası, telsizden kaçış güzergahı üzerinde önlem aldı. Ağaca ve direğe çarptı

Tekel Depoları önünde barikat kuran polis, görgü tanıklarının ifadesine göre durmayıp geçen cipe “uyarı” ateşi açtı. Cipin sürücüsü olan, Tursun Hazır Giyim ve Tursun İnşaat firmalarının sahibi Mehmet Tursun’nun oğlu 20 yaşındaki Baran Tursun, başına isabet eden kurşunla yaralanınca direksiyon kontrolünü yitirdi, araç önce yol ortasındaki ağaca, ardından da elektirik direğine çarparak durabildi. Ağır yaralanan Tursun, kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi’ne tedavi altına alındı. Gencin beyin tomogrofisinde, başında kurşun olduğu görüldü.

Yakalanma korkusu

Tursun ve 2 arkadaşının gece boyunca üç mekanda eğelenip alkol aldıkları öğrenildi. Tursun’un sürücü belgesine geçen haziran ayında, alkollü araç kullanmaktan ikinci kez yakalandığında 2 yıl süreyle el konulduğu anlaşıldı. Arkadaşları ifadelerinde, Baran Tursun’un 3’üncü kez yakalanmamak ve babasından korktuğu için kaçtığını söyledi. Ayrıca aracın muayene zamanının da geçtiğini belirlendi. Üç arkadaşın yapılan kimlik sorgusunda ise herhangi bir sabıka kaydı bulunmadığı anlaşıldı. "
Sosyal ağlarda paylaş

cogitoz said:
Kuş N'aber?

çocuğa suç bulmaya çalıştığımız falan yok çünkü çocuğun suçları bariz. bu senin tanımladığın gibi "vahşet" bir olay olsaydı polis kasten adam öldürmekten yargılanıp 2 yıldan çok daha fazla bir ceza alırdı.

zarek'in koyduğu haberde de polisin ilk önce durdurmaya çalıştığını görebilirsiniz. burada polisin suçu çocuğu öldürmüş olması, ateş etmesi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:
cogitoz said:
Kuş N'aber?

Nasıl bir anlayışın ürünüsün sen böcek? Bu olaylar benim gözümde en ciddi toplumsal olaylar böyle olaylarla geleceğim tabii ki. Star TV neyi haber yapıyorsa onları mı yazacağız? Benim de seni görsem içim kararıyor, neyi savunuyorsun sen yani bu mesajı yazarak? Polis terörü yoktur mu diyorsun, önemli değildir mi diyorsun? Seninle başka konularda tartıştık diye her yazdığım şeye de önyargıyla yaklaşmak de refleks olmuş zaten Pavlov'un köpeği misali. Ne diyeyim ben sana şimdi neyi tartışayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:
cogitoz said:
Kuş N'aber?

baran kürt ismi. muhtemelen çocuk da kürt kökenli bir vatandaştı. bu da sorunu cevaplar sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

gelmeyin bu oyuna arkadaşlar ya.
adam bayılıyo böyle konular açıp ortalığı karıştırmaya.
ortaya kendi kafasından bi yorumu atıyo.
sonra bık bık bık yazıp eminim monitörün karşısında bizim nası ciddiye alıp yorumlarda sinirlendiğimizi görüp gülüyodur.

al bi olayda burda.
hani noldu kesin bişey bile yok olayda.

http://forum.paticik.com/read.php?13,4057689,4057715#msg-4057715
Sosyal ağlarda paylaş

İlk ve son defa söylediklerimi daha açıkça ifade edip aradan çekilmek istiyorum.

Kuş, sana en başta sorduğum sorunun amacı "bir insanı öldürmek bu kadar kolay olmalı mı" idi, sanırım adamın terörist/hırsız/uğursuz/tipsiz vs. olmasıyla alakasız olarak objektif bir şekilde sormadığım için yanlış anladın. Eğer öyleyse kusura bakma.

Gencin alkollü ve ehliyetsiz araba kullanmış olmasına gelirsek, bu sebeplerden dolayı her yıl kaç yüz kişi ölüyor hepimiz okuyoruz. Bu olayda gencin de ciddi şekilde hatalı olduğu kabul edilebilir bir gerçek, ancak benim üzerinde durduğum nokta o değil.

Polis barikatının ne şekilde kurulduğunu bilen var mı aramızda? Aracın önü kesildiği halde genç polis araçlarına çarparak vs. mi kaçmış barikattan ki üzerine ateş açılıyor? Bunları bilmeden elemana bu kadar fazla suçlama yüklemek haksızlık olur bence, kaldı ki Türk polisinin şiddet kullanmaya ne kadar meyilli olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Sen tutup ortaokul-lise mezunu adamların eline bu kadar yetki verirsen neticesi bu olur.
Sosyal ağlarda paylaş

cogitoz said:
Böjeek said:
cogitoz said:
Kuş N'aber?

Nasıl bir anlayışın ürünüsün sen böcek? Bu olaylar benim gözümde en ciddi toplumsal olaylar böyle olaylarla geleceğim tabii ki. Star TV neyi haber yapıyorsa onları mı yazacağız? Benim de seni görsem içim kararıyor, neyi savunuyorsun sen yani bu mesajı yazarak? Polis terörü yoktur mu diyorsun, önemli değildir mi diyorsun? Seninle başka konularda tartıştık diye her yazdığım şeye de önyargıyla yaklaşmak de refleks olmuş zaten Pavlov'un köpeği misali. Ne diyeyim ben sana şimdi neyi tartışayım.

arkadaşım madem cok ciddi olaylar git hurriyetin sitesinde yorum sayfalarına dök içini.

forumu gazetenin 3.sayfa haber kalitesine getirdin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak bu haberde elli tane link vermişim polis olaylarıyla ilgili. Ayrıca Baran Tursun'un öldürülmesinin de gereksiz olduğunu söylüyorum. Bu tür olayların değiştirilen polis kanunuyla ilgili olduğunu söylüyorum ve maddeleri yazıyorum. Son iki yılda 44 kişiyi öldürüyor polis, bunu vurgulamak istiyorum. Bu ölümler, dayaklar istisna olmaktan çıktı artık. Kürt milliyetçiliğiyle alakası olmayan biriyim ve bu konuyu onunla bağdaştırmak sadece senin gibi provokatörlerin yapabileceği bir şey. Böyle biri olsam dahi bunu gündeme getiremezsin! Bu konuda söyleyeceğin bir şey varsa söyle, gelip bana neden böyle bir başlık açtın ne hakla diyebiliyorsun! Gerçekten senin yaptığının bir cezası olmalı bu forumda. Forumun kalitesini düşüren ve özgür tartışmaya zarar veren sensin çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

amacım provokatörlük olsa senin kalitende konular açardım.
he cezaya gelince daha önceki hesabın ile değilde neden bununla geldiğini sen daha iyi açıklarsın sanırım.

benim tek dile getirdiğim kınadığım insanların haksızca öldürülmesi kürt türk ayrımı yaparak yorum yapmak değil.
farkındaysan konuların akibetinde yorum bile yapmıyorum.

önemli olan nokta benim içimi karartman.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu böcek bu başlıkta bir Kürt Türk ayrımı mı var? Hiçbir tez sunmadan bana içimi bayıyor bu başlık açılması yanlış diyorsun. Oku linkteki olayları, ne kadar vahim bir durumda polis kurumu gör. Bu konu benim gözümde bu forumda açılan çoğu konudan daha önemli. Senin yüzünden tekrar banlanacağım yapma canım böyle bak.
Sosyal ağlarda paylaş

bu ülkede kürtlerden kat kat çok türk var. niye başlık açtıkların hep kürtlerin gördüğü kötü muameleye denk geliyor ? madem tarafsızsın, humanistsin, istatistiki olarak bunun bir 5-6 katı da türklere denk geliyor böyle olaylar onları da aç. ilk başta düşündüm, bu cogitoz niye bu olayı gündeme getirdi ne alaka bu kürt öğrenciler linç ediliyor diyen eleman değil miydi, sonra baktım haberin devamına, ölen gencin adı baran, annesinin adı berrin. sonra da hah dedim niye onca olay arasından bunun gündeme geldiği belli oldu. çünkü senin mantığının işleyişi için gereken iki etmen tamamdı.

1 - devlet, polis, güvenlik görevlisi suçlamak
2 - mağdurun kürt olması
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:
ben konunun açılması yanlış demiyorum.
senin gibi birisinin açıp tartışmaya çevirip ortalığı karıştırması yanlış diyorum. saptırma canım

Ben İstanbul Üniversitesinde Kürt öğrenciye linç diye bir başlık açtım. Bu başlıkta sadece olayın ehemmiyetini ve öğrencinin Kürt olduğu için yapılmış olduğunu vurguladım ve tırmanan Milliyetçi-Kürt gerilimi hakkında bir örnek verdim. Sonra birtakım tartışmalar oldu olay amacından saptı, neden Kürt deniyor dendi, link istendi falan neyse.

Bu beni "senin gibi birisi" yapmaz ve polis olayları hakkında başlık açmamı engellemez. Tartışmaya çevirmek de forumların genel özelliğidir.

zarekd Çocuğun Kürt olduğunu bilmiyordum. Linki ekşisözlükten gördüm, siteye girdim. Polis vakalarını inceledim sonra, polis kanununu inceledim ve böyle bir başlık açtım. Olayı yine Kürtlüğe çekmeniz beni düşündürüyor ayrıca. Şimdi Kürt bile değilim desem size taviz vermiş olacağım. Böyle kötü bir durumda bırakıyorsunuz insanı. Bu başlığı diğer başlıkla karşılaştırmanız çok gülünç. Ve konuyu saptırmakta bu kadar ısrar etmeniz de tamamen benimle tartışmaya devam etmeye yönelik bir davranış.
Sosyal ağlarda paylaş

evet sol görüşlü öğrenciye linç değil de özellikle vurgulanmış KÜRT öğrenciye linç. bu da durumu açıklıyor.

Ek: Henüz balonun patlamadan birden öyle bir konuyla çıkış yapmanda gayet dikkat çekici, acaba kimin fake hesabısın.

ek 2: @cogitoz: muhtelemen artık bilinçaltın fark ediyor isimleri ve devlet ihmali, şiddeti vs gibi şeyler gördüğün anda otomatik olarak buraya konu açıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
Ilk sayfayi okudum sadece bilmiyorum baska neler yazildi ama,
dur ihtarina uymamak idam cezasimidir. Teröristleri tutuklayip idam mi ediyoruz? Polis ne zamandir kolay yoldan sikip öldürüyo varmi böyle bi mantik. Uzun zamandir silah kullanmamistir özlemistir sikmayi, firsattan istifade ates etti demekki.

Böyle polisleri esas kursuna dizmek lazim.

Kacan kisi alkolün etkisiyle "hehe bas gaza adamim yakalayamazlar" gibi bi düsünce icinde de olabilir.

Insan hayati bu kadar ucuz mu?
Eger bu olaylar gercekse adi cinayettir.
Sür arabani pesinden haber ver ekiplere yolunu tika.
Cekip vurmak nedir ya.
Sosyal ağlarda paylaş

cogitoz said:
]
Ben İstanbul Üniversitesinde Kürt öğrenciye linç diye bir başlık açtım. Bu başlıkta sadece olayın ehemmiyetini ve öğrencinin Kürt olduğu için yapılmış olduğunu vurguladım ve tırmanan Milliyetçi-Kürt gerilimi hakkında bir örnek verdim. Sonra birtakım tartışmalar oldu olay amacından saptı, neden Kürt deniyor dendi, link istendi falan neyse.

Bu çarpıtmak değil de nedir şimdi
dtp bayrağı açıp bildiri dağıtan propoganda yapan bir tip hakettiği üzere dövülmüştür bunun kürt olmasıyla alakası yok. bunu türk yapsa o da dövülür gayet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...