Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis Vahşeti

cogitoz

Öne çıkan mesajlar

kuş said:
adamın silahsız olduğunu ne bilsin polis
polis dur dediği halde hızlanıp kaçıyorsa adam muhtemelen terörist ya da hırsız falandır

polisin ikisinide öldürme hakkı yokki

ayrıca tek olayı bumu polisin, parktaki cocuptekme atıp öldüren polis? vurduğu adama yardım edilmesini engelliyip kankanmasından öldüren polis?

polisin vukuatı azmı
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
kuş said:
polis dur dediği halde hızlanıp kaçıyorsa adam muhtemelen terörist ya da hırsız falandır

peki seni soyan bir hırsızın, kendini patlatan bir teröristin ya da alkollü araba kullanndığı için seni ya da bir sevdiğini ezen bir adamın az önce polis kontrolünden kendisine ateş açılmadığı için kurtulduğunu bilsen ne hissedersin?
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim ne hissetdiğimizin bir önemi olmamalı, duyguları ile hareket etmemeli insan yani bu gibi durumlarda. Bu dediğin tartışma 2000 küsür sence öncede yapıldı ve şöyle bir cevap buldular yani ideali buldular. "İyiliğe iyilik ile, kötülüğe adalet ile cevap verin".

Kaldıki alkollü araç kullanan birini vuramassın sırf tehdit oluşturuyor diye, polislere kızmazmısın demişsin böyle bir durumda ? Peki o zaman alkol satan adama kızmazmısın ? Veya alkolün o ülkede satışının serbest olmasına ? Yani işin içinden çıkılmaz bir hal alır durum.

Hızlı araba kullananlarda vurulsun o zaman, otoyolda makas atanlarda, kabak lastik ile yola çıkan bütün kamyoncularda vurulsun, çatısını o kış aktarmadı diye, çıkan fırtınada esen rüzgar ile havaya savrulan kiremit parçası yüzünden ölümüne neden olduğu genç sebebi ile çatı sahibide vurulsun v.s v.s.
Sosyal ağlarda paylaş

kuş said:
2000 sene önce polisler gayet adam öldürüyordu

Ben A+ veriyorum.
Adam Konfüçyus'un söylediği ve çoğu insanın desteklediği bir sözü söylemiş, "ideal" demiş, yani bir devlet uygulamasından bahsetmiyor.

Kuş senin yaptığın şey resmen mağduru suçlamak. (victim blaming ya da Cerrah style) Polisin birçok önlem alacağı yerde silah kullanmasının kabul edilecek bir yanı yok. Bu mantığı savunmak polisin şiddetini meşrulaştırmaktan başka bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Hızlı araba kullananlarda vurulsun o zaman, otoyolda makas atanlarda, kabak lastik ile yola çıkan bütün kamyoncularda vurulsun, çatısını o kış aktarmadı diye, çıkan fırtınada esen rüzgar ile havaya savrulan kiremit parçası yüzünden ölümüne neden olduğu genç sebebi ile çatı sahibide vurulsun v.s v.s.

adamın suçu neyse ona göre yargılarsın
ha yargıdan kaçıyorsa adamı ele geçirmek, ya da durdurmak için zor kullanırsın çünkü rica edince gelmeyeceği bariz.
adam hakkında tehlikeli biri olduğuna dair ihbar yoksa ilk seferinde öldürmeye/saf dışı bırakmaya yönelik atış tabi ki yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:
Bizim ne hissetdiğimizin bir önemi olmamalı, duyguları ile hareket etmemeli insan yani bu gibi durumlarda. Bu dediğin tartışma 2000 küsür sence öncede yapıldı ve şöyle bir cevap buldular yani ideali buldular. "İyiliğe iyilik ile, kötülüğe adalet ile cevap verin".

Kaldıki alkollü araç kullanan birini vuramassın sırf tehdit oluşturuyor diye, polislere kızmazmısın demişsin böyle bir durumda ? Peki o zaman alkol satan adama kızmazmısın ? Veya alkolün o ülkede satışının serbest olmasına ? Yani işin içinden çıkılmaz bir hal alır durum.

Dediğin örneklerin hiçbir mantığı yok, alkol değil alkollü araç kullanan öldürür, hızlı araba değil, onu kullanan öldürür.

Ben söylediklerini ad hominem çerçevesinde değerlenidiriyorum. Hadi söyle bakalım o çocuğun sonradan cem garipoğlu olduğu ortaya çıksaydı ve polis öylece kaçmasına izin verseydi ?
Sosyal ağlarda paylaş

said:

e bunların hıc bırının alkollu arabadan farkı yokki, yaptıkları bınalar yıkılan muthitleri, o binaları izin veren belediyecileride vuralım, havaya ateş acanlarıda vuralım.
Sosyal ağlarda paylaş

cogitoz said:
Kuş senin yaptığın şey resmen mağduru suçlamak. (victim blaming ya da Cerrah style) Polisin birçok önlem alacağı yerde silah kullanmasının kabul edilecek bir yanı yok. Bu mantığı savunmak polisin şiddetini meşrulaştırmaktan başka bir şey değil.

temiz bir şekilde kafasına nişan alıp ateş ettiyse polisin suçu var evet, ama mesela tekerleğe ateş etmek isteyip kafasından vurduysa bu polis vahşeti olmaz.
öte yandan ehliyetsiz araba kullanmak, alkollü araba kullanmak, polis kontrolünden kaçmak suçdur.
Sosyal ağlarda paylaş

kuş said:
Cuce said:
kuş said:

peki seni soyan bir hırsızın, kendini patlatan bir teröristin ya da alkollü araba kullanndığı için seni ya da bir sevdiğini ezen bir adamın az önce polis kontrolünden kendisine ateş açılmadığı için kurtulduğunu bilsen ne hissedersin?

bunların hiç biri olmadığı halde, sağır olduğu ıcın/dalgın olduğ ıcın veya parkda icki ictiği için, vurulup öldürülse sevdigin ne hissedersin?
Sosyal ağlarda paylaş

"O çocuk Cem Garipoğlu çıksaydı" şeklindeki müthiş popülist yaklaşıma bayıldım. Ama değildi yani, ne demek olsaydı? Bu yüzden zaten suçlu bile olsa polisi silahla tehdit eden biri dışındaki kimse vurulmamalı. Diğer olayları da göz önünde bulundurmak lazım ayrıca "polis vahşeti" başlığını anlamak için.
Sosyal ağlarda paylaş

law,

meselenin sağırlıkla alakası yok önündeki polisi ve kendisine dur ihtarı yapıldığını görüyor. kaldı ki sağır adamın trafiğe çıkması acaba ne kadar doğrudur bunun mevzuatı nedir bilmiyorum ama adamın sağır olabileceğini kabul ediyorsanız cem g. olduğunu da kabul etmeniz lazım. e madem ki iyi niyetlisiniz eşitlikten yanasınız, iki taraflı düşünün de eşitlik sağlansın.

ek:

nosfe + 1
Sosyal ağlarda paylaş

yazılanların hepsini okudum ve kuş,
sen haksızsın ****

seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.

--------

alkollü(kaç promil?) ve ehliyetsiz araba kullanan bi insan ölümü hakediyor yani. niye, çünkü birini ezebilir. o zaman bence kırmızıda geçenleri vurmak lazım, onlar daha büyük tehlike.

fındık kadar götünüzden uydurduğunuz argümanlarla gelmeyin lol
Sosyal ağlarda paylaş

zarekd said:
law,

meselenin sağırlıkla alakası yok önündeki polisi ve kendisine dur ihtarı yapıldığını görüyor. kaldı ki sağır adamın trafiğe çıkması acaba ne kadar doğrudur bunun mevzuatı nedir bilmiyorum ama adamın sağır olabileceğini kabul ediyorsanız cem g. olduğunu da kabul etmeniz lazım. e madem ki iyi niyetlisiniz eşitlikten yanasınız, iki taraflı düşünün de eşitlik sağlansın.

ek:

nosfe + 1

Demediğim şeyler yüzünden bana cevap yazmışsın. şimdi ihbar ettim, kontrol noktasında vurulabilirsin dikkat et :P.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...