Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne Mutlu Türküm Diyene yazısı silinmeli

unac

Öne çıkan mesajlar

Demiştik vatan hani oluncak anında , işte bu gaz , bu kafa yapısı ile malesef şehitler verilmeye devam ediyor. Neyseki tepelerde değişim olabiliyor alttaki fanatiklere , aşırılara rağmen.

Çünkü aynı tas aynı hamam ile hiçbirşeyin değişemeyeceği ve gelişmeyeceği gözlerinin önünde.

Atatürk'e zehir akıtıp ülkenin bölünmesini istiyormuşuz , bomba :).
Sosyal ağlarda paylaş

Horizon said:
Demiştik vatan hani oluncak anında , işte bu gaz , bu kafa yapısı ile malesef şehitler verilmeye devam ediyor. Neyseki tepelerde değişim olabiliyor alttaki fanatiklere , aşırılara rağmen.

Sözde sosyalist, kürt halkına yararından çok zarar vermiş, Sovyetlerden destek almış, şimdide ABD ve AB'den destek almakta olan, şehirlerde 12 yaşındaki çocukları sokaklara sürmek için ezilmişlik politikasını kullanan, meclisdeki adamlarıyla kürdistan sınırını çizen sözde demokratların Türkiye'ye yararımı dokunacak ?

Tarihten hiçmi ders çıkarmıyorsunuz ? Bakın önceki etnik sorunlara, bulgarlara, yunanlılara hepsi bağımsız bir devlet oldu. Tamam "tüm dünya Türklerin olacak" diye bir şey diyen yok burada ama milli bir politikamız var. Ne kimsenin toprağında gözümüz var, nede başkasının topraklarımızda gözü olamaz.

Sizin mantıkla gidersek, Ermeni soykırımınıda tanımış olabiliriz. Ağır bir faşist (!) olarak sana şunu söyleyebilirim, dedemin odasında bir kılıç asılı ve o kılıç ne diye dedeme sormuştum vakti zamanında. Bana şunu demişti "babam o kılıçla 40 tane ermeninin kafasını kesti".. Ama tarihi belgelere bakarak bunun bir soykırım değil, iç savaş, çatışma durumu olduğu çok açık. Zaten şimdi ki bu soykırım iddialarıda, toprak ve para'dan başka bir şey değil.

Buna rağmen çıkıp birileri "özür dileme" kampanyası yapıyor. O kadar değerli tarihçilerimiz varken, ve belgelerle ermenilerle karşılıklı bir tartışma içine girmeyi göze alabiliyorken, 2-3 tane demokrasi bağımlısı ( ne biçim demokrasiyse ) herifin böyle kampanya yapması ne hadlerine ? Yaşadılarmı biliyorlar ?

Ortada açık bir gerçek var ve bu gerçek emperyalizmin artık milli bütünlüğe saldırıyor oluşu. Ve çok garip ki bunu destekleyen solcular var. Valla yazık... İran'daki komunistler gibi olacak sonunuz, destekleyeceksiniz dtp'yi, sonra ilk dar ağacına siz gideceksiniz. Çünki bir kere dtp kürdistan sınırını çizerek, ulusal kürt faşizmini kendi yapıyor. Buna rağmende burada Atasını seven, kürt halkıyla sorunu olmayan insanların mesajları altına ogün samast şu bu videoları konuyor. Oh ne kadar geyik, ne kadar eğlenceli bu forum. Laf at ona buna, makaraya vur gitsin değil mi ?

Horizon said:
Çünkü aynı tas aynı hamam ile hiçbirşeyin değişemeyeceği ve gelişmeyeceği gözlerinin önünde.

Atatürk'e zehir akıtıp ülkenin bölünmesini istiyormuşuz , bomba :).

Demokrasiye inancın olabilir, solcu bir düşünce yapında olabilir hatta fraksiyonlar içindede bulunabilirsin de önce git bi sorgula. Gerçekten dtp, pkk demokratmı ? Eğer iki taraflıda okursan ( her yönden yani ) faşist olduğunu anlayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Hem dtpyi destekleyeceksin hem demokrasi diyeceksin.
Dağlara çıkmış büyük devletlerin çıkarı uyuşturucu trafiği uğruna telef olan kandırılmış zavallılara ve onları yöneterek onların kanından geçinen kendi örgütünden kızlara tecavüz eden onun bunun çocuklarına ''terörist'' diyemeyen bir parti onun mensupları ve destekçileri elbette bölücüdür.Düşün bakalım hangisine giriyorsun?

Bir kere daha söylüyorum;
Son dönemde yaratılan hava ile kendinizi çok ilerici çok matah fikirleri olan insanlar olarak görüyorsunuz ancak bu millet çok acı çekti,insanlar gittikçe sertleşiyor.Eskiden Dsp'ye oy veren insanlar bile Mhp'ye destek vermeye başladı.Şimdilik küstah amerikan uşaklarına siyasi partilerden birinin hakettiği cevabı vermesini istiyor umudunu ondan keserse ozaman Türk sorunu çıkar ve bunun tahmin edeceğinizin çok ilerisinde sonuçlar olur.

Kürtlerin çok ciddi ekonomik kültürel sorunları vardır ancak bunun çözümünün terörizmden kendini soyutlamış insanlar tarafından yapılması gerekir.Aslında en büyük çözüm yolu EĞİTİMDİR.
Dtp'den bu zaman kadar bu bölgeye eğitim ve ekonomik kalkınma lazım projelerde bunlardır bunu uygulayalım gibi bir yaklaşım duymuyoruz?
Her konuşmalarında apoya af özerklik vs vs bunu hiç mi düşünmuyorsunuz?

Dikkat etmenizi tavsiye ediyorum farklı olacağım diye kime hizmet ettiğinize dikkat edin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Hepiniz ucundan şaçmalıyorsunuz aslında. Ülkenin bölüneceği yok, Türkiye ister ekonomik ister toplumsal olsun bölünebilecek bir halde de değil zaten.

Tüm bu milliyetçilik, hainlik, solculuk etrafında dönen simulakralar nereye gidiyor bilmiyorum ama.

Siz çok gizli gerçekleri açıklayan çok gizsiz belge ve kitaplarınızla paranoya, korku ve nefret içinde yaşamaya devam edin. Ama unutmayın, bu üçlü büyük firmalara ve asıl açıklamayı yapan kurumlara (medya mesela) para, üzerlerinden siyaset yapan partilere oy kazandırır.

Kızacaksınız ama bu konuda ciddi ciddi ve şiddetli tartışanların koyunlarda farkı yok.

Biri solcu zırvalarıyla gelir geri kalan herkesin ya okumadığı için bilmediğini ya da işbirlikçi olduğunu söylerek - tek doğru kendininki çünkü ya...

Biri emperyalizm bizi bölüyor diye argümanlar kurup solculara küfrederek farkında olmadan solcu solcu şeyler anlatır...

Biri tek sorun din, AKP bizi sömürüyor der...

Daha nicesi daha...

Merak etmeyin sizin bu bölünmüşlüğünüz ülkeyi bölmez, ülke insanlar ya da idealler, ırklar üzerine kurulu ve işleyen yapı değil artık. Kimse (ister Avrupa olsun, ister Amerika) ülkeyi Kürt devleti kurmak ya da benzeri bir şey için parçalamaz, basitçe nedenini söylemem gerekirse: ekonomik olarak verimli olmaz. Türkiye Dünya'nın en büyük ekonomilerinden biri, neden dağılsın? Sakın ha bizden korkuyorlar falan da demeyin, artık öyle bir Dünya'da yaşamıyoruz, yaşasak da bizim neyimizden korkacaklar?
Sosyal ağlarda paylaş

Olm ezberlemişiniz bi eğitim teranesi, bak güzel kardeşim, benim tıp fakültesinde 3-4-5. sınıflarda okuyan tanıdığım insanlar var, onları tanıyan çok samimi arkadaşlarım var. bu adamların sağdan soldan bursu da var, kafaları da çalışıyor, evlerinde internetleri var, gündemi takip edebilecek kafaları var, ama burdan eylem için sağa sola gidiyorlar, bildiğin pkk yanlıları dtp destekçileri bir kaç tanesinin ders saatinde eyleme katıldığına dair bir kağıt gördüm tesadüf eseri başka bir fakültenin dekanı ile konuşmak için odasını gitmem gerektiğinde.

meseleyi eğitim, eğitim diye kestirip atamazsın. 38 dersim olaylarının intikamını alma peşinde olan da var, anadilde eğitim istiyoruz, anadilde yargılanma hakkı istiyoruz diyen de var. artık devlet anlaşılamayan bir dil olarak kayıtlara geçen kürtçeyi anlasın isteyen de var.

Tenekeadam said:
Hem dtpyi destekleyeceksin hem demokrasi diyeceksin.
Dağlara çıkmış büyük devletlerin çıkarı uyuşturucu trafiği uğruna telef olan kandırılmış zavallılara ve onları yöneterek onların kanından geçinen kendi örgütünden kızlara tecavüz eden onun bunun çocuklarına ''terörist'' diyemeyen bir parti onun mensupları ve destekçileri elbette bölücüdür.Düşün bakalım hangisine giriyorsun?

Bir kere daha söylüyorum;
Son dönemde yaratılan hava ile kendinizi çok ilerici çok matah fikirleri olan insanlar olarak görüyorsunuz ancak bu millet çok acı çekti,insanlar gittikçe sertleşiyor.Eskiden Dsp'ye oy veren insanlar bile Mhp'ye destek vermeye başladı.Şimdilik küstah amerikan uşaklarına siyasi partilerden birinin hakettiği cevabı vermesini istiyor umudunu ondan keserse ozaman Türk sorunu çıkar ve bunun tahmin edeceğinizin çok ilerisinde sonuçlar olur.

Kürtlerin çok ciddi ekonomik kültürel sorunları vardır ancak bunun çözümünün terörizmden kendini soyutlamış insanlar tarafından yapılması gerekir.Aslında en büyük çözüm yolu EĞİTİMDİR.
Dtp'den bu zaman kadar bu bölgeye eğitim ve ekonomik kalkınma lazım projelerde bunlardır bunu uygulayalım gibi bir yaklaşım duymuyoruz?
Her konuşmalarında apoya af özerklik vs vs bunu hiç mi düşünmuyorsunuz?

Dikkat etmenizi tavsiye ediyorum farklı olacağım diye kime hizmet ettiğinize dikkat edin.
Sosyal ağlarda paylaş

zarekd said:
Olm ezberlemişiniz bi eğitim teranesi, bak güzel kardeşim, benim tıp fakültesinde 3-4-5. sınıflarda okuyan tanıdığım insanlar var, onları tanıyan çok samimi arkadaşlarım var. bu adamların sağdan soldan bursu da var, kafaları da çalışıyor, evlerinde internetleri var, gündemi takip edebilecek kafaları var, ama burdan eylem için sağa sola gidiyorlar, bildiğin pkk yanlıları dtp destekçileri bir kaç tanesinin ders saatinde eyleme katıldığına dair bir kağıt gördüm tesadüf eseri başka bir fakültenin dekanı ile konuşmak için odasını gitmem gerektiğinde.

meseleyi eğitim, eğitim diye kestirip atamazsın. 38 dersim olaylarının intikamını alma peşinde olan da var, anadilde eğitim istiyoruz, anadilde yargılanma hakkı istiyoruz diyen de var. artık devlet anlaşılamayan bir dil olarak kayıtlara geçen kürtçeyi anlasın isteyen de var.

O zaman eğitim ile öğretimin farkını anlaman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

varsın akpnin oyu %5, mhp'nin oyu %40 olsun, partiler de, milletin buna göstereceği tepki de geçicidir. çünkü uzun vadede şu maddelerin yasalaştırılmasının vatandaşın gündelik hayatında herhangi bir etkisinin olmayacağı, tersine terörün ve siyasi kamplaşmanın azalacağı aşikardır. ayrıca hiçbi ayaklanma yoktur ki "talepler karşılandığı için" başlatılmış ya da şiddetlenmiş olsun.

senin mühendis veya doktor olmadığını tahmin ediyorum, gerçi sosyal bilimler de okusan farketmez, çünkü hemen her bilimde hata ayıklama yöntemlerinin aynı olması gerekir diye düşünüyorum.
şimdi ben kendi mesleğimden örnek vereyim. bir boru hattında yüksek basınçtan manometre patlamışsa bunun çaresi manometre değiştirmek değildir, çünkü değiştirdiğin manometre de basınç yükseldiğinde tekrar patlayacaktır. Kök sebebini bulup daha doğru bir manometre takmak gerekir, yani basıncın yükselmesinin sebebini belirleyeceksin, hem bu sebebi yoketmeye çalışacaksın hem de daha uygun manometre takacaksın.
Sen ısrarla "kürtlerin haklarını verin herşey çözülür" dedikçe sadece manometre değiştirmeyi önermiş oluyorsun, basıncın yükselmesiyle ilgili bir çözüm sunmuyorsun. Yarın öbürgün basınç tekrar yükseldiğinde yeni taktığın manometrenin de patlayacağını göremiyorsun. Manometre değiştire değiştire sırtına binecek külfeti hiç hesaba katmıyorsun.
Tarihsel birikimle bugüne kadar gelmiş olayları yine o tarihi hesaba katarak çözebilirsin, bugünün anlık koşullarıyla değil.

Ve ayrıca bu tip olayların asla unutulmayacağını sen de iyi biliyorsun, bugün belki de anıtkabirden daha fazla ziyaretçisi olan bir yer varsa o da çanakkale'dir, bu halk şehidini unutmaz, terör ve destekçileri konusunda da kendisine yanlış yapanı kolay kolay affetmeyecektir, işte bu yüzden akp %5'e düşüp mhp %40'a çıkar, ertesi gün o yapılan düzenlemeler öyle bir törpülenir ki, eskiyi mumla arasın.
Benim korkum budur.

sir said:

şu "ulus devlet bilinci" lafına hastayım. bu bilinç yüzünden, kendini "sünni, türk, milliyetçi" olarak tanımlamayan her TC vatandaşı şu veya bu şekilde mağdur edilmiştir devlet tarafından. sadece kürtler mi? alevilerin günahı neydi? tarihte bi alevi ayaklanması mı var? yok.

Farkında mısın bilmiyorum ama alevilerle ilgili yapılacak değişiklikler toplumdan zerre tepki çekmeyecektir. bugün aleviler çözüme kürtlerden daha da yakın, bunun sebebi de belki yüzyıllardır süren ikinci sınıf mezhep konumlarından kurtulmak için öyle teröre bulaşıp bu ülkenin halkına zarar vermemesidir.

sir said:
devletin çok bariz bir ayrımcılık kriteri var, ve bu kriterlerde, kökenin ve zihin yapından çok "nasıl göründüğün, nasıl davrandığın" önemli.

-kendini önce türk olarak tanımlamak
-sünni olmak, ama bunu kamusal alanda vurgulamamak
-yine kamusal alanda etnik kökeninle ilgili taleplerde bulunmamak
-devlet için fedakarlık düsturunu benimsemiş olmak

kökeniniz ne olursa olsun yukarıdaki gibi yaşıyorsanız, "makbul" vatandaşsınız. yaşamıyorsanız, başınıza gelecekleri çoktan haketmişsinizdir. işte size ulus-devlet bilinci.

şu saydığın maddelere bakalım,
birinci madde dünyanın her yerinde böyle, nerenin vatandaşıysan o kimliği taşırsın, 3 gündür aynı şeyleri söylüyorum, baydım artık.
ikinci maddenin yasal hiçbir karşılığı yok, cemevlerinin statüsü ve din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri düşünülürse dolaylı bir teşhis olabilir, ama bunun haricinde mezheple ilgili hiçbir ayrım yok.
üçüncü maddede de yanlış birşey göremiyorum, yunan hükümeti veya alman hükümeti oradaki türklere resmi olarak %100 türkçe eğitim vermiş de bizim mi haberimiz olmamış, veya türk mahkemesi mi kurulmuş? Yani bu bol keseden atma saçma bir madde, dünya üzerinde hiçbir devletin yapmayacağı/yapamayacağı şeyleri türkiye cumhuriyeti'nden bekliyorsunuz.
son maddeden kastını anlamadım, eğer askerlik veya kamu hizmeti gibi bişeyi kastediyorsan bunun avrupa'nın belli başlı ülkelerinde de hem de uzun sürelerle uygulandığı tartışıldı başka topikte.

sir said:
pekala, almanyadan örnekler verip oradaki "ulus bilincini" vurguluyorsunuz. ben almanya doğru yapmış demiyorum ki, avrupa ülkelerinde genel olarak çok daha fazla hakları var farklı etnik kökenlerin. anayasal olarak tanınmış 200 dil var örneğin. yine çoğu ülkede anadilde eğitim hakkı sağlanmış. bunu geçtim, etnik, ekonomik veya sosyal nedenlerle bölünmeyi savunan partiler bile avrupadaki meclislerde rahat rahat yer alıyor, ki avrupanın geçen yüzyılı "bölücü teröre" epey yoğun bir şekilde sahne olmuştur.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/11663618.asp
şu linki ve jörg haider adını bi araştır bakalım, neler oluyor dünyada.

avrupa öyle sandığın gibi bir ütopya değil.
evet, ekonomik refahın getirdiği bizden ötede olan, onları yakalamamız gereken haklar hukuklar var, ama bunlar sizin talep ettiğiniz ölçüde/genişlikte değil. Hep 301'i eleştiriyorsunuz misal, bugün fransa'da devlete hakaret diye yasa var, almanya'da sanata "insana saygı" koşullu kısıtlama var, 301'e benzer "hate speech" var, bu liste böyle uzar gider.
Tanınmış 200 dil var diyorsun, bizim devlet televizyonundan radyosundan kaç ayrı dilde yayın yapılıyor, daha bunların tanınmaması gibi bir durum olabilir mi, isteyen bu dillerde kurs da açabiliyor. Hadi bu dillerde özel okul da açılsın diyelim, kaldı ki benim bildiğim misal ermenice eğitim veren okul var türkiyede, kürtçe de açılsın, sonuçta yine milli eğitim denetiminde olacak, bu sefer de ona kızacaksınız, bunun sonu yok ki, "milli eğitimin etkisi kalksın, yoksa sokakları size dar ederiz" diyeceksiniz bu seferde, yanlış mıyım?

sir said:
belirtmek istediğim bi başka nokta da şu: siz bi cümleyi veya kavramı bu sıklıkta dayatırsanız, dağlara bayırlara "Ne mutlu türküm diyene" yazıp, okullarda antlarla, marşlarla, milli bayramlarla, ders kitaplarıyla, ve sonra ana akım medyayla (bkz. türkiye türklerindir, imza:hürriyet) kısacası devletin bütün kurumları ve ideolojik aygıtlarıyla bir "türklük" propagandası yaparsanız, kendini "kürt" olarak tanımlayan ve TC tarafından kimliği her daim inkar edilmiş insanların bunu masumca bir vatandaşlık tanımı olarak görmelerini bekleyemezsiniz.

evet, ondan sonra da kalkıp dağa çıkarlar, masum insanları öldürürler di mi?
Yine dönüp dolaşıp kök sebebe geliyoruz.

Sonuç olarak, kürtler, eğer pkk'nın hedeflediği gibi bir bölünmeyi istemiyorlarsa, kendilerine daha ılımlı daha düzeyli daha barışçıl bir örgütlenme kurmk zorundalar. Aleviler gibi haklarını sosyal, siyasal, türkiye'nin geri kalanından kopuk değil, türkiye'yle bütün olarak bu taleplerde bulunmalılar.
Yani devlet 25 yıldır bu sorunu çözemedi, ama kürtler 25 yıldır pkk'ya destek vererek ne kazandı, sadece bi tv kanalı.
Doğu halkı tehditle, şantajla, terörle hiçbir şeyin değişmeyeceğini, 25 senede bi tv'den fazlasını alamadıklarını görmeleri lazım.
Evet, devlet bişey yapsın, ama 25 senedir aynı yerde duran, milim kıpırdamayan kürtlere devlet ne kadar koşabilir?
Bu ülkede sadece kürtler yaşamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Eaglewingg said:
suna bak ya dtp(=pkk) yalakası, emperyalist uşakları vatanın bölünmesini istediklerini resmen forumda dile getiriyorlar bunuda modlar izliyo. İyice azdınız, haddinizide aştınız. Horizon, sufi, sam bu üç zarar ziyan bebe ne kadar süre daha forumda zehirlerini Atatürk'e ve ülkemize akıtmaya devam edecek acaba?

Ha unutmadan

Ne mutlu Türküm diyene!

yalaka, uşak, zarar ziyan bebe laflarını aynen iade ediyorum. ayrıca hiçbir şeyin haddini belirlemek senin görevin değil, öncelikle bu konuda sen kendi haddini bil. bu forumda ve heryerde nasıl konuşacağımı da sana soracak değilim. forum kuralları ve t.c. yasalarına aykırı bir hareketim varsa buyur ilgili yere şikayet et. onun haricinde de ağzına hakim ol. bu ülke de hiçbir zümrenin tekelinde değil. onu da aklından çıkarma.

atatürk'e zehir akıtmak... hoşmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

konu hakkında daha fazla şey söylemeyeceğimi daha önce söylemiştim. yine de söylememeye devam edeceğim.

ancak, "resmi söylemler" bile diyemeyeceğimiz; yazılmamış, anlatılmamış ama tapılmış bir söylemler bütününe aykırı 3-5 cümle yazarak kendini bilmez birkaç kullanıcının insanlık dışı yanlarının ortaya çıkmasına sebep olduğum ve bunu yaparak, edebine hakim olamayanların birsürü çirkin yazı yazmasına, dolayısıyla yönetimin uğraşması gereken birsürü sevimsiz işin oluşmasına sebep olduğum için bütün forum yönetiminden özür diliyorum.

bundan sonra, tabu ideallere aykırı herhangi birşey yazmama konusunda da kendime söz veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:
tabular ülkesi türkiye.

biri dağa taş dizip türk yazsın, silmeye kalkan anında hain olur çıkar bu ülkede.

Genel olarak düşünürsek:

1- bir kişi ondan niye rahatsız oluyor
2- bir kişi neden onun silinmesini ister
bunu da düşünmek lazım.

1- Orda yazan "Ne Mutlu Türküm Diyene" lafı, bu ülkeyi kuran Mustafa Kemal Atatürk tarafından söylenmiştir. Washington'un veya Lincoln'un sözleri nasıl halen Amerika'da duvarlara veya resmi devlet yerlerine yazılıyorsa, Atatürk'ün söylediği bir söz de Türkiye de gayet normal şekilde yazılabilir.

Bir kişi bu laftan rahatsız oluyorsa, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurtaran ve kuran Atatürk'ten rahatsız oluyor demektir.

2- "Ne mutlu Türküm diyene" lafı, Türkiye'nin üniter devlet yapısını yansıtmaktadır. O laf "Ne mutlu Türküm diyene"dir. O laf "Ne mutlu Türk kökenli olana" değildir. O laf "Ne mutlu Türkçü olana" değildir. O laf "Ne mutlu Türk ırkına tapana" değildir. "Ne mutlu Türküm diyene" lafı, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Türktür" maddesinden gelmektedir. Sen bu devletin vatandaşıysan, Türk olursun. Kökenin devleti ilgilendirmez. Kökenin kimseyi ilgilendirmez. Kökenin seni ilgilendirir. Kökeninden dolayı kimse yargılanamaz. Kökeninden dolayı kimseye ayrıcalık tanınamaz.

Bir kişi bundan rahatsız oluyorsa, Türkiye Devletine ve yapısına karşıdır demektir. Amerika'da "Hadi ABD'yi yıkalım yerine "Monarşik Amerika Krallığı kuralım" demek ve bunu istemek nasıl bir suçsa, Türkiye Cumhuriyeti için de "üniter yapı gitsin yerine federasyon kuralım" demek de aynı oranda suçtur.

3- "Ne mutlu Türküm diyene" lafı askeri arsalardaki dağlara yazıldığı için eleştiriliyor. Orası ordunun alanı, istediğini yazabilir. Önce Vatan, Ne mutlu Türküm diyene gibi şeyleri askerlerin moralini arttırmak ve vatan coşkusunu kamçılamak için yazarlar. Tutup da "Yaşasın Küresel Demokrasi" yazacak değiller herhalde?

Buna karşı olan çoğunlukla PKK'lılardır. Amaçları Türk ordusunun işine karışılması ve zayıflamasıdır. Kürt açılımı adı altında Türk ordusunun güçsüzleştirilmesini istemektedirler. İstenilen şey de bu planın parçalarından biridir.

SONUÇ:
Öyle saçma sapan hayallere kapılmayın arkadaşlar.
"TABU YIKICAZ OLEY BAKIN DEMOKRAT VE ÇAĞDAŞ OLACAZ" diye saçma sapan fikirler öne sürülüyor. Bunları kim kafalara sokuyor bilmiyorum ama düşünüldüğü gibi DEMOKRAT veya ÇAĞDAŞ yapmaz bunlar.
Gidin diğer ülkelere bakın, en DEMOKRAT ve ÇAĞDAŞ düşündüğünüz ülkelerde de buna benzer prensipleri göreceksiniz.
Her ülkede temel prensipler vardır ama biz bu temel prensiplerimizin de yokedilmesini istemekteyiz. Sorarım size, ortada ne ülkesi, ne toplumu, ne devleti kalacak bu gidişle?

Ha federal devlet veya federasyon istiyorsanız onu çıkın açık açık söyleyin. Tabuydu, özgürlüklerdi felan o tip şeylerin arkasına sığınmayalım.

Kürt meselesine gelirsem:
Ben de bir Kürt'üm. Bunu her yerde dile getiriyorum.
Hiç bir yerde bana kökenim sorulmamıştır. Hiç bir yerde kökenim yüzünden kötü muamele görmedim. Hiç bir yerde kökenimden dolayı eksik hakkım olmadı. Herhangi bir Türk vatandaşı hangi haklara sahipse, bir Kürt kökeni vatandaş da aynı haklara sahiptir.
Bana bu imkanı veren de Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleridir.
Kimse Kürt kökenli vatandaşlar eksik hakka sahiptir diyemez.
Zati şu var, ama nedense ve ısrarla gözardı ediliyor;
gözardı edilen şey şu:
Bu topraklar üzerinde "Türk" denilen şey, "Yüzyıllardır aynı yerde yaşayan saf Türk ırkı" demek değildir. Türkiye Cumhuriyeti'ndeki Türk terimi de onu kastetmemektedir. Hristiyan da Türk'tür, Müslüman da, Laz da Türk'tür, Çerkez de... Kürt kökenli kişiler de Türk'tür.

Ha, buna karşıysanız, Kürt'lerin diğer kökenli Türk vatandaşlardan daha çok hakka sahip olmasını ve Federasyon gelmesini istiyorsanız, evet, vatan hainisinizdir, devlet düşmanısınızdır.
Kürt kökenli vatandaşların bu devletle sorunu yoktur. Devlet'in yıkılmasını isteyenler sadece kendi krallıklarını kurmak isteyen çıkarcı PKK'lılardır.

Bu kişilerin oyunlarına alet olmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiyede politik başarı pop-star başarısına izomorfik(= bir nevi denk gibi). Bir pop-star olarak seni başarılı yapacak davranışları politik alanda sergilediğin zaman başarılı oluyorsun (bkz: kendini demir yoluna zincirlemek, bkz: ülkede gerilim yaratacağı belli sözler söylemek)
Sosyal ağlarda paylaş

Snefru said:
Etnik milliyetçiliğin yapıldığı ülkeler çok geçmeden bölünür buyrun devam edin siz nasılsa zararlı zararsız herşeyi yemenizi sağlayacak bir demokrasi kavramı var.

Ne mutlu demokrasiyi amaç değil araç olarak kullanıp amaç bellemiş gibi görünenlere.

Cuce said:
ne mutlu türküm diyene'de etnik milliyetcilik değilmidir
etnikle veya milliyetçilikle alakası yoktur.
vatandaşlık ve haklarla alakası vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

bone, sana bunları niye böyle düşündüğümü bizzat anlatmak isterdim. bu biçimdeki bir platformda anlatmaya çalışınca kimi götünden anlıyor kimi başından. kiminin de tanrısı ölüyor.

birgün ankara'ya gelirsem haber ederim, o zaman neyi sorarsan söylerim. yanlış düşündüğümü düşünüyorsan yanlışsın sufi dersin o zaman. ancak burada değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Horizon said:
Sen bunun o anlamda kullanıldığını istediğin kadar iddia edebilirsin fakat kimin ne anlamda ve ne imada kullandığını kontrol edemezsin. Ucu açıktır , belirsizdir. Önemli olan karşı tarafa nasıl gittiğidir. Karşı taraf bunu etnik milliyetçilik şeklinde algıladığı sürece senin dediklerin vız gelir tırıs gider.

Burada sorun kelime anlamını tanımlama ile çözülseydi ne güzel olurdu. Malesef okadar basit değil.

Horizon said:

Evet doğru , keşke o anlamda söylenmesi ile beraber bunu gerçekçi olarak ortaya koyacak politikalar , stratejiler belirlenseydi.

Ama ne oldu ? Söylendi , o anlamda söylendi sonrasında tam zıttına işler yapıldı söylem oldu etnik kökencilik söylemi. Biz daha tanımlarımızda sıkışıp kalmış ve dışarıdan bitarafıyla gülünen bir haldeyiz. Bunun farkında olmamak ve olmamıza rağmen aynı naneleri yememiz de bana herşey müstahak dedirtiyor.

bahaneye bak çak demle abicim.
bu zihniyet yüzündendir zaten Türkiye'deki bütün dert.

Adama 50 şey söylesen 1'ini bile anlamaz.

Dedikoducu ve yalancı gazetelerdeki "aa böyleymiş şöyleymiş o yüzden şöyle şöyle" yalanlarına kapılıp gider, gerçekleri tutmak yerine yalanların peşinden devam eder.

Ne yani? Atatürk'ün söylediği sözün gerçek amacı belliyken ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulma prensipleri belliyken, yolda rastladığınız (veya kendi hayalinizde yaratıp öylekişiler var sandığınız) birisi öyle şöyle dediği için bu laf yanlış mı oluyor?
Bir kişi hata yaptı diye tüm gerçekleri yok mu sayıcağız?

Oldu olacak, bu mantıkla gideceksek, dini de kaldıralım.
Hani dini yanlış anlayıp yanlış davranan insanlar var ya.
Aynı mantık.
Birileri dini terörizm amacıyla kullanıyor.
O zaman bu, dinin kötü ve yanlış olduğunu ve yanlış olsun diye yaratıldığını mı gösteriyor?

Lütfen abesle iştigal etmiyelim.

Bu mantıkla gidilcekse herşeyi yoketmek ve kaldırmak gerekirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...