Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konsol Karşılaştırma (Fikir Lazım)

Greeny

Öne çıkan mesajlar

arcadele oynıyabiiyonki multiplayer, bi eksiği yok. headset eksik sadece oda 15-20 lira falan ki illa zorunlu değil, arcade yeterli fazlasıyla. premium(pro) nun yeni serisi pek bulunmuyo türkiyede 2. elinede yaklaşma eski üretim onlar genelde elinde patlar. bendeki premiumdu kışın kalorifer yakmıyoduk evde onunla ısınıyoduk.
Sosyal ağlarda paylaş

bende ikisi de var. ikisini de cok az kullanabiliyorum zaman darligindan... ama PS3u -sadece- PES ve bluray icin kullaniyorum

xbox'um modlanmamis, yani sadece orjinal oyun oynuyorum..

-Netflix'ten bir cok HD filmi, diziyi aninda downloadsuz seyredebiliyorum
-Cok guzel oyunlar var, cesit cok daha fazla.
-Fallout 3 ek bolumleri sadece xbox ve PCde var
-Kumandalar daha guzel (bana gore)
-Multiplayer fonksiyonlari cok daha kapsamli.. herkesde kulaklik mikrofon var ayrica.
-XBox arcade oyunlari PSNdeki oyunlardan genel olarak bence daha iyi
-Daha hafif =p
-Daha Ucuz.. Xbox Arcade versiyonu 199 dolar sanirim..
- killzone 2 olmayacak.. online uyeligi ucretli.
- eski modeller daha kolay bozulabilir
- turkiyede destek yok
-Ayni anda birkac user login olabiliyorsunuz. Mesela Split screen 2 kisi bircok FPS oyununa online katilabiliyorsunuz.. Eskiden ps3te bu yoktu, degistirdiler mi bakmadim.
Sosyal ağlarda paylaş

elinde hem ps2 orcinal oyunu olan hemde ps3 olan varsa, söliceim şeyi deneyebilirmi?

psn de ps2 oyunlarını çalıştırmak için official bi program var. çok küçük. onu indirin ve 5 saniyede kurun. sonra denein ps2 oyunu çalışıomu. eer çalışıosa ps3 alırken 80-60-40-20 fark etmez :D
Sosyal ağlarda paylaş

Revangelis said:
riglous said:
PS3'un grafiksel acidan ezici ustunlugu olmasi bekleniyor, ama bu mevcut oyunlarda degil, ileride gelecek oyunlarda belirginlesecek diye okumustum bi yerde. Hatta baska bi yerde de oyunlarin henuz HD'nin hakkini vermedigini de okumustum. Bu nedenle PS3 daha ileriye yonelik yatirim olur.

bu pek doğru değil, sonuçta ps3 ün içinde Geforce 7 serisi bir kart var, sınırları belli, yeni çıkmış ekran kartları ile kıyaslama bile yapılamaz. Tabi aynısı Xbox için de geçerli. Tamam belki işlemci olarak ileriye yönelik birşeyler olabilir (olsa ne olur o ayrı) ama grafik olarak daha fazla kendini aşamayacak o belli.

hatta Based on NV47 Chip (Nvidia GeForce 7800 Architecture)
http://en.wikipedia.org/wiki/RSX_%27Reality_Synthesizer%27

Abi PS2 çıktıktan bi sene sonra bilgisayarlarda daha iyi ekran kartları vardı ama grafik olarak bilgisayarlarla bikaç sene yarıştı PS2
Sosyal ağlarda paylaş

eregorn2 said:
elinde hem ps2 orcinal oyunu olan hemde ps3 olan varsa, söliceim şeyi deneyebilirmi?

psn de ps2 oyunlarını çalıştırmak için official bi program var. çok küçük. onu indirin ve 5 saniyede kurun. sonra denein ps2 oyunu çalışıomu. eer çalışıosa ps3 alırken 80-60-40-20 fark etmez :D

o olay 40 da işe yaramıyor sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Çalışmama olayı olmaz da, ufak yazıları göremezsin. Mesela ben bi kere GTA IV normal tvde oynamıştım, cep telefonundaki yazılar gözükmüyordu resmen. Bu gibi ufak çirkinlikler olur, oyun piç olur yani evet. Grafik için değil oynamış olmak için oynarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

ben ps3'ten keyif alıyorum, aynen riglous'un dediği gibi arada bi vakit öldürmek için açıyorsun. Bir de atmosfer grafik olayını çok iyi veriyor. uncharted gibi oyun türlerini bilgisayarda hiç hazzetmezdim ama ps'te oynarken başından kalkamadım. Belki televizyona bağlı olduğu için belki HDMI bağlantısından, 8600 bilgisayarım var ama geforce7 serisi olsa bile PS3'ün görüntüleri fark atıyor kesinlikle. (çok teknik olaylardan çakmıyorum)
bana ps3 seçtiren olaylardan biri de arkadaş faktörüdür. Biz burda xbox neyin bilmirek gurban :) o yüzden çok sağlıklı bi karşılaştırma olmadı galiba ama alacağın konsolu oynıcağın oyunlara ve beraber oynıcağın arkadaşlara göre seç diyenlere katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

son ekleme
Türkiye'ye bakarak karşılaştırmak pek doğru değil ama yine de dünyada da büyük bir kesim korsanı varken korsan alır. Bu yüzden orjinal oyun alınması zorunlu olduğu için, PS3 oyun firmalarını üzerine çekebilir diye düşünüyorum. Misal mmorpg'si olmayan oyun firması yok artık günümüzde :)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Abi PS2 çıktıktan bi sene sonra bilgisayarlarda daha iyi ekran kartları vardı ama grafik olarak bilgisayarlarla bikaç sene yarıştı PS2

ps2 çok uzun yarışmadı
ps3 ise yarışamıyor şu an. evde 46' fullhd televizyon var, bilgisayarda da GTX280 var. Ps3 çok da güzel gözükmüyo gözüme, anti-aliasing yok bikere. Bu kötü gözüküyo anlamında değil ama yanlış anlama olmasın.

He almayın demiyorum tabiki, parça derdi yok bikere. Konsol çok ayrı zevk. Geçicen tv karşısına yayılcan oh mis(:
Sosyal ağlarda paylaş

tamamdır ben kararımı verdim xbox alayım diyorum. her ne kadar teknik servisi olmasa da hem fiyat olarak, hem anlatılanlar etkiledi.

istanbul' da nerden alabilirim xbox' ı ? elesso' nun verdiği linkten başka alternatifler arıyorum. en düşük fiyatlı olanı seçeceğim :)
Sosyal ağlarda paylaş

kadıköyde atik elektronikte var, genelde en uygun fiyat orda oluyo tahtakale şubeleride var. ben kadıköydekinden almıştım.

sana verdiğim link özkan elektronikti bi özkan elektronik daha var ikisindende alan arkadaşalrım memnun baya.

tahtakalede en üst kata doğru bi konsol dükkanı var adını unuttum, oranın fiyatları bazen piyasadan düşük oluyo bazen fazla oluyo, değişken.

bide donanımhaberde satanlar çıkıyo, takip etmek lazım. arcadei 550 den ucuza bulabilceğini sanmıyoırum bu arada hiç bi yerde, genelde fix 550.

bak mesela şu eleman proyu 700e veriyo

http://forum.donanimhaber.com/m_29951930/tm.htm
Sosyal ağlarda paylaş

sevindim dogru secim, saflarimiza birini daha kattik elleso boylece hah

herhangi bir sorun olursa soyle greeny, benim ilk tavsiyem xbox live uyeligini dolururken adres kimina uyduruk bir ABD adresi yazmak ilerde avantaji olur dusuncesindeyim; daha cok online icerige ulasabilirsin (yanilmiyorsam) .. iyi eglenceler
Sosyal ağlarda paylaş

ben o 3 ışık olayına güvenemiyorum malesef. Mal mal servislerde de ömrüm gideceğine ps3 alacam

ama 80 gb lık modellerin ps2 oyunlarını çalıştırması kesin mi merak ediyorum yoksa sadece japonyadaki 80 gb lık mgs4 paketlerindemi var bu sadece.

Eğer yoksa fazladan 40 gb için 20 lira vermeyeyim. Hdd alırım ben sonradan nasıl olsa.
http://www.mavibilgisayar.com/ud/12101
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...