Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uğur Dündar...

Revell

Öne çıkan mesajlar

aquatik said:
e evet, niye iddianameye konulup, bir de çok önemli belgelermiş gibi basına veriliyor o zaman? Yani büyüten bizler değiliz.

Bir de 'ya brezilyaya gitmişse amma güleriz' diyen kişi için de pek önemli olduğu anlaşılıyor gidip gitmediğinin.

Benim için önemli değil , burada çok önemsendiği için ve bu yüzden insanlara sövüldüğü için komik olur diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen konuyu yanlış anlamışsın Horizon. Bu topikte özetle, kişinin yalnızca kendisini ilgilendiren konuları da içeren, üstelik dayanaksız ve saçma sapan bir belgenin, her ne şekilde olursa olsun iddianamenin bir parçası yapılması, ve üstelik bu belge ya da belgelerin kesinlikle sansürlenmeden basına yansıtılmasının ne derece etik ve doğru ve de hukuka uygun olup olmadığı tartışılıyor.

Topikte önemsenenler; yukarıda yazdıklarım. Uğur Dündar'ın karısının Brezilya'ya gidip gitmediğini kimse önemsemiyor belli zihniyetler dışında.

Yani: aa kadın brezilyaya gitmiştir-küfür
gitmemiştir-küfür
gidip şunu şunu yapmıştır-küfür

gibi (senin olduğunu söylediğin) bir içerik yok, tartışılanlar arasında. Mersi
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu bu kadar tartışıyorsunuz ama hiç biriniz araştırmıyor nedense Ugur Dündar'ın zarar gördüğünü düşünenlerde abudik gubudik iktidar desteklemeye çalışan googlematorlar de. Herşeyi google bulamazsanız.

Uğur Dündar'a yapılanın benzerleri ilk iddianamede var. İç hukukta netice alamazlarsa İHM de çatır çatır alırlar.

Direndim yazmamak için uzun suredir aile mesleğimiz hukukçuluk.

Hukukun şeffaflığı ? Adli metinlerde kişilik haklarının ihlalini göz göre göre kabullenmek. Bir hukukçu olarak boyle yorumlara katlanmak bile çok zor.

AÇIN BİR ANAYASA OKUYUN!

Kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi suçuna bakın kaldıkı bu iddianamede isnad edilen bir suç.

Dündar'ın hukuki durumu nedir ?

10 binlerce metin okumus biri olarak ,

Dündar ve ailesi ile ilgili elinde belgeler olduğunu ve santaj amacı ile kullanma niyetinde olduğunu bunu da xx numaralı sanık ile paylaştıgından.......................

Şeklinde yazabilirmiydi yazamazmıydı.

Hukukun saydamlığı, hukukun üstünlüğünden değilde başka bir iradeyle ortaya çıkarsa olacağıda bu olur.

Sanıklar arasında ülkemizi felakete sürüklemek isteyenler yokmu benim kanımca var ve savcıların elinde yeterli delil var.
Bunların hesabı tabiki sorulacaktır. Ama bunu siyasi iradenin dahli ile yapmamalıdırlar.İddianameyi kabul eden Tutuklama tedbirini kabul eden unutmayınız BAGIMSIZ MAHKEMELERDİR savcılar değil. Bu da tehlikenin en büyüğüdür.

Burda ki abudik gubudik liboşlara ve onların sadece zıt gorüsünde olan ulusalcılara selam eder.

Hukuk kavramınının gak guguk işleri olmadığını anlamanızı dilerim.

Ps: İddianamenin içinde nickimi aratın bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

Leopar said:
bu arada belgenin ismi de gayet acayip
asala.doc
"evet ben pis isler pesindeyim birazda salagim gelin beni yakalayin aha delili de burda" gibi birsey

ama gomdugu silahlarin krokisini mutfak masasinda birakan ozel kuvvetci askerden sonra pek sasirtici gelmedi yani ne yalan soyliyim. sasirtici olan sey boyle anaokulu sinifi organizasyon seviyesine sahip bir orgutun nasil bu kadar "basarili" oldugu =P

Benim de aklım takıldı ona bkz:

said:
asala.doc diye belge ismi mi olur önce bunu tartışmak lazım.
kepçeyi attığımız yerde direk buluyoruz bombaları gibi bişey.

bankayıbensoydum.doc

Bütün bunlar tam ilk DMlik tecrübelerini yaşayan bir DM'in yazdığıi her olayın mükemmel bir mantık zinciri içersinde birbirine bağlı olduğu, hiç birşeyin en ufak şüpheye yer bırakmayacak kadar kesin ve doğru olduğu hikayelere benziyor gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Bütün bunlar tam ilk DMlik tecrübelerini yaşayan bir DM'in yazdığıi her olayın mükemmel bir mantık zinciri içersinde birbirine bağlı olduğu, hiç birşeyin en ufak şüpheye yer bırakmayacak kadar kesin ve doğru olduğu hikayelere benziyor gerçekten.

su hakikaten sahane bir benzetme olmus yalniz
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

of aynen ya ahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:
nasıl bir başbakanımız var ki konuşurken "ciddi anlamda kimyası bozulmuş durumda" diyor. sanki utanmasa şanzımanı dağıtmış uğur geçenlerde falan diyecek gibime geliyor bu adam. bitse de gitse.

Adam harbi harbi kendini padişah sanmaya başladı :) padişahım çok yaşa zuhahahahahahah. iyi dolmuşa gelir bu. bi tanışırsak gaz vercem :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 yıl sonra ...

ben bunu ilk çıktığında izlemiştim, bayağı yayınlanmıştı. Hatta burada görülmeyeni adamın gidip bıçak alıp gelmesi bunlarında bir yandan koş koş diyerek kaçarken küfür tmeye devam etmesi. ? Zamanında bayağı olay olmuştu, Levent Kırcanın bunu taklit eden skeci de vardı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...