Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Dragonmax said:

ah keşke öyle yapabilseydim be zegna, ama 2 hafta sonra dönceüm ve belarusa amerikadan 2 haftada herhangibir paketin gelebileceğine inanmıyorum. gelsede bu sovyet ülkesinde ya kaybolur ya da bana 4 ay sonra gelir :p

dur ben burdan alıp geleyim madem, işimi sağlama alayım ^^

iherb dene istersen ben gümrük sorunu yokken sipariş etmiştim siparişi takiben 3 gün içinde evime ulaştı paket,şok olmuştum hatta =)
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

Ezio said:

on whey
on amino 2222
on bcaa + glutamine
sp 250
size on
animal pack

Sp250 yerine bsn n-xplode öneririm yada jack3d, on whey yerine ise mucsletech nitro-tech, amino ise alabiliyorsan weiderdan al derim, madem yüklü bir başlangıç yapıyorsun tam olsun derim yinede sana kalmış tabii, yazın ise gainer hacim falan hiç uğraşma derim sonbahar-kışa sakla o işi yazın yapabilceğinden daha fazlasını yaparsın yazın kışa nazaran daha zor bunlar

muscletech benden uzak olsun abi, sevmiyorum denedim belkide psikolojiktir ama yaramadi tek kutu.

sp250 beni ucurdu, hani eski postlarımada yazmıstım favorim ama no xplode da merak etmiyor degilim olmadı onu alabilirim.

allahtan su gumruk yasası cıkmadan once fazladan animal pack ve amino almıstım 2 ser kutu, onları kullanıcam.

sp250 ve size on yerine bsn in kileri kullanabilirim, size on un muadili neydi bsn de? true mass mi?

size on da guzeldi baya ya, ne oldugu belli degil kreatinimsi :D

weider ile on farkı nedir? niye dersen spora basladıgımdan beri amino 2222 kullandım.

bu arada sporu bırakmadan onceki halim :

spor gecmisim cok fazla olmadıgı ve daha once ara verip geri baslamadıgım icin bilmiyorum.

kollarima 2 2,5 cm e yakın incelme var, gogusler aynı sayılır zaten gelismiyordu :D

omuz baslari filan kuculdu vs vs herneyse

boyle ara verdikten sonra vucudun kendini toparlaması cok uzun surermi?

yani bir sıfırdan kasmak zorunda kalmayız dimi?

Size-On creatine mi oluyor? Eğer creatine ise bsn deki karsılığı cell-mass, true-mass ise gainerı oldukça övülen bir ürün kullanan çevrem tarafından.
Spor yapıp bıraktıntan sonra o küçülmeler normal ama toplaması uzun sürmez merak etme, kas hafızasına inanmıyorum ama bir güç var :)
ON ürünlerinin tercih sebebi ilk olarak ucuz olmaları aslıda weider ise kendini kanıtlamış bir marka daha önce amino kullanmıştım çok memnun kalmıştım ama muscletechten bile pahalı ürünleri
Sosyal ağlarda paylaş

Ezio said:

Dragonmax said:

ah keşke öyle yapabilseydim be zegna, ama 2 hafta sonra dönceüm ve belarusa amerikadan 2 haftada herhangibir paketin gelebileceğine inanmıyorum. gelsede bu sovyet ülkesinde ya kaybolur ya da bana 4 ay sonra gelir :p

iherb dene istersen ben gümrük sorunu yokken sipariş etmiştim siparişi takiben 3 gün içinde evime ulaştı paket,şok olmuştum hatta =)

sen diyince şimdi baktım ordan, belarusa 13 günde getiriyolarmış (80 dolar üstü alışveriş yaparsam bi de bu). çok riskli :)
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

ya hic gerek yok gainera bence. zaten dunyanin parasi cikar heralde o kadar suplemana. protein bastiktan sonra genel olarak dusuk yagli karbonhidrat abanirsin yemeklerinde al sana gainer. hem yazin cok baymaz yemesi. yarim karpuz devir ne bileyim eline gelen meyveyi ye yani hem dogal hem de ihtiyacin olan carbi ordan saglamis olursun.

Kaliteli gainerlar sadece carbdan oluşmuyor, bsn in true-mass içeriği 150 gramında
48gram protein
66gram karbonhidrat en basit şekliyle oldukça doludolu diyebilirim.
Zegna bsn öneririm ama yine maddi durumunu bilmediğim için 2.5kg lik true-mass 190lira türkiyede yani :)
Eğer çok sıkı beslenebiliceksen gainer çok gereksiz evet,ama bunu yapamıcaksan ve ciddi biçimde bu işe girdiysen (ki öle görünüyor) öneririm
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

Ezio said:

Dragonmax said:

sen diyince şimdi baktım ordan, belarusa 13 günde getiriyolarmış (80 dolar üstü alışveriş yaparsam bi de bu). çok riskli :)

Ya evet riskli tabi :) ben sipariş verdiğimdede 3 hafta yazıyordu ama 3 günde geldi şans olabilir, bb.com dan verdiğimde 22 gün sürmüştü mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

ben ne istedigime karar verebilsem keske. cok iyi beslenemiyorum, ama spor yaparken gene de dikkat ediyordum.

gaineri gunde kac kez ne ara kullanıcaz?

bi yandan da genelde spor yaparken kilo aliyorum, yani ne biliyim 77 kilo basladim spora, 10 ay da 85 kilo olabildim. bunun ne kadarı kreatinin tuttugu su onu bilmiyorum tabii. kilo almak icin ozellikle kasmadım bu arada.

simdi 80 kiloyum, bi yandan yag yakıcı fılan kullanıp iyice parcalasammı diyorum, ama bi yandan da diyorumki ulan yag yakınca gene bi incelme olacak sonucta heryerde, memnun kalmayabilirim..

kararsızlık kotu bısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

Ezio said:

on whey
on amino 2222
on bcaa + glutamine
sp 250
size on
animal pack

Sp250 yerine bsn n-xplode öneririm yada jack3d, on whey yerine ise mucsletech nitro-tech, amino ise alabiliyorsan weiderdan al derim, madem yüklü bir başlangıç yapıyorsun tam olsun derim yinede sana kalmış tabii, yazın ise gainer hacim falan hiç uğraşma derim sonbahar-kışa sakla o işi yazın yapabilceğinden daha fazlasını yaparsın yazın kışa nazaran daha zor bunlar

muscletech benden uzak olsun abi, sevmiyorum denedim belkide psikolojiktir ama yaramadi tek kutu.

sp250 beni ucurdu, hani eski postlarımada yazmıstım favorim ama no xplode da merak etmiyor degilim olmadı onu alabilirim.

allahtan su gumruk yasası cıkmadan once fazladan animal pack ve amino almıstım 2 ser kutu, onları kullanıcam.

sp250 ve size on yerine bsn in kileri kullanabilirim, size on un muadili neydi bsn de? true mass mi?

size on da guzeldi baya ya, ne oldugu belli degil kreatinimsi :D

weider ile on farkı nedir? niye dersen spora basladıgımdan beri amino 2222 kullandım.

bu arada sporu bırakmadan onceki halim :

spor gecmisim cok fazla olmadıgı ve daha once ara verip geri baslamadıgım icin bilmiyorum.

kollarima 2 2,5 cm e yakın incelme var, gogusler aynı sayılır zaten gelismiyordu :D

omuz baslari filan kuculdu vs vs herneyse

boyle ara verdikten sonra vucudun kendini toparlaması cok uzun surermi?

yani bir sıfırdan kasmak zorunda kalmayız dimi?

ben kas hafızasına inanıyorum :) başladıktan 2,5 ay sonrası suppliment desteği ile birlikte yine direk eskisi gibi olursun, 6 ay sonra da afedersin hayvan gibi olursun ^^

bu arada nacizane tavsiyem, amino ve protein ürünlerinde prolabı bir incelemeni tavsiye ederim. burda kapıalrdan geçemeyen rus ayıları var. hepsi avrupadan ödüllü bilmemne vahşilerin :) adamlar prolab için sok saf olduğunu ve özellikle aminosunun patlatıcı etki gösterdiğini sölüyolar. hap olarak prolab 2000 likit olarak waider tek geçeriz diyo bi çoğu. ben işin uzmanı değilim, çok biliyomuş gibi de olmak hiç istemem. sadece kolu benim baldırımdan kalın bi grup adamdan duyduylarımı aktarıyorum ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Çok iyi anlıyorum seni :) küçülüyorsun ama iyi beslenme ile kas kaybı olmadan küçülüyorsun yani fazlalıklar gidiyor yağ ve su.
Kaldı ki yazın kilo alıp hacimlenmek dediğim gibi zordur, ben senin yerinde olsam yağ yakıcı falan o kadar uğraşmadan güzel bir diet ile ufak ufak yağ yakarım 2 ay kadar, daha sonra supplementlerle iyi beslenmeyle vs. istediğin bulku yakalarsın çok rahat.
Kilo alımı-bulk için en güzel mevsim sonbahar-kış, yaz ise yağ yakımı için güzel o yüzden kaçırma derim fırsatı, hem birazda yağ yakımına ihtiyacın var resimden anladığım kadarıyla
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

ben ne istedigime karar verebilsem keske. cok iyi beslenemiyorum, ama spor yaparken gene de dikkat ediyordum.

gaineri gunde kac kez ne ara kullanıcaz?

bi yandan da genelde spor yaparken kilo aliyorum, yani ne biliyim 77 kilo basladim spora, 10 ay da 85 kilo olabildim. bunun ne kadarı kreatinin tuttugu su onu bilmiyorum tabii. kilo almak icin ozellikle kasmadım bu arada.

simdi 80 kiloyum, bi yandan yag yakıcı fılan kullanıp iyice parcalasammı diyorum, ama bi yandan da diyorumki ulan yag yakınca gene bi incelme olacak sonucta heryerde, memnun kalmayabilirim..

kararsızlık kotu bısı.

bu arada yoğun gainer (kilo aldırıcı + protein + amino + creatin desteği) kullanım şekli:

100gr antreman öncesi
150gr antreman sonrası
70-80gr yatmadan önce

amino (2000lik)
2 sabah aç karnına
3-4 antremandan hemen sonra
2 yatmadan önce

edit- not: kilo almaktan şikayetçiysen sadece protein aminoı creatin almanı tavsiye ederim şahsen. gainer direk kilo almak için. gainerlar sayesinde 12 kilo aldım 8 ayda ^^ (maşşallah bana)
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Bu yağ yakıcıyı daha önce de sordum ama tam bi cevap alamadım. Var mıdır bunları bilen şu işe yarıyor ama şöyle zararları var, veya hiçbi işe yaramıyor para tuzağı işte ne bileyim hiç bi zararı yok gayet de işlevsel vs şeklinde bi açıklama yapabilcek birileri :D

l-carnitine ve kendisinin tum formlari bence cok gereksiz. kullandim ve begenmedim. hani etkisi hic yok fis urun diyemem ama %10-20 gibi bi katkisi olmustur derim. ben beslenmemi degistirmeden l-carnitine kullandigim ay, kullanmadigim aydan sadece 1 kilo fazla verebildim ki onun da tamami yag degildir.

diger yag yakicilar ve termojenikler felan birazcik daha metabolizma zorlayan maddeler diye biliyorum. etkisine dair bi fikrim yok ama l-carnitine icin gereksiz diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

haklı olabilirsin kardeşim. bu söylediğim gramajlar bana hocamın tavsiye ettiği ölçülerdi. kututnun üstüne baktım şimdi, kututda da günde 2 defa 350gr falan yazıo ama bilemedim şimdi çok mudur az mıdır vallahi (zegnaya).

bende kilo alamama sorunu vardı, artı sigara, artı hiperaktifim (cidden). her saniye kalori yakımı söz konusu bende. belki de ondan benim hoca bana yükleme yaptı hehe. hiperaktifliğin ilk defa faydasını gördüm ama dostum. o da şöle, her an kalori yakımı olduğu için bünyede, afedersin pok bulsam da yesem gene de vücutta yağ kalmıyor. bodyde de abandıkça vücut sadece kas olarak kilo aldı. çok süper eheh maşallah diyin ya yıldızım düşük hasta oluyom sonra :p
Sosyal ağlarda paylaş

abi gainerdan gunde kac excess kalori aliyorsunuz/alinmali. hani benim arkadasta dragonmax gibiydi diyetisyen ona her gun +700luk bi program vermisti. adam duzgun bi sekilde ayda 2 kilo aldiydi.

350gr gainer felan kabaca 1000kaloriyi geciyodur heralde ki adamin gunluk yedikleri de var bir de. bana niye tuhaf geliyor bu rakam :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya valla 350gr çok gibi duruyo cidden ama shakera koyunca cücük kadar kalıyo :) gainerla günde 1300 kalori alıyosun. aminoyla da azıcık alıyosun. üstüne de her öğünde 2 kişilik yiyip aralarıda ıvır zıvırla dolduruyosun :)

başkalarını bilemem ama benim gibi hiperaktif birisi için bukadar kalori direk hiçbişey. heralde oturduğum yerde sırf farkında olmadan bacağımı sallarken bile günde 500 küsür kalori yakıyorumdur ahahahah

bkz: kendisiyle çok pis dalga geçmek
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

abi gainerdan gunde kac excess kalori aliyorsunuz/alinmali. hani benim arkadasta dragonmax gibiydi diyetisyen ona her gun +700luk bi program vermisti. adam duzgun bi sekilde ayda 2 kilo aldiydi.

350gr gainer felan kabaca 1000kaloriyi geciyodur heralde ki adamin gunluk yedikleri de var bir de. bana niye tuhaf geliyor bu rakam :D

150gram true-mass 700kalori :) Bence günlük 150-200gram kafi tabi isteğe göre arttırabilir herkes, genelde hocalarfalan satıyorsa supplement fazla fazla içsin ister ki tekrar satabilsin,aynı şekilde kutu üstündede porsiyonlar çok büyük önerilir.
Örneğin bu truemass 2.600gramı 190ytl 1 servis 150gram 2-4 porsiyon öneriliyor günde. 2 porsiyon alsan 300gramdan 9 gün anca gidiyor :)
En güzeli doğal beslenmek,supplementler beslenmenin yerini tutmuyor ne yazıkki, güzel bi gainer dieti yap üstnüde 100-150gram gainer kullan her gün o bile yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat o başladığın saçmalığı bence hemen bırak. O tarz şeylere yoyo rejimi derler. Eğer bırakmayıp 1-2 hafta daha ısrar edersen 2-3 kilo daha alırsın 1 ay sonra. Güzel ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istersen. Sana atalarımızın milyon yıllardır yaptığı taş devri diyetini öneririm. Kilonu ömür boyu korursun.

Eric bence hiç yağ yakıcı işlerine girme. Dediğim gibi para tuzağı. Mesela arkadaşın dediği gibi L-karnitin veya CLA etkisi 15% i filan geçemez. Vücutta yağ yakma mekanizmasını biraz inceleyelim:
Vücutta yağ yakan hormon leptin hormonudur. Leptin hormonu ise insülin seviyesi düşük olan insanlarda 5 saatlik öğün aralarından sonra salgılanır. Gün içinde bu şekildedir. Büyük oranda leptin ise biz uyurken salgılanır. O yüzden gece en geç 11 de uyumalıyız. (Leptini googledan araştırırsan daha çok bilgi çıkar karşına bakman gereken şey bu) Buna yağ yakmaktan ziyade kas yapmak isteyen kişilerde uymalı. Onun dışında aerobik egzersizlerin yararı olur yağ yakmak için. Mesela yavaş tempolu yürüyüş veya yüzme vaktin yoksa yarım saat interval koşu yapabilirsin. Ama interval koşu yaparsan 2 gün egzersiz yapma hakkın olmaz. (Taş devri insanının yaptığı egzersizlere göre) O yüzden yavaş tempolu yapmak her zaman daha iyidir. Çünkü ağırlık antrenmanınıda ayırabilirsin.
Onun dışında termojenik yağ yakıcılar var arkadaşın dediği gibi bunlar vücut ısını yükseltip vücuttan su atılmasını sağlıyor. Yaz gününde vücut ısını daha da fazla yükseltmek çok mantıklı değil.

Benim kişisel görüşüm çok düşük karbonhidratlı ve yüksek yağlı beslenerek egzersizleride çok sık yapmayıp 2-3 günde bir hızlı yoğun ve sert şekilde yapıp onun dışında zaten hep aktif olarak heryere yürüyerek giderek mesela çok güzel yağ yakabilirsin. Unutma ki yağ yakmak için önemli olan her zaman hareket halinde olmaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...