Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme ?

eysofspeyds

Öne çıkan mesajlar

marlo nun dedigi gibi, eger amacin duzgun vucutsa ve kuvvet/sagliksa zaten kas yapmana gerek yok fazla

az agirlikla cok rep yapman (3x15 yerine 5x8) kondisyon yapar, hem de kaslarini daha duzgun tonlar

ayrica davul calma konusunda, kaslarini kullandigin gibi gelisir, oturup kaslansan bile eger davul calmaya devam edersen vucudun kendini ayarlar zaten. Vucut gelistirirken davul calmayi birakirsan sorun kaslarinda degil sendedir bir sure sonra tekrar davul basina oturdugunda :)
Sosyal ağlarda paylaş

Volfied said:
marlo nun dedigi gibi, eger amacin duzgun vucutsa ve kuvvet/sagliksa zaten kas yapmana gerek yok fazla

az agirlikla cok rep yapman (3x15 yerine 5x8) kondisyon yapar, hem de kaslarini daha duzgun tonlar

ayrica davul calma konusunda, kaslarini kullandigin gibi gelisir, oturup kaslansan bile eger davul calmaya devam edersen vucudun kendini ayarlar zaten. Vucut gelistirirken davul calmayi birakirsan sorun kaslarinda degil sendedir bir sure sonra tekrar davul basina oturdugunda :)

hiçbi zaman bırakmadım veya ara vermedim ama mesela spordan geldiğimde bi hamlık oluyo bileklerde ondan bahsediyorum başta dediğim gibi daha bi sorun yarattığını görmedim sadece hafif bişey hissediyorum sorum bu artar mı etkiler mi beni
Sosyal ağlarda paylaş

Aiko said:
bende yazın body balance'ımı arttırmak için spor salonuna gittim 3 ay hiç bi yararı olmadı aksine hantallaştım koşamıyorum artık

cunku spor yapmak tembellikle ayni sey, vucut hep yaptigin seye alisir ona ayarlar kendini
sadece 3 ay spor yapip sonra tekrar tembel yasam tarzina donersen hic bir anlami olmaz :)

kendini zorlamicaksin, en iyisi haftada 3 kere yarimsar saatle baslayip haftada 5 gune, sonra gunde 1 saate cikarmak, gerekirse daha fazla, ama duzgun beslenirsen (turkiyede bir sorun oldugunu sanmiyorum bunun, amerikada zor en azindan) haftada 3 defa yarimsar saat kardiyo bile yapsan metabolizmani korursun
Sosyal ağlarda paylaş

Volfied said:
o hissettigin spor sonrasi yorgunluk olmasin?

hele bileklerini kullandigin bir sporsa

Kesinlikle budur, gitar çalıyorum, 2 yıl boyunca fitness ve rugby ile iç içeydim aynı zamanda, problem olmadı pek, yalnızca parmaklarım yara bere içinde olduğundan onlar sorun yaratıyordu, onun da body buildingle bir alakası yok.

Yalnız çalışmaya başlamadan önce ve çalıştıktan sonra esneme hareketlerini mutlaka yap yoksa yalnızca bileklerinde değil tüm eklemlerinde problem yaşarsın. Kıtır kıtır eden, bükerken acıyan eklemler vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...