Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW'un kazandırdıkları

Wispy

Öne çıkan mesajlar

ya abi boşuna tartışıyoruz bence,
WoW=bağımlılık
azı çoğu yokki bunun, sonuçta dışarda tertemiz bi hava, bol gıda, kuşlar, böcekler, karılar varken biz odaya kapanıp, saatlerce 1-3-5 spamliyoz!
ben 1 senedir falan bıraktım wowu, çokta mutluyum bu şekilde. acc ööle duruyo 70lik troll priest, 60lık öküz şaman falan var. isteyene 45 liraya bırakırım dunemaulda ve grim batolda çarlar:D
Sosyal ağlarda paylaş

Eralp uzun uzun yazmışsın biraz da ayar amaçlı olmuş ama boş yazmışsın oynamadığın için.

Bir kere günde 9 saat wow oynuyorum o yüzden kendime bahane üretmeliyim topic'i değildi bu. Götürdükleri çok, ama getirileri de var işte çoğu zaman farkında olmadığımız.

İngilizce temelim çok iyidir ama ingilizce pratiği denilen şey sonuçta konuşa konuşa gelişecek bir şey. Konuşmaktan kastım yazılı chat değil, ventrilodan voice com. Şu anda gayet akıcı ingilizce konuşabiliyorum. Sadece ingilizce değil, almancamı da canlı tuttum.

Wow movie dediğim warcraftmovies'den indirdiğim pvp ve pve videolarının soundtrackleri. Bir kaç yüz tane izlemişimdir şimdiye kadar, her videoda ortalama 4 şarkı olsa bayağı bir türden ( rock, trance, progressive, metal, rap, techno vs vs ) bayağı bir genişletiyorsunuz müzik kültürünüzü.

Reaksiyon zamanı ve vucudun hantallaşması çok farklı şeyler. 2004 temmuzdan beri wow oynuyorum, zaman zaman casual zaman zaman hayvan gibi hardcore oynadım. Göbeğim minimum düzeyde, 2 günde 1 3km koşuyorum. Yine tanımadan insanları gereksiz bir yoru olmuş.

En iyi arkadaşlarımdan biri dedim, en iyi arkadaşım demedim. Gerçek hayattaki başarısızlığı mı ortaya koyar ? Paticik'te sanal ortam ona bakarsan, burada da pek çok insan birbirini tanıdı, arkadaşlıklar oluştu herkes FAİL o zaman ?
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi aklıma geldi, hoş nasıl aklımdan çıktı onu da bilmiyorum da, wow esnasında hiçbir insanın aklına hayaline gelmicek olaylar yaşadım sanırım. kimisi ağzımın takribi 5cm açık kalmasını sağladı (arkadaşlar arasında ulti-legendary artifact vaka olarak da anılır bu (/summon screwy)), kimisi ise hayatta en çok güldüğüm anlar arasında top10a girdi. hardcore oynadığım zamanlar hariç oynadığım hiçbir saat için boşa geçmiş bir zaman diyemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Wow bağımlılıktır; ama sosyal bir ortamdır. Çağ değişiyor herkes internetteki sosyalleşme ortamının farkına varması lazım. Eğer sosyal bir olay olmasaydı bu kadar saat başında kalmazdı kimse. Sürekliliği felan da olmazdı. Mahalledeki arkadaşlarınla top oynamak gibi bir şey aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
İngilizce temelim çok iyidir ama ingilizce pratiği denilen şey sonuçta konuşa konuşa gelişecek bir şey. Konuşmaktan kastım yazılı chat değil, ventrilodan voice com. Şu anda gayet akıcı ingilizce konuşabiliyorum. Sadece ingilizce değil, almancamı da canlı tuttum.

Yukarıda ne yazdım, temelin yoksa hiç bir işe yaramaz dedim. Senin temelin varmış, ne güzel ilerletiyorsun. Ona karşı birşey demedim. Temelin olmasa doğru düzgün bir işe yaramaz.

Wispy said:
Wow movie dediğim warcraftmovies'den indirdiğim pvp ve pve videolarının soundtrackleri. Bir kaç yüz tane izlemişimdir şimdiye kadar, her videoda ortalama 4 şarkı olsa bayağı bir türden ( rock, trance, progressive, metal, rap, techno vs vs ) bayağı bir genişletiyorsunuz müzik kültürünüzü.

Allaşkına orda dinlediğin her videonun şarkı ismini bulup da, o grubun albümlerini indiriyorsun sanki. Ben de o zaman show tv' den müzik kültürümü genişletiyorum.

Wispy said:
Reaksiyon zamanı ve vucudun hantallaşması çok farklı şeyler. 2004 temmuzdan beri wow oynuyorum, zaman zaman casual zaman zaman hayvan gibi hardcore oynadım. Göbeğim minimum düzeyde, 2 günde 1 3km koşuyorum. Yine tanımadan insanları gereksiz bir yoru olmuş.

Vücudun git gide hantallaşıyor dedim, direk hantal adam olup çıkıyorsun demedim. Sonuçta wow oynadığın vakitlerde gidip yine spor yapsan veya aynı şekilde benim bilgisayar başında oturduğum vakitlerde ben gidip spor yapsam, şu anki durumumuzdan farklı olurduk herhalde. Bilgisayarın vücuda eksi yönde etkisi olduğu bir gerçek.

Wispy said:
En iyi arkadaşlarımdan biri dedim, en iyi arkadaşım demedim. Gerçek hayattaki başarısızlığı mı ortaya koyar ? Paticik'te sanal ortam ona bakarsan, burada da pek çok insan birbirini tanıdı, arkadaşlıklar oluştu herkes FAİL o zaman ?

En iyi arkadaşım dedin zannettim, dikkatli okumamışım. Ona göre yazmışım.

He bir de, ben de ilk mesajımda senin mesajını hatalı buldum ancak boş konuşmuşsun tarzı ifadeler kullanmadım. İnsanların tanımadıkları insanlara karşı daha saygılı olmaları gerek değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Lan ne biçim adamlar var oturmuş onun bunun oyundan çıkardığı olumlu yönleri eleştirmişler.

Ben o mantıkla, memlekete, bu halka yaramayak her türlü etkinliği yararsız ve dandik olarak görürüm. Sanki 7/24 bilim yapıyor, kültürel faaliyette bulunuyor bu eleştiri ustaları.

Öküzümsü olmasa da hardcore sayılabilecek birisiyim, devamlı çıkıp arkadaşlarla dolanıyorum, siyasi faaliyetlerimi yürütüyorum, kitaplarımı şakır şakır okuyorum, dersimi de çalışıyorum.

Herkes kendi işine baksın, ona buna laf atıp durmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Allaşkına orda dinlediğin her videonun şarkı ismini bulup da, o grubun albümlerini indiriyorsun sanki. Ben de o zaman show tv' den müzik kültürümü genişletiyorum.

Öyle deme ya. Benim "aaa güzelmiş bu şarkı. dur bakayım grubun birkaç şarkısına daha bakayım" diyerek tanıdıgım birkaç grup olmadı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

AMO said:
Raid&Guild leader olmak insan yonetimi konusunda ciddi deneyim kazandırıyor bence. WoW' un en buyuk yararı da bu olsa gerek

Yada bu yüzden sadece GM olduğum için benim gibi senelerce tanıdığın arkadaşlarını kaybediyosun :)

WOW un en güzel yanı Corpse Camping dir :)
Sosyal ağlarda paylaş

RaidenXelRu said:
abi oynayan biri olarak konusuyorumda , bicogunuz kendinizi teselli etmek icin yaziosunuz sunlari yani , tek artısı var oda vocabulary zenginlesiyor muhabbet ettikce , yoksa oyundaki iyi arkadasliklarmis , mrk etme uninstall o arkadasliklarida siler..

Kişiden kişiye ve arkadaşlığına bakışına göre değişir o bu kadar net yargılayamazsın "unutulur" diyerek
Sosyal ağlarda paylaş

abi sana has demedim o lafi yani topigin basindan beri iyi okursan ozellikle Wispy ve alpg kullanıcıları resmen bilgisayar basinda saatlerce oturmanin yararli oldugunu savunmaya calisiyor sacma sapan nedenlerle; yok efendm dps ini arttirmak icin yuzde bilmem kac hesaplamalariymisda pvp movielerdeki sarkilarla efendime soleyim progressive vs rock kulturunu gelistiriyormus , abi gülünç seyler bunlar biraz durust olalim hic bir sey kazandirmiyor ingilizce kelime hazinesini genisletmekten baska okadar ise yaramayan bisey iste.oynayan biri olarak bunu soluyorum,getirdigi hersey - , ki onlari herkez biliyor sadece kabullenmek istemiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Mendoza said:
Bu oyun sayesinde uyuşturucu bağımlılığından kurtulmuş birsürü insan varmış. Bence en önemli kazanc budur dünya için, özellikle geto mahallelerde yaşayan zenciler için.

oda yalan arkadasim oda kolpa , ne zaman raide girsem biri illami "stoned" olur yeter ya yok inanmiyorum ben o dedigine, mış miş kesmiyor beni
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...