Jump to content
throne_eins_meister

OGAME : COLONY WARS SAGA

Öne çıkan mesajlar

§ 05 Ara 2008, 08:59
Herşey ilk 48 koloni sektörü ile bağlantı kesilmesi ile başladı. Yaklaşık 2000 yıllık kolonileşme süreci boyunca insanlığın ulaştığı son sınır saniyeler içinde unutulmuş ve hatırlanmayacak ölü diyarlar haline gelmişti. Biz, son kalıntılar olarak son anda insanlığın son atlama noktası olarak hazırlanmış ama daha önce hiç yerleşime açılmamış 49. sektöre atladık. Tam bir rakam vermek gerekirse... After Colony ( A.C. ) 2008, 5 Aralık saat 16.00'da koloni gemimiz eski Axis İmparatorluğu adına gezegene indi. Ben Yüzbaşı Quattro. Bu günlük insanlığın son savaşındaki yol haritamız olacak. İnsanlara karşı "gerçek" insanların savaşı...

GÜN : 01

İlk sorunumuz yönetim kademesindeki problemler oldu. 18.00 - 20.30 ve 23.30 - 06.00 arası kolonistlere emir veremedik. Birçok insan hala 48. evrende olduğunu sanıyor ve bu travma bir süre daha yaşanacak gibi. Bu sabah tüm teknisyenleri bir araya topladık ve derme çatma da olsa bir Bilimsel Araştırma Merkezi kurmayı başardık. Elde kariyerli bilimadamı ve asker olmayınca elde olanlarla idare etmeli idik. 3 Madenimiz de henüz 3. kademede ama pasifist olarak ilk gün için, hele hele karşı karşıya kaldığımız asi kolonistlerle değerlendirildiğinde, hiç de fena sayılmaz. Kritik soru şu: Dışarıda neler oluyor? Bağlantı kurmaya çalışıyoruz ama yanıt alamıyoruz. İçimden bir his çok kötü şeyler olacağını söylüyor.

Yarına kadar çok çok fazla çalışmamız gerekecek.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Ara 2008, 10:23
Sanırım ilk gün için gezegenimizin nasıl bir yer olduğundan bahsetmem gerekecek: Burası yer yer yağmur ormanları, bataklıklar ve geniş ovalarla kaplı, her daim aşırı nemli ve sis altındaki sıcak bir gezegen, Muson iklimi tüm etkileri ile hissediliyor. Sıcaklık değerlerinin en az 23 en çok 63 derece arasında yeraldığını tespit ettik. Gezegen ise ortalama büyüklükte, 5. sırada ve 163 büyüklükte.

Koloni gemilerimiz iner inmez ilk iş olarak bir kamp kurduk. Karşılaştığımız güvenilmez iklim ilkin karşımıza güneş enerjisi sorununu getirdi. Evet sıcak bir iklimdeyiz ama bu bize verimli enerji sağlamıyordu. Şu an bu satırları yazarken bile voltaj gidip geliyor mesela. Bu nedenle yardımcılarım olarak seçtiklerimle bir plan yapıp ilkin maden kademelerini yükseltmeyi başarır başarmaz bir Füzyoenerji Santrali kurmaya karar verdik. İlk santralimiz portatif malzemelerle ve nispeten düşük enerji üretecek ama daha sonra çekirdek sektörüne yapılacak eklerle büyüyüp ileride nispeten eski Axis başkentini bile aydınlatabilecek büyüklükte enerji üretir hale bile getirilebilecek. Zira Solar Enerji donanımları şu an 4. kademede olmasına rağmen halen yeterli değil, ki 1-2 güne kalmadan bir Robot Fabrikası ve Uzay Tersanesi inşaatına başlamamız gerekli.

Evrensel veri tabanının yeniden kurulduğunu öğrendik. Edindiğimiz verilere göre şu ana dek 6100ü aşkın koloni gemisi şu sıralar 49. sektöre inmiş ve çoğu bizim durumumuzda. (Yaklaşık yarısından iyi durumdaymışız) Ama bu rakamın çoğunun yeni kolonistlere dehşet saçan eşkiyalar olduğunu düşünüyorum ( "Korsan" kelimesi bile bu yaratıklar için bir övgü sayılırdı ) İlk 3-4 gün gezegenimizdeki ısı izleri ve sinyal trafiği uzaklardan seçilemeyecek seviyede olacak. Ama 5. ve 6. günler ilk saldırının geldiği günler olması muhtemel gözüküyor. Sonsuza dek pasifist kalmayacağız ama mecbur kalırsak bize saldıran her kimse onlara karşı sonuna kadar savaşmak zorundayız. Rutin problemler aşıldıktan sonra ilk Koloni Gemi'si için gerekli itici teknolojilerinin araştırılması emrini verdim. Zira bunda geç kalırsak önümüzde yerleşecek sadece 80-90 büyüklükte kurak gezegenler ve soğuk çöller kalır. Her ne kadar gezegenimiz yeşil ve hayat doluysa da insanlığın yüceltilmesi planı için buradan kurtulmamız ve manifestomuzu tüm evrene yaymamız lazım!

Çünkü biz Spacenoid'lerin kaderi, ruhları yerçekimine mahkum kalanlarınki ile bir olamaz!

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Ara 2008, 17:12
sana bir ufak tavsiye, araya SS sokusturuver, boyle duz yazi okumak cidden zor oluyor oyunu bilmeyenler icin :)

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 07 Ara 2008, 18:24
GÜN : 3

Son 2 gündür enerji problemimizi kesin olarak çözmüş dğeiliz maalesef. Ara sıra gezegenlerarası uzun dalga hat üzerinden duyduğumuz yardım çığlıkları, şu an bile yüzlerce gezegenin yağmacı saldırısı altında olduğunu gösteriyor, yaklaşan bir saldırıya karşı umutsuzca kendilerine gelecek bir yardım bekleyen kurbanların titreyen seslerini ta içimizde hissediyorduk. Bugün bize bile güpegündüz bir saldırı girişimi yapıldı. Neyse ki "arabulucu" olarak görevlendirdiğim operatörler zamanında devreye girdiler ve şu sihirli kelimeyi söylediler : ON'UM (Evrensel dilde tam bir karşılığı yok ama "bize şimdi saldırsanız bile burada alabileceğiniz birşey yok" anlamında, kolonileşme sonrası türemiş bir barbar blöfüdür bu. (Bazı uzay kabileleri buna ek olarak "3'ün 1'i..." kelimesiyle de ifade ederler)

Maden kademelerimiz 6'da ama henüz bir Uzay Tersanesi inşa edemedik. Bu geceyarısı bir saldırı gelmeden ilk Küçük Nakliye gemimizi inşa etmemiz lazım. Zira saldırı girişimini zamanında atlatma imkanımız olmayabilir.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

×
×
  • Yeni Oluştur...