Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ay Yıldızlı Formaya Bir Brezilyalı Daha Mı?

sleepingdeath

Öne çıkan mesajlar

Deivid gerçekten beğendiğim bir futbolcu hatta burda daha önce söylemiştim beni yanıltan nadir futbolculardan biri kendisi.
İlk geldiğinde bundan futbolcu falan olmaz demiştim ama müthiş bi gelişme kaydetti geçen zamanda.
Türkleştirilmesi konusuysa tamamen farklı bunun kararını Fatih Terim vermeli eğer takımda Deivid'e ihtiyacı varsa ve oynatıcaksa bir dakika bile durulmasın ama bu Fenerbahçe'ye sezon ortasında bir yabancı daha transfer etme hakkı verme amaçlıysa yapılmasın tabiki.
Milli takım şahısların klüplerin şahsi çıkarları için kullanılmamalı kullandırılmamalı.
Bugün Nobre bana batıyor mesela Wederson keza öyle,bu futbolcuların Milli Takımla uzak yakın alakası olmadığı halde sırf kontenjan vs muhabbetleri için Türk Kimliği alabilmeleri beni üzüyor özellikle içinde bulunduğumuz bu günde bu kimliğin bu kadar kolay verilmesi konusunda Atatürk ne düşünürdü diye düşünmeden edemiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

wederson ve nobre gibi adamların kontenjan için Türkleştirilmemesi gerektiği fikrine katılıyorum, ancak aynı şeyi deivid için söyleyemeyeceğim.

ayrıca bugün Fenerbahçe'den bir yabancı oyuncu milli takımın gündemine girdi diye milli takımın yabancılaştırılmasından yakınan rakip takım taraftarları, bir ara milli takımda Lincoln spekülasyonları çıktığında zil takıp oynarken nerdeydi?
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:
deathl0rd said:
özellikle içinde bulunduğumuz bu günde bu kimliğin bu kadar kolay verilmesi konusunda Atatürk ne düşünürdü diye düşünmeden edemiyorum...
bu konuda anayasamızda ilgili madde ve atatürk'ün açıklayıcı sözleri var zaten.

Eğer Nobre kendini Türk olarak görüyorsa söyleyecek sözüm yok tabiki. Ben ne ırkçıyım nede faşist dediğim gibi sadece 3-5 kuruş karşılığında yada çıkarlar uğruma insanların Türkiye Cumhuriyeti kimliği almalarına karşıyım!
Sosyal ağlarda paylaş

umarım böyle birşey olmaz. futbol federasyonu kendi altyapısına yatırım yapacağına, bugün brezilya yarın arjantin afrikalı futbolculara devşirme modeliyle milli takımı doldurursa, bu seneki avrupa 3.lüğünü getiren gücü kaybederiz.

milli takımda her futbolcu normal performansı üstünde apayrı oynuyolar ve bunu diğer birçok milli takımda eksik olan milli duygular içinde yapıyolar. devamlı devşirme futbolcu getirmek milli takımın bu takım ruhunu bozacağına inanıyorum.

bunu fenerli, gsli bjkli olarakta değerlendirmek yanlış. deivede ne kadar karşıysam lincolnede karşıyım nobreyede diğer tüm yabancı isimlere de.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk olmak istiyorsa bırakın olsun.
Milli takımda oynatılıcaksa bırakın olsun.
Aziz Yıldırım takımda bir yabancı daha oynatabilsin diye olacaksa olmasın!
Benim düşüncem bu.
(Aziz yıldırım konu başlığında klüp başkanlarını şahsi menfaatlerini düşünenleri kastettim karışıklık olmasın :)
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Smoke ne güzel demiş işte bunla ilgili bişey, adam Türk olmak için, tamamen kendi isteğiyle, doğru düzgün prosedürlerden geçip Türk oluyorsa eyvallah. Aksini söylemek ırkçılık olur. Sırf milli takımda oynayacak diye torpille Türk yapılıyorsa olmamalı ama.

budur
Sosyal ağlarda paylaş

deathl0rd said:
Türk olmak istiyorsa bırakın olsun.
Milli takımda oynatılıcaksa bırakın olsun.
Aziz Yıldırım takımda bir yabancı daha oynatabilsin diye olacaksa olmasın!
Benim düşüncem bu.
(Aziz yıldırım konu başlığında klüp başkanlarını şahsi menfaatlerini düşünenleri kastettim karışıklık olmasın :)

+1000000 da benden...
Sosyal ağlarda paylaş

Milli takımın boku çıkmasın pls....Dün Marco,bugün Deivid yarın başkası...1-2 tane hadi de yarın öbür gün 11 kişinin 6-7 tanesinin devşirme olduğu milli takım görmek mi istiyorsunuz,ben istemiyorum şahsen...Şu forumlardaki belki en az milliyetçi insanımdır,hatta hiç önemsemem öyle diyim..Ama milli takım forması,ruhu,istiklal marşı okunurkenki duyguyu istediği kadar sevsin hiç bir devşirme oyuncu bizim gibi hissedemez..Varsın milli takım rezil olsun,takımın yarısının devşirme olduğunu görmek istemiyorum bir 10 sene sonra...
Sosyal ağlarda paylaş

başarıya giden heryol mübahtır düşüncesindeyim ben ama tabi bunu yaparkende bazı kişilerin menfaatlarını gerçekleştirmek için yapılıyosa buna karşıyım.sonuç olarak bu takım başarılı olduğunda kimse brezilya asıllı sonradan türk vatandaşı oyuncu oynatıyo diye konuşmuycak türkiye futbol takımı diye konuşulcak.fransa takımında nerdeyse 6-7 kişi banko takımda sonradan vatandaş olma diye biliyorum kimse fransa iyi giderken başka ülke vatandaşları oynatıyo diye konuşmadı konuşmazda düşüncesindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

deathl0rd said:
Ya sanki dünyada bunu yapan tek ülke biz miyiz aşın bunları biraz.

heh

yabancı sınırlandırmasında direten, turk futbolu ölür, milli takıma futbolcu yetişmez diyen federasyon ve bu düşüncede olan insanlar marcoyu,nobreyı,wedersonu vs vs turk yaparken akılları neredeydı. madem turk yapacaksın bunları, yabancı sınırlandırmasını kaldırda tam olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...