Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atom fiziğine de, profesörlüğe de... (a.k.a.yaşam felsefesi gibi bir film)

SturmVogel

Öne çıkan mesajlar

c/p yapacağım kusura bakmayın. Filmin adı Ceza, afişi de şu:

Konu: filmimizde metin serezli üçkagitci bir kumarbazdir.. zar oyununda onu yenebilen yoktur.. yine bir zar oyununda, bir adamin yalisini elinden alir.. adam da intihar eder

- "aptal adam.. öldürmenin ne geregi vardi kendini.. bu kazandigim yaliyi kizim hale soygaziye verecegim.." der metin serezli.. gercekten de sözünün eridir.. hayatini "çok sıkıldım bu hayattan.. insan istedigi her şeye sahip olunca, hayattan keyif alamiyor" kivaminda bir simariklikla geciren hale soygazi, yaliyi almak için arkadaslari ile birlikte denizden cikartma yapar.. aman tanrim o da neyin nesidir.. evde oturan bir adam vardir.. takma sakallarindan tanimakta zorlandigimiz bu adam kadir inanirdan baska birisi degildir.. babasinin ölüm haberini yeni almis olan, calismalari için (atom mühendisligi calismalari) yaliyi kullanan kadir bedbahttir.. yalidan cikmayacagim diyen kadire, hale'nin arkadaslari bir araba (veya tekne) dayak atarlar oracikta.. kadir de eli mahkum cikar yalidan...

"bundan sonra itin de kopugun da önde gideni ben olacagim" diyen kadir tophaneden hemen emekli bir bitirim bulur ki herşeyi ona ogretsin.. ismini simdi hatirlayamadigim ama türk sinemasnda cocuklarindan yana cok aci cekmis amca, kadir inanir'a bildigi her seyi ogretir.. kadir bu yontemlerle once hale soygazinin arkadaslarini dover, sonra hale'nin kalbini kazanir, sonra da metin serezliyi (aka hale'nin babasi) at yarisinda yener.. (at sürerek degil.. ganyanda.. hem de gazi kosusunda) sonrasinda poker oyununda tüm servetini alacakken, oyunu birden zar oyununa cevirirler.. ama zarlar hilelidir.. caktirmadan zarlari alirlar.. paralarinin hepsini kaybetmemislerdir ama bir ölü topragi serpilmistir üstlerine..

zarlari alip, kasimpasada "kemik murat" adiyla barbut oyunununda bir efsane olan arkadasin yanina giderler.. yapilan tetkiklerden sonra zarlarin hileli, civali, mahmut tuncerli olmadigi ortaya cikar.. fakat bir halt vardir anlasilmaz.. ne zaman atilirsa atilsin metin serezlinin yaninda, zarlar devamli 1-2 gelmektedir.. sonra kadir inanir atom mühendisliginin verdigi bir zekayla "bana nal bulun, nal" diye bagirmaya baslar.. ve zarlarin temir tozuynan yapildigini kesfeder.. sonra metin serezlinin tüm malvarligini ve kizini alir.. ve hale'nin simarik hayatini mutlu bir hayata cevirir..

işte filmin ölümsüz repliği:

http://www.alkislarlayasiyorum.com/index.php?sayfa=356a192b7913b04c54574d18c28d46e6395428ab&icerikno=fd5a768e47ca87449299d0544f4325c4e2b34388

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...