Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dürüst / Açık Sözlü Oyun Yapımcısı mı Arıyordunuz?

Gangren

Öne çıkan mesajlar

merak ediyorum burada o onu demiş bunu demişlerden kaçı topicin tamamını okudu ;)

dediğim gibi ben bu anlayışa en az 2-3 ay daha kredi veririm (daha sıkılmadım ki sıkılmış olsaydımda verirdim. )

Ayrıca WoW Devlerin verdiği demeçleri iyi niyetli olarak görmüyorum. Tamamen bakın bunlarda başaramadı demenin kibar ve mahkemelik olmayacak yolunu kullanmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

kaplan acık acık yazmış, wlbet bizden war' agiden oyuncular olucaktır bu cok normal, ama nedişelenmişyoruz cunku bi yandan mmorpg pıyasasına yenı oyuncu ve yenı kan demek diyo.

ayrıca, sankı wow devleri gidip blizzardın ana sayfasına makale koymuş gibi konuşuyo. Boyle bir durum yok, adamlar herzamanki gibi interview veriyor, ve haliyle warhammer hakkında sorular soruluyor onlarda cevar veriyor.

kücük dağlar konusunda gelince, evet blizzard mmorpg piyasasının hayal bile edemiyeceği kocaman bir dağ yarattı. bundan diğer mmorpgler kötü dğeil aksine cok cok iyi etkilendi. Bir cok yenı cıkmış veya yapımı suren mmorpg wow sayesinde var.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
sonra Jeff Kaplan demiş ki, 13. levela geldim ağır levelliorum artık. Sırf senaryolara giriosun, sıra bekliosun. Bırakıcam galiba demiş. "

zaten benimde ayip olarak nitelendirdigim sadece bu bolum..
diger konusmalar ile ilgili yorum yapmadim farkindaysaniz..

bunda da bana ters gelen, boyle bir yorumun ulu orta yapilarak, inceden reklam kokan hareketler yapilmasi :D

bana ters.. :P

neyse yaw, sonuc itibariyle, eskiden tek bir oyunun hegemonyasindan ote hic bir tartismamiz olmazken, simdi en azindan, firmalar bazinda, ulusal kanallarda ortaya atilabilen tartismalari olan, iki oyunumuz var..

her zaman cesit olmasindan yanayim ben..

ha blizzard in endiselendigi konusuna hemfikirim, cunki bir cok warhammer sitesinde, WoLTK nin reklamini goruyorum, ha bunlar reklam motorlariyla cikiyor dahi olsa, (ki olmama ihtimali cok yuksek, biraz inceledigimde bu tarz bir belirti gormedim) blizzard in bu reklami gorenlerin boyle dusunebilme olasiligini goz onune almasi gerekirdi bence.. :)

neyse, guzel hareketler bunlar, canlandiran seyler bence, ister komik, ister depresif, ister agresif olsun.. sonucta, bir tat bir doku olmus, monoton, tekel halinde ilerleyen, MMO camiasina..

;)
Sosyal ağlarda paylaş

Bogachan said:
Tamamda mark kimi kandırmaya çalışıyor adamın dedigi dogru high population serverlar med e döndü millet ayrılıyor işte :)

High-pop'un Med'e dönmesi, Server Capacity ile direk alakalı olduğunu biliyorsundur umarım.

WoW'da hiç görmedim galiba, BL zamanında 800 kişilik sıranın, ertesi gün 100'lere indiğini?
Sosyal ağlarda paylaş

ya yalnız

http://forums.f13.net/index.php?topic=14972.70

şu topii okuorum da tamamen

bu Mark Jacobs resmen batırmış artık profesyonellik falan yerde. Bu nasıl bi developer anlamadım

"LOL, not folding but I have to wonder if what we are seeing is a split between the DAoC/SB/etc. type of RvR player and the MMO newbie players who came from WoW. I think it is entirely possible that these groups might have some issues being on the same server. "

gibi postlar atio. Adamı kovacaklar yakında bence. Böle bişey görmedim ben kaç yaşında bu adam. Bu resmen paticik forumu üyesi gibi xP
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Bogachan said:
Tamamda mark kimi kandırmaya çalışıyor adamın dedigi dogru high population serverlar med e döndü millet ayrılıyor işte :)

High-pop'un Med'e dönmesi, Server Capacity ile direk alakalı olduğunu biliyorsundur umarım.

WoW'da hiç görmedim galiba, BL zamanında 800 kişilik sıranın, ertesi gün 100'lere indiğini?

Görmemiştir ;)
Onu gören sayısı ile şuanda WoW oynayan sayısı karşılaştırılmaz ;)

Ayrıca onları görenlerin çoğu çokdan WoW bıraktı :P
hatta bak çoğunluğu bu topicde WaR savunuyor hehe WoWun ilk çıktığı halide bildiğinden ;)))
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
ya yalnız

http://forums.f13.net/index.php?topic=14972.70

şu topii okuorum da tamamen

bu Mark Jacobs resmen batırmış artık profesyonellik falan yerde. Bu nasıl bi developer anlamadım

"LOL, not folding but I have to wonder if what we are seeing is a split between the DAoC/SB/etc. type of RvR player and the MMO newbie players who came from WoW. I think it is entirely possible that these groups might have some issues being on the same server. "

gibi postlar atio. Adamı kovacaklar yakında bence. Böle bişey görmedim ben kaç yaşında bu adam. Bu resmen paticik forumu üyesi gibi xP

Adam GM/CEO, kim kovuyor? :p

Daha beter de konuşuyor ilerde, çünkü konuşulan mekan hiçbir şekilde adamı bağlamıyor. İçinden geleni söylüyor hatta WoW oyuncularına, WoWheads diyor, süper.
Sosyal ağlarda paylaş

feiticiera said:
Açıkçası gelip te GM'in öylesine bir forumda gayet samimi birşekilde ve de oldukça mantıklıca feedback alması , düşüncelerinden,planlarından bahsetmesi benden +rep aldı :D

planlarından bahsetmesine bişey demiorum öble yapıcaz falan fikir alması güzel bişey tabi de, böle agresif bi şekilde davranması hiç profca değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Süper, çünkü doğruları söylüyor. Uslubu kendisini ilgilendirir, ama sadece adamın yazdıklarına odaklanıyorsun, içeriğine bakmıyorsun sanki.

Süper, çünkü Forum Admin'i adamla konuşurken çok daha beter bir uslup kullanıyor. Guild üyeleri adamla gayet rahat bir şekilde direkt olarak sorunlarını aktarıyor, fikir veriyor, adamın fikirlerini tartışıyor.

Süper, çünkü adam sabahın saat 5'inde, kendi fikirlerini ve oyunun nasıl gelişeceğini (ki bu gizli bilgi sonuçta, açıklaması gerekmiyor) açıklıyor, anlatıyor ve karşı tarafın fikirlerini alıyor.

Paul Sams ve Rob Pardo'nun bunu yaptığını gördün mü hiç?

WoW'un paralı elemanı, WoW Official forumlarında 1 post attığı zaman, millet kafayı sıyırıo "aha mavi post" die.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
feiticiera said:
Açıkçası gelip te GM'in öylesine bir forumda gayet samimi birşekilde ve de oldukça mantıklıca feedback alması , düşüncelerinden,planlarından bahsetmesi benden +rep aldı :D

planlarından bahsetmesine bişey demiorum öble yapıcaz falan fikir alması güzel bişey tabi de, böle agresif bi şekilde davranması hiç profca değil.

abi ilerde daha ne bombalar var, gozlerim sesi bes oldu okumaktan..

ama yinede ben begendim olayi..
bir yerde zaten soyle bisey deniyor..

forum admini, dio iste hemen bunlar olmali sole olmali bole olmali.. (ki zaten gorursunuz, no-sce server fikrine takilip kaldilar 10 sayfadir didisiyorlar bu yuzden) bunun uzerine mark cevap verio iste boyle kolay deil bu isler falan diye.. bende bir melegin bana cilekli dondurma getirmesini istiorum ama, tutup da ona forumlardan mesaj yazmiyorum... diyor..

bunun uzerine admin bombayi patlatiyor..

"attigin mesajlara cevap verdigini gorseydin, mesaj yazardin eminim" diye..

budur dedim ya.. ahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Süper, çünkü doğruları söylüyor. Uslubu kendisini ilgilendirir, ama sadece adamın yazdıklarına odaklanıyorsun, içeriğine bakmıyorsun sanki.

sorun burda, uslubu kendisini ilgilendirmez CEO su olduğu firmayı ilgilendiri, onu temsil edio sonuçta, profesyonellik budur. Gidpi Wow'un noob playlerları gibi cümleler kurması çok komik. Ben gerisine bişey demiorum otursun pc başında konuşsun planlarını insanlarla sohbet etsin fikir alışveirşi yapsın bu değil benim bahsettiim olay. Tayyip erdoğan'ın "ananı al da git" inden bi farkı kalmıyor böle olunca.

"Bir de şöle, War , halkın, emekçinin oyunu, halkı kucaklıyor onlarla iç içe, ama Wow kötü kapitalist sömürgeci bir oyun, oyuncularını hiç sallamıyor." tarzı postlardan ve fikirlerden vazgeçin lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

bence War'un izlediği strateji zaten şeytan kapitalist WoW'un alternatifi halkın oyunu War olmak zorunda.İstesen de istemesen de bu fikre sahip pek çok insan barınmakta şu an.War'un hedef kitlesini de en çok bu insanlar oluşturuyor.Bu nabıza şerbet vermek zorundalar.İyi de yapıyorlar bence.En azından oyuncunun kendini oyunun gelişiminde daha aktif hissedebileceği bir community oluşturuyorlar gitgide.
Gm'in üslubu kendisini ilgilendirir ha ama şundan eminim ki hiç bir oyuncu da ayy ne kadar profesyonellik dışı diye antipati beslemiycek, aksine daha da sempati besleyeceklerdir şirkete ve Gm'e karşı.

Güncelleme:Kelime yanlışları.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
Sam said:
kaplan kendisi hatta forum mesajı bile değil, röportajında "newbie war oyuncuları wow'a gelince pve neymiş görecekler" gibi bir laf sarfediyor.

nerde dio linklesene

senin verdiğin linkte.
said:
With “Warhammer Online” now up to 750,000 subscribers, was Kaplan concerned about losing throngs of “WoW” players? “We would obviously be concerned with losing people to [Warhammer Online] but at the same time, the game stands to bring new people to the MMO market,” he said. “I think if anything, we can stand to benefit. If you happen to come into that game as your first one, and you’ve never played ‘WoW’ before, I think ‘WoW’ is going to be really exciting when you try it out and feel how different the combat is and just the general [Player Vs. Environment] systems of the game.”
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
Mortis said:
Sam said:
kaplan kendisi hatta forum mesajı bile değil, röportajında "newbie war oyuncuları wow'a gelince pve neymiş görecekler" gibi bir laf sarfediyor.

nerde dio linklesene

senin verdiğin linkte.
said:
With “Warhammer Online” now up to 750,000 subscribers, was Kaplan concerned about losing throngs of “WoW” players? “We would obviously be concerned with losing people to [Warhammer Online] but at the same time, the game stands to bring new people to the MMO market,” he said. “I think if anything, we can stand to benefit. If you happen to come into that game as your first one, and you’ve never played ‘WoW’ before, I think ‘WoW’ is going to be really exciting when you try it out and feel how different the combat is and just the general [Player Vs. Environment] systems of the game.”

sen çarpıtmışsın, newbie war oyuncuarlı bilmemne , senin de jacobs dan bi farkın kalmio ki. Adam ilk oyunun Warhammersa Wowa gelince daha değişik bi sistem ve pve ile karşılaşacağın için heyecanlı olacaktır dio. E diecek tabi bunu en doğal hakkı. ne bu çarpıtma ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...