Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Upgrade ediyorum önerilerinizi bekliyorum...

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Sonunda ekonomik durumumu halletim 1 hafta içersinde makinayı upgrade ediceğim.

İşlemci olarak p4 2.0 seçtim
asus anakart 533
MSI 64mb geforce 4 mx440
Segate Barracuda 40gb
256 mb ddram
Yamaha cdrw (hepinize tavsiye ederim cd nin üzerine resim yapıyor)
Lg cdrom
ıvırtı zıvırtı
monitorsuz kdv dahil 800$tutuyor vatan bilgisayarda.

Sizce nasıl?

Rd vs Ddr ?[hline]Yavrum!!! Seni artist yapıcam tıkla buraya / Kro

Unutmayın ki Asıl Olan Gerçek Hayattır, Hayat da BEŞİKTAŞ.

Sosyal ağlarda paylaş

silbastan

p4 almiyorsun,amd 2000+ xp aliyorsun
512 mb ddr-ram aliyorsun

o yukardaki anakartin iyiymis

birde 350 watt kasa aliyorsun,bide 2 tane fan
hdd yide 80 gb seagate barracuda aliyorsun(40 la aralarinda pek bir fark yoktu yanlis hatirlamiyorsam)

p4 alacagina amd al,daha karli cikarsin

fiyat olarak 750-700 $ ye kadar inebilir,tam sudur diyemem,amd almani tavsiye ederim,fiyat/performans acisindan

[Bu mesaj Drake tarafından 28 Ocak 2003 20:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Parana bağlı bi olay, eğer biraz daha fazla harcayabilirim diyorsan RD ram al sonuçta ddr dan çok daha hızlı.
Eğer maddi açıdan RD uygun değilse intel yerine amd tavsiye ederim.512 ddr ve xp2.0 iyidir.Ayrıca anakart önerim MSI ın KT3 ü, hem ucuz hem güzel.[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

bildiğim kadarıyla rd ramler piyasadan kaldırılmış yada üretimleri artık yapılmıyormuş o bakımdan elimde kalmaması açısından ddr almanı tavsiye ederim. artı p4 e vereceğin parayla daha hızlı bir amd işlemci alabilirsin. iyi bir ana kartla birlikte gayet başarılı bir sistem oluşturmuş olursun ana kart olarak epox'un ana kartlarına bir bak onlar gayet güzel ben kullanıyorum sorunda yaşamadım....[hline]Dünyasını Kaybedenler Yeni Bir Dünya Kurmak Zorundadır. (David Eddings)
Sosyal ağlarda paylaş

Hard Disk Seagate fena diil..pentiumu tercih et mutlaka..Tabi 2-3 tane fan alırsan amd 2.8 i öneririm..cdrw olarak sana lite on u öneririm..en iyi,en çok satılan ve fiyat performans açısından en ucuzu..
350 watt kasa al çünkü geforce4ün yanabilir,bozulabilir.Hatta çalışmayabilir..[hline]In Time You Will Call Me Master!

Frp-Tr Staff
Deadlands Staff
World of Krynn Staff
Sosyal ağlarda paylaş

O bahsettıgın Lite On degil
LG sanırım Gilean
Bİ de nası boyle kesin konuşuyosun aklım almıyo
Sen mi ürettin P4 ü? Bi gerekçe falan belirtsen daha iyi olur
LG vardı bi tane cok memnun kaldık bi tane daha aldık
bu arada birini Firmware yaparken yaktık
bitane daha aldık
O kadar memnunuz yani.. Baya iyi bi Writer herkese tavsiye ederim
Bende AMD diyecem cunku herkes AMD öneriyo kime sorsam
Zaten pentium baydı artık.. biraz deişiklik olsun
Bu arada Abimde Seagate Barracuda var ve acayip iyi.. tık ses cıkmıyo aletten.[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem
Sosyal ağlarda paylaş

blackchaos
vatandan daha ucuz fiyata bulabileceğin yerler vardır araştır derim.
vatanda 871 dolar olan
kasa hariç aynı özelliklerde olan makinayı 2 ethernet + 1 modem +1 a4klavye ile 800 dolara aldım kdv dahil garanti ve teknik servis de var.Ha bu arada ekran kartı GeForceti4200 ve monitör yok.

[Bu mesaj EarS tarafından 29 Ocak 2003 17:10 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj EarS tarafından 29 Ocak 2003 17:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yamaha'nın cdrw'si oldukça iyidir ama sırf cd'nin kayıttan sonra kalan kısma desen çiziyor diye alınacak bir cdrw'de değildir hani. Yani onun yerine lg yada daha farklı bir firmanınkini daha ucuza alarak ram'ini daha yüksek ve tek slot olarak almanı tavsiye ederim. 512 tek slot gibi. Diskte de yüksek devir seç. Ekran kartı için keşke şansın olsada biraz daha beklesen.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

vatan bilgisayar bu acer ın dağıtımcısı deilmiydi?

ben ordan aldım bilgisayarı sora en ufak problemde azıma s.çtılar garanntisi var zart zurt dediler 20 dolar fln aldılar kendilerine özel bi win cd si verdiler deişik bi program var içinde fln ama göstermediler nasıl kullanıcam sora makine göçünce gösterdiler.... yapmadıkları yok adamı deli ediolar hakkaten daha ii ve ucuz yerler var git ordan al yani..[hline]Hi, I am Tyrael, I am jackass.
Laubaliliği sevmem,ciddiyeti severim, disipline hayranım!
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benım tek korktuğum nokta amd nin uzun ömürlü olmayışı.
Çünkü ben bu upgrade den sonra daha birşey yapmam.

İntel çok dayanıklı.
2-3 tane fan alırım ama benı ne kadar idare eder bu amd?

Ömrü uzunmudur? Yarı yolda bırakmasın bizi?[hline]Yavrum!!! Seni artist yapıcam tıkla buraya / Kro

Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle intel ALMIYORSUUUUUUUNNNNNNNN
AMD XP 2000 ve üstü birşeyler alıyosun
ASUS N-FORCE 2 alıyosun böylece ses kartı ve ekran kartına para vermiyosun üstünde 5.1 dd ve Geforce 4 440 mx var
en az 512 mb 333mhz ddr alıyorsun bunların yenileride çıktı bakmadım bayadır onlara şiddetle bakıyosun sonrada mutlu bahtiyar yaşıyosun :)[hline]MAN WHO WALKS ALONE
Sosyal ağlarda paylaş

benim tavsiyemde şöle (gerçi biraz uğraştırıcı ama böylesi daha zevkli oluyor)
amd 1.7 ---> o/c ile 2.4e rahat çıkarsın
su soğutması hem o/c için hemde sessiz sedasız bir makina için
msi kt3 ultra2 br
512 ddr ram (kingston)
kasanın adını unuttum a10 yada t10 du
ati radeon 8500/128 ddr ram

o/c için yardım ararsan www.darkhardware.com a bakabilirsin

[Bu mesaj mrtolga tarafından 30 Ocak 2003 12:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben sahsen koyu bir intelciyimdir ve hep de intelden memnun olmuşumdur. Ama işin doğrusu bu kadar AMD övgüsü üzerine aynı fiyatlardaki Celeron' u almaktansa AMD almayı tercih ederim. P4 ile Athlon XP arasında seçim yapmak zevk meselesi olabilir fakat araştımalara bakıldığında bu dönemde Celeron alamak biraz salaklık gibir görünüyor. Bende parasızlık yüzünden değiştiremediğim sistemimi değiştirmek vbe ucuza orta dercelerde bir şeyler almak için kollarımı sıvadım. Karşıma ilginç şeyler çıktı açıkcası ve bir sistem kurdum. Bakalım almayı düşünüyorum.
MainBoard: EPoX EP-8RDA+
CPU: Paranın yettiği en hızlı Athlon XP T-Bred
Ram: 2x256 Mb. Kingston PC 2700 DDRam

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 30 Ocak 2003 16:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaşlar
herşeyi hallettim.

Bi kaç sorum daha var :=)

1) Tray nedir? Karşımdakı listede bi tray var birde boxed var. Ne farkları var?

2) Ekran kartı seçimi yapmakta zorlanıyorum. Atı Raedon 9000 pro nasıl? Geforce4 Ti4200 den flm ıyımıdır? Bunların uzerı benı kasıyor.[hline]Yavrum!!! Seni artist yapıcam tıkla buraya / Kro

Sosyal ağlarda paylaş

şu sıralar ekran kartına para vermek hiç akıllıca değil.iki aya FX ler gelip fiyatları nispeten makul seviyeye inmiş olucak o dakikada redonlar la Ti lar zaten teneke değerine düşmüş olacak o yüzden şimdilik idareten bişiler ayarlayıp gelince aslanlar gibi Fx almak bence en mantıklısı. bide Ti 4200 ler performans olarakta baya kötü illede şimdi alacam diyosan üç beş bişiler koy 4600 al[hline]MAN WHO WALKS ALONE
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran kartlarını beklemek şaçmalık çünkü hemen hemen her ay biraz daha hızlı bir şeyler çıkıyor. Önümüzdeki ay GForce5 çıkacak piyasaya ve sonra da Rodeon yeni bir şey çıkartacak sonra Ti felan falan böyle gidecek. En iyisi ucuz bir şeyler aslıp 6 ayda bir ekran kartı değiştirmek bence. Yanı 400 dolar verip 1,5 sene kullancağina 150 dolarlık orta derecenin üstünde bir şey al 6 ayda bir değiştir. Ya da 200 dolarlık bir sey alacağına 70-80 dolarlık bir şey al ve 6 ayda bir değiştir. Çoook daha mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...