Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Angels and Demons

progamer

Öne çıkan mesajlar

Melekler ve Şeytanlar kronolojik olarak Da Vinci'nin Şifresi'nden öncesini anlatıyordu yanılmıyorsam. Ama okuduğunuzda farkedersiniz ki aynı kurgu, aynı yapı, sadece mekanlar ve kişiler değişik, Langdon hariç.
Kitaplar birbirinin kopyası gibi olunca filmler nasıl ayırt edilecek, bilmiyorum.
Umarı ;Da Vinci'den daha iyi bi film çıkarırlar, ama çok zor, yine vatikan eli değecektir, kaçınılmaz olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:
Melekler ve Şeytanlar kronolojik olarak Da Vinci'nin Şifresi'nden öncesini anlatıyordu yanılmıyorsam. Ama okuduğunuzda farkedersiniz ki aynı kurgu, aynı yapı, sadece mekanlar ve kişiler değişik, Langdon hariç.
Kitaplar birbirinin kopyası gibi olunca filmler nasıl ayırt edilecek, bilmiyorum.
Umarı ;Da Vinci'den daha iyi bi film çıkarırlar, ama çok zor, yine vatikan eli değecektir, kaçınılmaz olarak.

Zaten Dan Brown'ın bütün kitapalrının kurgusu aynı. Karakterler ve olaylar biraz değişiklik gösteriyor ama hep aynı tip karakter baş kötü çıkıyor :)

Birde bu film senarist grevi yüzünden geç çıkıyor. Senaryosu bitmek üzereyken grev başlamış o yüzden yarım kalmış prodüksüyon grev bitene kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:
sg-1 said:

Zaten Dan Brown'ın bütün kitapalrının kurgusu aynı. Karakterler ve olaylar biraz değişiklik gösteriyor ama hep aynı tip karakter baş kötü çıkıyor :)

Aslında Dan Brown'ın bütün kitaplarının kurgusu Umberto Eco ile aynı. Adam sürekli hem benzer şeyler yazıyor, hem Umberto Eco'nun yöntemi ve konularını kopyalıyor. Üstelik Eco'dan çok daha başarısız, ama populer. Aynı Harry Potter'ın Dragonlance'den daha populer olması gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dan Brown'ın popüler olmasının tek sebebide Da Vinci şifresi zaten. Dav Vinci şifresinden önce çıkardığı 3 kitabı (Melekler ve Şeytanlar, İhanet Noktası, Dijital Kale) neredeyse hiç satmamıştı fakat bu Da Vinci şifresinden sonra insanlar meraktan öbrü kitaplarıda almaya başladı ve adam milyoner oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Kitap muhteşemdi.

Ancak DaVinci şifresine bakarak filmin çok da başarılı olmayacağını düşünüyorum.

Her şeyden önce yönetmen bence son derece başarısızdı DaVinci şifresinde. Film sadece kitabın ismiyle hasılat yapmış olabilir. Ama vasat bir filmden ötesi değildi.

Yönetmenin bu filmi kaldıramayacak kadar aciz oluşu da zaten birinci etkendi. Sahneler fazla kopuktu, ana hikayeden kopma olmasa ve kitabı çok iyi yansıtsa da hep bir şeyler eksik gibiydi, çekimler insanı filme/hikayeye çekemiyodu, tüm film yarı bayık izleniyordu. Ciddi anlamda yönetmen ve çekim yetersizliği vardı yani.

İkinci olarak da Tom Hanks benim ve pek çok kişinin canlandırdığı kitap kahramanına pek uymuyor sanırım. Bağdaşmıyor bir türlü, çok çok kaliteli ve aşmış bir aktör olsa da bu rolde sırıtıyordu.

O bakımdan çok bir şey beklemiyorum ben filmden.
Sosyal ağlarda paylaş

Sly-One said:
Adam sürekli hem benzer şeyler yazıyor, hem Umberto Eco'nun yöntemi ve konularını kopyalıyor. Üstelik Eco'dan çok daha başarısız, ama populer. Aynı Harry Potter'ın Dragonlance'den daha populer olması gibi.
Daha ne denir ya ehe, teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...