Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Recep İvedik strikes back

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

american pie serisi nere recep ivedik nere.sokakta görebilceğim insan türünün nie filmine gideyim ?

ztn etraf recep ivedik dolu.yemin ediyorum hergun sokakta recep ivedik agzıyla konusan onun gibi kıllı adamlar var.gülüp geçiyorum.

1 kere yaptın recep ivedik.başka bi film yap işte.tamam herkes gitti izledi güldü.başka bişi yap.aç gözlülükten yapıo işte.salak salk filmler cıkıcak ortaya parayı bulacam diye.

bu tarz filmerden sosyal mesaj beklentimiz yok yani.ama bu film halk için yapılıosa tabi kalitesini tartışırım

recep ivedik bitsin diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Anlamadığım şey de Cem Yılmaz karalaması yapılması. Cahil (veya en azından cahilliğe gülecek kadar cahil) kesim saçma sapan ve gereksiz bollukta İvedik esprilerini, argolarını, küfürlerini komik buluyor, gişe rekoru kırdırıyor. Sonra Gora'da en terbiyeli, eğitimli insanın bile arkadaş ortamında veya yeri gelince kullanacağı argo geçti diye "oha film çok küfürlü, CMYLMZ işte nolcak" oluyor.

Aynı fikirdeyim. Cem yılmaz daha yaratıcı, zeka ürünü espriler izlemek keyif veriyor insana. Ha recebe gülmedik mi, güldük. Ama nasıl espriler, kalitesiz. Osuruk yarışması ne kadar yaratıcı olabilir ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Sir Clexcier said:
Bence Warcraft'in filmi çekilirse recep ivediği geçer asd

Warcraft gelse zaten her türlü rekoru kırar da.Yüzüklerin efendisi yada Harry potter la değil de Recep İvedikle karşılaştırdın anlayamadım.Sonuçta herkes kendi kulvarında.

Muhtemelen warcraft cıktıgında askerde falan olcam.ühüüü.
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:
arkadaşlar begenen izlesin begenömeyen izlemesin ne diye tartışıosunuz. herkese komik gelmek zorunda degil.

Bende aynı şeyi demeye çalışıyorum,beğenmeyen izlemez ve sırf kendisi beğenmediği için de o filme laf atmak zorunda hissetmez.
Sosyal ağlarda paylaş

"turk insanini anlatmiyor" ne demek ya. Siz nerde yasiyorsunuz, hic Turkiye'yi gezdiniz mi? Recep Ivedik gibi adamlar KAYNIYOR ya. Birebir insanlarla tanistiririm isterseniz.

Film super film degil, hatta film gibi degil, skecler butunu. Ama komik, Sahan'i ve karakterlerini sevdigimden heralde anirarakta guldum, destekte veriyorum adama, yapsin.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
"turk insanini anlatmiyor" ne demek ya. Siz nerde yasiyorsunuz, hic Turkiye'yi gezdiniz mi? Recep Ivedik gibi adamlar KAYNIYOR ya. Birebir insanlarla tanistiririm isterseniz.

Film super film degil, hatta film gibi degil, skecler butunu. Ama komik, Sahan'i ve karakterlerini sevdigimden heralde anirarakta guldum, destekte veriyorum adama, yapsin.

penth iste burdada var =]
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da ben Türk insanını anlatmıyor mu dedim...Sadece gerek yok bu tarz bir filme,oradaki insan portresini abarta abarta göstermeyi doğru bulmadım dedim...
Bu kadar ucuz mu komedi filmi yapmak veya komedi anlayışı,çıkar bir herifi kıllar koy heryerine,okuz gibi hareketler yaptır,sağa sola küfrettir...e ne gerek varki o zaman şahan'a...dediğiniz gibi sokakta oldukça fazla olan adamlardan getirir koyarız...
Bu film izlenme rekorları kırıyorsa ortada bir yanlış var,bizim insanımız seviyor ucuz esprileri küfürleri..Bu kadar devamı çekilecek,seri yapılacak ne konusu ne senaryosu var adam bulmuş açığı yap babam yap kolay para...
Sokakta görünce bu adamları yaptıklarına gülüyor musunuz yoksa "oha ayıya bak hem küfrediyo sağa sola laf atıyo,garip garip öküzlükler yapıyor" diyip yadırgıyor musunuz...
Filmde olunca vay şahan abi kralsın recep abim goçum oluyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Bizler çok entel insanlarız. Bu yüzden Recep İvedik gibi sıradan, basit ve hatta adi tiplemeleri, içinde küfür bulunması dolayısıyla espirilerini, ya da laf espirilerini kendi seviyemize uygun bulamayacak kadar aydınız. Recep İvedik'i de, izleyenleri de yargılar, aşağılar cahillikle suçlar böylece ne kadar elit olduğumuzu gösteririz. Hepimizin ismi Tonguç, Kutsi veya Tankut. Hepimiz tek camlı gözlüklerimizle, top sakallarımızla bütün gün sanatsal filmler izler, avrupa sinemasında sürrealizmin dışavurumunu tartışır, aksiyon ve efekt dolu amerikan filmleriyle argo ve kıro karakter dolu türk filmlerine burun kıvırırız. İzlediğimiz uzun ve kısa metrajlı festivallerde ödüllere doymayan konusu değil imgelemleri önemli filmleri akşam beş çayımızda (ki sütlü içtiğimiz çay fincanımızı üç parmağımızla tutar, ağzımıza götürürken de serçe parmağımızı havaya kaldırarak kibarlığımızı bildirirerek ne kadar üstün bir sosyal statü ve elit kesime ait olduğumuzu vurgularız) tartışır, bu tartışmalarda birbirimize "kuzum" ve "küçük bey/hanım" şeklinde hitap ederiz.

Bunlardan dolayı biz Recep İvedik'i kötülemeli, izleyenleri aşağılamalıyız. Çünkü filmi izlemesek de her espirinin hayvani içgüdülerin dışavurumu ya da argo vasıtasıyla güldürme amaçlı olduğunu varsayarız. Filmin esas komik yanı değil içinde kaç defa küfür geçtiğidir önemli olan.

İşte böyle entel ve elit insanlarız biz.

jös vi...
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Bizler çok entel insanlarız. Bu yüzden Recep İvedik gibi sıradan, basit ve hatta adi tiplemeleri, içinde küfür bulunması dolayısıyla espirilerini, ya da laf espirilerini kendi seviyemize uygun bulamayacak kadar aydınız. Recep İvedik'i de, izleyenleri de yargılar, aşağılar cahillikle suçlar böylece ne kadar elit olduğumuzu gösteririz. Hepimizin ismi Tonguç, Kutsi veya Tankut. Hepimiz tek camlı gözlüklerimizle, top sakallarımızla bütün gün sanatsal filmler izler, avrupa sinemasında sürrealizmin dışavurumunu tartışır, aksiyon ve efekt dolu amerikan filmleriyle argo ve kıro karakter dolu türk filmlerine burun kıvırırız. İzlediğimiz uzun ve kısa metrajlı festivallerde ödüllere doymayan konusu değil imgelemleri önemli filmleri akşam beş çayımızda (ki sütlü içtiğimiz çay fincanımızı üç parmağımızla tutar, ağzımıza götürürken de serçe parmağımızı havaya kaldırarak kibarlığımızı bildirirerek ne kadar üstün bir sosyal statü ve elit kesime ait olduğumuzu vurgularız) tartışır, bu tartışmalarda birbirimize "kuzum" ve "küçük bey/hanım" şeklinde hitap ederiz.

Bunlardan dolayı biz Recep İvedik'i kötülemeli, izleyenleri aşağılamalıyız. Çünkü filmi izlemesek de her espirinin hayvani içgüdülerin dışavurumu ya da argo vasıtasıyla güldürme amaçlı olduğunu varsayarız. Filmin esas komik yanı değil içinde kaç defa küfür geçtiğidir önemli olan.

İşte böyle entel ve elit insanlarız biz.

jös vi...

Bu işin ne entellikle ne elitlikle alakası yok...Daha önce defalarca yazdım yukarda nedenlerini,bir daha yazmayacağım...Recep İvedik'i savunucam diye konuyu alakasız yerlere çekme...
Recep İvedik'in sıradan basit anlayışlı,kalitesiz bir komedi filmi olduğunu,basit yoldan para kırmak için konunun ve karakterlenini iyicene abartıldığını yazdım.Bunları anlamak için elitliğe gerek yok...
Yukarıda da söyledim soktakta gördüğümüz ama hoş bulmadığımız,gördüğümüz zaman "oha ayıya bak ne biçim adam" diyip yadırgadığımız insan tiplemesi sinemada mi bir anda komik ve normal hale geliyor...
İnsanların gülüp gülmemesi beni ilgilendirmez...Bana koyan bu filmin TC'de gişe rekorları kırması,üstüne bir de Turkcell gibi firmanın saçma sapan reklamlarında oynaması...
Sosyal ağlarda paylaş

Topicte yazılanların hepsini okumadım ama böyle salak saçma eleştirilerde bulunulduğu sürece zaten Türk sinema piyasası, izleyicisi nedeniyle güzel bir filmi haketmiyor. Çünkü size göre Recep İvedik mesela kötü bir film çünkü kro bir adam var küfür ediyor falan, ama Hamam çok güzel filmdi çünkü içinde meme vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...