Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Holodomor Katliamı

throne_eins_meister

Öne çıkan mesajlar

İkinci dünya savaşı sonunda ölen insan sayisina bak o zaman bir de... Savaşın sonunda 60 milyon insan ölmedi o zaman aslında savaş bir mahallede gerçekleşti 100 kişi arasinda aralarinda da 60'i öldü o milyonu sonra getirdiler.

edit: Ki bu 60 milyon insanin 6 milyonunu da yahudiler oluşturuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır bağlantıyı kuramamışsın. 6 milyon yahudi de kasten öldürüldü, ölümlerine izin verildi. Ayrıca git biraz araştır: 6 milyonu da gaz odalarında öldürülmedi, gaz odalarıyla öldürülmeye sonradan başlanıldı.

Bu insanlarin mc donalds dan çıkmış gibi bir halleri mi var? Nazi kamplarında verilen yiyecekler bir insanin 4-5 ay yaşabilmesini sağlıyacak nitelikteydi. O kamplarda 1 sene ve daha fazla hayatta kalabilen insanlarin bir çoğunun hayatta kalmak için diğer hasta ve zayıf insanlarin yemeklerini çaldiğini görürsün. Bu işler o kadar da kolay, "masum" değil.

Ve hâla iki olay arasında bir bağlantı istiyorsan: İki olayda da kasıtlı bir biçimde insanlar öldürülüyor, ölüme terkediliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

cengizhan66 said:
ben kasten olduruldu dedim zaten yanlismi yazmisim??
polandada isyan neticesinde olduruldu firinda kull e donusturuldu ve toplama kamplarinda aclita veya diyer seylerle katledildi

Buraya kadar yine çatpat gidiyordum ama bu Türkçe'nin hangi ağzı onu çözemedim... başka bir lehçe, hatta apayrı bir dil bile olabilir.

Sayın Cengizhan66,

Şahsınıza saygım üyeliğinizden dolayı sonsuz olsa da, cevaplarınız ilerledikçe seviye ve içerikte şiddetli bir düşme, buna paralel yazı dilinizde de bir bozulma görülüyor. Merakımdan soruyorum, öfkelenip "Size beynimin bu kadarı yeter" diye mi böyle yazıyorsunuz, yoksa yazdıklarınızı bir kez okuyup düzenlemeyi bize layık görmeyecek kadar saygısız mısınız?

Şahsi fikrimi üstüme düşmeyerek belirtmek isterim. Konu ilerledikçe harf salatasına dönmeye başlayan mesajlarınız konuya hiçbir katkı yapmadığı gibi diğer üyelerin huzurunu kaçırmaktadır. Yönetici olarak bana düşen ise bu tarz durumlarda üyelerin genelinin çıkarını - üzülerek de olsa - dengeleri bozan üye/üyelerin aleyhine olabilecek şekilde korumaktır. Dilerim anlatabilmişimdir, elim yavaş yavaş yaptırım sopama uzanmaktadır.

Eğer bu kibar üslubu ciddiye almazsanız veya anlamadığınızı söylerseniz, diğer görevli moderatör arkadaşım Viktor size daha temiz olarak anlatabilir. Ancak korkarım "Ban", "yörünge dışı" gibi kelimeleri de kullanmak zorunda kalacak. Benden söylemesi.

Saygılarımla,

Cafein - Tarih Bölümü Moderatörü
Sosyal ağlarda paylaş

cengizhan66 said:
polandada isyan neticesinde olduruldu firinda kull e donusturuldu ve toplama kamplarinda aclita veya diyer seylerle katledildi

Sanırım senin takıldığın olay 10 milyon gibi yüksek bir rakam olması? Ayrıca Yahudilerin soykırıma uğramasının sebebi isyan değildir. Mein Kampf da Hitler bu düşüncelerinden sıkça bahsetmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

cengizhan66 said:

Zahmet edip de bu çöplükten bir halt anlamaya çalıştım ama görülen o ki yanlış anlamışım. Bu yüzden he cengizhan heh hadi geldiğin steplere geri dön.

cengizhan66 said:

goz rengi ten rengi icinmi ne soy kirim yapilmisti sanirim

Bunu da dedin ya helal olsun. Yakın tarihte yaşanan bir sürü soykırım arasında en çok bilinen, en çok göze batırılan, üstünde en çok konuşulan, medyanın ve filmlerin en çok konu ettiği, soykırıma "soykırım" adını veren Yahudi Soykırımı'ı hakkında bilgilerin buysa gerçekten çok yazık. Umarım şaka falan yapıyorsundur. Çünkü bu kadar meydanda olan, konuşulan bir olay hakkında bilgin bu kadarsa vay Stalin'in haline garibimi savunmak kimlere kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...