Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allah Kabul Etsin Amenofis

odiflame

Öne çıkan mesajlar

Bence herkes anadolu insanı modeline uysa çok iyi olacak.Misal ben dünya standartlarını yakalamak,insanca,aydın gibi yaşamak için Atatürk ün yolundan giderim.Tüm bu batının felsefesi olan gerçekçilik ve materyalistlik hayatımın bir köşesine girmişken mutsuz olmamak için bizim örf ve adetimiz yaşam tarzımız olan duygusal düşünceleride yani maneviyatı da bir kenara bırakmam.Herşeyin dengeli olması gereklidir.

Bence her insan önce bir kendisini keşfetsin özellikleri nedir huyu nedir suyu nedir bunların bilincinde insanlara ve ülkesine hizmet edecek bir işte bulunsun.Tüm bunları yaparken hiçbir düşüncenin magandası olmamak lazım.Magandası olacağımız tek konu ülke çıkarımızdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
Horizon said:
said:
Senin elit diyerek dalgaya almaya çalıştığın kısım genelde aydın, bilgili ve kültürlü. Dindar kısımın neredeyse genelleme yapmaya yetecek bir kısmınında cahil olduğu

Bu dediğin için herhangibir anket mi yaptın , neye dayanarak söylüyorsun ? Sadece etrafında veya medyada gördüklerin üzerinden mi ? Şöyle bir kaynak göstersen de kim cahil bilsek.

Bir de şöyle birşey var cahili nasıl tespit ediyorsun günümüzde ? Ben çok eğitimli cahil gördüm. Nasıl olucak bu iş ? Çok saçma şu söylediğin.
hakli bir genelleme bu.
tum dunyaya bak, egitimli insan oraniyla inancli insan oraninin ters orantili oldugunu gorursun.

o yuzden, istisnalari ayri tutarak, cahil diye tespit etmek yanlis degil.

Okuyan bir insanın böyle kafadan atma bilimsel hiçbir dayanağı olmayan ve olamayacak şekilde tepit yapıp genellemesi bize ibret olsun. Bana göre şu an senin yaptığın cahillik oluyor. Cahili tanımlamak lazım sonra o tanıma uyan insanları tespit etmek lazım. Sonra kaçının inançlı kaçının inançsız olduğunu görebiliriz. Cahillik ile eğitimsizliği birbirine eş görenler zaten cahillik tanımını kesinlikle bilmeyenlerdir.

Cahilliği şöyle tanımlıyor birçok kişi kafasında. Benim doğrumu doğru görmeyen = cahil. Sevmediğim birşeyi yapan kişi = cahil.

Bu kavramlar bukadar basit değil 3+1=4 4=cahil diye birşey yok. O size göre. Farkında olmadan cahil olanda öyle düşünenler oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
loserz said:
bu kişiler orda burda ona buna "islamdan nefret ediyorum müslümanlıktan nefret ediyorum" benzeri laflarını tek çare olarak internette , kendilerini güvende hissederekten yazarak egolarını tatmin ediyorlar ve:

Sunu demis adam hala ateistleri agresiflikle sucluyor.
Bu adam, newdonis, ilk donemlerinde ozelden kufurler yagdiriyordu, "gercekte karsimda soyleyemezsin" diyordu, "sokakta soyleyemezsin" diyordu...

Yani diyordu ki "benim gibi muslumanlarin onunde soyleyemezsin, agzini yuzunu dagitirlar"...

Sonra gelip abileri horizon ve sir'den ogrendikleri "duzgun yazayim, yazdiklarim dogru gozuksun" ekolune katilarak millete bok atmaya devam etti.

Bu adamlarla tartismak hata. Cunku Dogma'nin ne oldugunu ve ne kadar tehlikeli oldgunu kanitliyorlar.

Din zaten dogmadır kuzum, ama sen gerçekten dayak arsizi bir adamsin bu da dinin dogma oldugu kadar dogru bir gerçek.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Senin elit diyerek dalgaya almaya çalıştığın kısım genelde aydın, bilgili ve kültürlü. Dindar kısımın neredeyse genelleme yapmaya yetecek bir kısmınında cahil olduğu AKPnin başa gelmesi ile ispatlanmış durumda. Pek muhterem başbakanımızın da dediği bilişim çağındaysak, cahil kısım aşağıdadır, bilgili kısım üstündür.

sanırım benim bu yazım biraz parlatmış ortalığı.

ilk önce belirteyim dediklerimin hala arkasındayım, körü körüne inanca sahip birinin ortalamaın üzerinde bir iq ya ve normal çalışan bir beyine sahip olabileceğini sanmıyorum. ama dikkat edin, körü körüne bir inanca dedim. forumumuzun kadrolu elemanları yazıları alıntı yaparken değiştirmekte pek ustalar.

Burada AKP derken , hem partiyi hemde onun temsil ettiği değerleri (hırsızlık, yalancılık, fetoculuk, yobazlık vs)
kastetmiştim ama sadece partiyi kasettiğim gibi anlaşılmış. amacım AKPyi bir çok şeyi içeren bir kavram olarak kullanmaktı.

buradan da aslında bazı insanları yönlendirmenin ne kadar kolay olduğu ortaya çıkıyor. demek ki biraz uğraşsak belli başlıkları çok kolay manipüle edebileceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Şöyle desek; islam inancını siyasi bir avantaj gibi kullanıp daha sonra bu inanca hiç yakışmayan şekilde ters hareketlerde bulunan AKP ve bunca olumsuzluğu görmezden gelip, sırf temsil ettiğini düşündüğü inançtan dolayı onun peşinden koşan insanlar ile bu doğrultuda menfaat elde edeceğini düşünerek o inancın kisvesi altına giren sahtekârlar topluluğu. Bu çok daha iyi oldu gibime geliyor :)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya dinime küfreden müslüman olsa diye bi deyiş vardır, bilirsiniz. insanlar inançları hakkında istedikleri gibi konuşsunlar, ortada bir Kuran-ı Kerim var, kutsal kitap sayılıyor. açıp içine bakıyorsun, okuyorsun... okumakla bitmiyor, işin anlama kısmı başlıyor. etrafında soruşturuyorsun, herkes kendi algısına göre farklı şeyler anlamış. neden? çünkü okuduğunuz şey kuran değil, kuran'ın tefsiri, meali. siz de o meali kendi kafanıza göre anlıyorsunuz, işler burda karışıyor.
şimdi ben akplilere bunlar müslüman değiller diyemem, ama bazıları var ki, çok önemli pozisyonlara kadar yükselmiştir, bunların ne dinle, ne imanla alakaları yoktur, bu insanlar dönektir ve dönek kalacaklardır, yeşil(!) onları nereye götürürse bu insanlar oraya secde edeceklerdir.

dini basit bir şeymiş gibi gösterip, abuk subuk tartışmayın. sadece kişisel bir inanç olsaydı adına din denmezdi, kaldı ki kutsal bir din oluşundan bahsediyoruz. dogma ya da değil, gerici ya da ilerletici, tartışılır. bakış açısına göre değişir. hayatın boyunca deneyimlediğin olaylara göre değişir. şimdi gidin bi açık havada dolaşın, yok dinmiş bilmemneymiş burda konuşulup da anlaşılacak türden şeyler değil.

Ha tartışılcak şey akp vb partilerin yönetimleri olursa eğer, ortada gerçekler ve illüzyonlar vardır, bunlar oturulur tartışılır. burda tartışmaya lüzum var mı? yok. neden yok? mecliste tartışılamıyorsa burda hiç tartışmayalım bence. bilmem anlatabildim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

look said:
Tamam.

musluman = terorist

An Internet troll, or simply troll in Internet slang, is someone who posts controversial and irrelevant or off-topic messages in an online community, such as an online discussion forum or chat room, with the intention of provoking other users into an emotional response[1] or to generally disrupt normal on-topic discussion.

Trolling için biraz beyin lazım, ama sende o da yok! Bugun orucum sana ayar veremicem, başka bi arkadaş ayar versin, zaten Warhammer forumunda aldığın ayar tüm zürriyetine yeter...
Sosyal ağlarda paylaş

look said:
Tamam.

musluman = terorist

+1

Ramocan said:

An Internet troll, or simply troll in Internet slang, is someone who posts controversial and irrelevant or off-topic messages in an online community, such as an online discussion forum or chat room, with the intention of provoking other users into an emotional response[1] or to generally disrupt normal on-topic discussion.

+1

Ramocan said:

Trolling için biraz beyin lazım, ama sende o da yok! Bugun orucum sana ayar veremicem, başka bi arkadaş ayar versin, zaten Warhammer forumunda aldığın ayar tüm zürriyetine yeter...

-1
Sosyal ağlarda paylaş

Abso çok güzel cevaplamıştı look'un yazısını, alay konusu olursun diyerek.

Müslüman=Terörist diye bir tanım yapabilmek için tüm müslümanların terörist olduğunu kabul etmek gerekir, gerçeğe bakıldığında da bunun uygun olmadığı hatta yanlış olduğu görülür.
Müslüman, ne kelime anlamı olarak ne de insan olarak terörist değildir. Teslim olan demektir müslüman, islam dinine inananlara denir.

Terörist ise din/dil/ırk/mezhep ayrımı gözetmeksizin herkes olabilir. İnsanları herhangi bir inançlarından korku yoluyla soğutmak da teröristliğin psikolojik, toplumsal boyutuna girer. İnanmak zorunda değilsin, buradaki insanlar seni zorlamıyor, ama haksız ithamlarda bulunamazsın look, yerin toplum değil, akıl hastahanesi olur, ya da ergen olma ihtimalini göze alırsak bir iki anti-depresif ilaç takviyesi ile bitki olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

ahh ulan ahh sinirim bozuluyor bu millete
Adam 8 sene boyunca bebek yapmak için uğraşmış sonra bebek, hatta mert bebek, enfeksiyon yüzünden ölmüş adam çıkıp "olanlardan sorumlu olanlar cezasız kalmasın" diyeceğine "Nasip değilmiş" demiyor mu...

Çok ciddiyim boyum posum olmasa sabah ekmek almaya giderken bile rahatsız edileceğim. Etmeye çalışıyorlarda soysuzların sesi sadece gücü yetenlere çıkıyor her haksız olan gibi. Adam gibi adam olan müslümanların sayısı zaten azdı ama diğerleri arada çıkıntı yapmadıklarından fazla belli olmuyorlardı. Bu dallamalar şimdi ortamını buldular ya yapada biliyorlar.

Çiftciyi herkesin önünde aşşalayanın tavrına bak "hadi... hadi..." diye önünden kovuyor be öküz o adamın çektiklerini biliyor musun sen. Komşusu aç iken kendi tok yatan adam değildir diye bir şey vardı sanki islamda ? Ülke aç bu adamlar pişkinlik yapıyor.

Yalan zaman geçirici ergenekona hiç girmiyorum bile

ama beni ne üzüyor ne kahrediyor biliyormusunuz. Yine bu milletin oyu kime vereceği belli.
yaa yaa
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:
Selam,

Şöyle desek; islam inancını siyasi bir avantaj gibi kullanıp daha sonra bu inanca hiç yakışmayan şekilde ters hareketlerde bulunan AKP ve bunca olumsuzluğu görmezden gelip, sırf temsil ettiğini düşündüğü inançtan dolayı onun peşinden koşan insanlar ile bu doğrultuda menfaat elde edeceğini düşünerek o inancın kisvesi altına giren sahtekârlar topluluğu. Bu çok daha iyi oldu gibime geliyor :)

Saygılar.

başka neden akp ye oy verilir zaten? akp seçmeni genellemesini doğruluyor işte bu. zaten kendinde demişsin son seçimde akp ye oy vermedim diye. neden alınıyosunki üzerine yazılanları madem? zaten burda kimse islama inanıyor diye birilerini aşağılamıyor. islam adı altında yapılan rezaletleri eleştiriyoruz.(e dolayısıyla islamda geçen bazı şeylerde eleştiriliyor sonuçta kullanıldığı için)
Sosyal ağlarda paylaş

loserz said:
valla bu din olmasın,yanlış anlamada sen birilerinin senin annenden nefret ettiklerini söylese ve hakkında ileri geri konuşssa sen eyvallah diyorsan o senin kayıtsızlıgın tepkisizligin.
insanların kutsal saydıkları şeyler hakkında ithamlarda bulunursan tepkiyi görürsün,eger sen benim kutsal saydıgım varlıklar (misal:anne,eş,kardeş) hakkında isteyen ileri geri konuşabilir diyorsan kendi sorunun.

islam dininin hoşgörülü olması demek senin gibi islam dininden nefret ediyorum ben! demek isteyen ateist wannabelerinin bu ayrıcalıktan yararlanması anlamına gelmiyor heralde.

Bu nasıl bir mantıkdır "ALLAHAŞKINA"? Annemden nefret ettiklerini söyleseler tekmek tokat dalmam mı lazım yani? Nefret ederler, etmezler bana ne ki? Her insan her insanı sevmek zorunda mı? Bu mantıkla hareket ederekten bir insandan nefret eden her insanı dövmemiz lazım. Ha sen demişsin ileri geri konuşsalar, o zaman işin rengi değişir. Ama ileri geri konuşma olayı senin konuyu saptırmak için yaptığın demagojiden ibaret. Zira ben yazımda dışarı çıkıp sizin kutsallarınıza küfür etmekten, ileri geri konuşmaktan bahsetmedim. Yine sizin kutsallarınıza kötü şeyler söylemek istediğimi, kurana, allaha hakaret etmek istediğimi de söylemedim. Sadece dışarı çıkıp bir takım şeylerden nefret ettiğimi söyleyemediğimi belirttim. Tek istediğim düşünce özgürlüğü. Tabi sen işine geldiği gibi anlamışsın. Ah tabi ya, sizin hoşgörünüz sadece sizden olanlaraydı unutmuşum. Müslümansa hoşgörü, değilse imana getirene kadar şiddet.

Bu arada Wannabe kelimesini neye dayanarak kullandın bilmiyorum. Gerçi size göre sürüden ayrılan, koyun olmayı kabul etmeyen herkes wannabe. Hiç bir ateist kuran falan bilmez, herkes cool görünmek için ateist olur (Bu argümana da oldum olası hastayımdır :P) Eh madem wannabe'yim, seninle her türlü platformda İslam dinini tartışmaya hazırım. İstersen bir bütün olarak, istersen seçtiğin bir konuda. Tabi tabularına karşı gelebilecek kadar cesursan ve eleştiriye açıksan...Hodri meydan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...