Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultima Online : Stygian Abyss

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

Kingdom Reborn un getirdiği hiçbi yenilik yok.Sadece grafiksel olarak değişti oyun.Sistemlerde skillerde hiçbir değişiklik yok yani.İstersen 2D clientla istersende KR clientla aynı serverlara girebiliyorsun.Yani 2d ve KR si olanlar birlikte oynuyorlar.

Bu tarz update ler ise yenilik paketleri yeni skiller raceler büyüler vs gibi eklentileri oluyor.KR yede 2d clientlarada ekleniyor bu yeni özellikler.
Sosyal ağlarda paylaş

evet bu beklenen birseydi ama gene gereksiz olmus bence, harita zaten cok buyuk ayrica EA'in pvm ye yonlendirme, zorla gruplastirma politikasindan vazgecmesi lazim bence, mesela kesin olarak Trammel'i kapatmalilar, bu insurance a kisitlama gelmesi gerektigini dusunuyorum. boyle bir canavar yaratip 100k health vererek insanlari gruplastirmaktansa guvensiz ortam sayesinde insana karsi gruplastirmak daha zevkli kilar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
seattle town hall da yeni bilgiler ortaya çıktı.

said:

When?

- Stygian Abyss is coming next year sometime (2009)

How?

- Build up to expansion via live ingame events

Gargoyle information.

- Gargoyles have their own animation effects... including flying

- Gargoyles cannot wear human/elf armors

- Gargoyle flying over water... "we don't know"

- No new skills are garg specific

- Jeremy takes a vote and it's 50/50 on having a turn to garg quest

- Gargoyle animations will be seriously different from human/elves

- Inherent Garg abilities: YES. Will show up on website

- Gargs will not have mounts... flying replaces mounts

Client information.

- KR is being improved including new map, more vibrant, better map overall.

- New client being based off of the KR technology (the SA client)

- KR will be fixed. (there goes my question for WRR)

- SA will be for both clients (no details yet)

- Looking to integrate UOA with the client

- 2d UI is not being redone. (seems different than what they said at the first)

- The new UI is under construction

Skills.

- New Skill: Embueing! (Embueing is the "big new crafting change")

Update from Leurocian on how the skill will work (Current design idea)

Imbuing will be done by skill activation. You will need a special object called a soul forge (more on this later) and you will need magical ingredients and the item to imbue to perform this skill. The higher your Imbuing skill, the greater the intensity you can imbue, etc. If balanced right, it should be difficult to master.

You can also unravel magical items with Imbuing and receive magical ingredients from these items. Doing so, destroys the item in the process. Other resources will also be required for Imbuing, but I'll save that teaser for later.

Items (such as artifacts) that can't normally be enhanced or recycled, etc. cannot be imbued or unraveled. And no, the current plan is to not replace Item Identification with Imbuing. Imbuing is a separate skill.

- New Skill: Throwing skill: (New weapon skill)

- New Skill: Mysticism

- Crafting to have a HUGE update.

- New champ spawns/power scrolls: Reward system will be different as will the new "boss fights"

- Recall in SA: Still under consideration... limited at best.

- No new skills are garg specific

- Crafters of any race can make garg armor

- Templates are supposed to be cramped skillpointwise

Stygian Abyss Dungeon and Lands.

- Dungeon will look and feel like the original Ultima Underworld dungeon

- Size big enough that they are talking about new hardware to support

- New housing: New housing space is under discussion

- There will be areas in SA reds can go. More detail in the future... PvP content mentioned

- Recall in SA: Still under consideration... limited at best.

PVP Concerns

- Fighting styles between flying creatures: in PvP will be similar to being mounted

- Can you use a Bola on flying gargs... YES. Acts as a dismount and they cannot instantly fly again

- PvP balance in SA: In theory it's supposed to happen in beta. Overpowered templates are not done on purpose.

Creatures of Stygian Abyss.

- New Tameables (New tameables and ridables)

Armor, Weapons and Items

- Will new armor be auto-have or need a recipe... unknown yet

- Garg Slayers Weapons: Will not affect in PvP/ Repond Slayers will not work on humans (PvP)

- New runics in SA: Not tied to expansion

- Randomized resources: To make higher end ore types rare, embueing will make them even more valuable. Mining and LJ rewards time.

Quests.

- "The stupid heartwood quests are not coming back"

Marketing.

- The Retail Box: Still under discussion and another fistfight

-"SA is going to ship when it is ready"

- Pre Order Gifts: To be discussed later
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Anason said:
evet bu beklenen birseydi ama gene gereksiz olmus bence, harita zaten cok buyuk ayrica EA'in pvm ye yonlendirme, zorla gruplastirma politikasindan vazgecmesi lazim bence, mesela kesin olarak Trammel'i kapatmalilar, bu insurance a kisitlama gelmesi gerektigini dusunuyorum. boyle bir canavar yaratip 100k health vererek insanlari gruplastirmaktansa guvensiz ortam sayesinde insana karsi gruplastirmak daha zevkli kilar.

Tamamen katılıyorum. Kimle konussam pvp için ne skill alim diye warrior için falan herkes PVM ciyim diyor. Bir tane pvp yapan adam göremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Oside herkes sanki birgün deli divane pvp yapacakmış gibi en az bir char açar skillerini ve parasını ona göre kasar hatta pvp taktiklerini bile geliştirir ama bi bakmışsın 4-5 sene geçmiş yaptığın tek pvp champ spawnlarında pklardan kaçmak olmuş

Ama o bi gün gelecek umudu bile yeter insanların pvp charlarına item ve para akıtmasına. Ben şahsen yew moongatede hybrid archerımla takıldım bi kaç hafta item skill sıkıntısı yok ama o aradaki 30-40 ping bile çok farkettiriyo bi süre sonra anlıyosunki bu pinglerle adamlara kafa tutmak zor. Gerçi yew moongate arena gibi hardcore pvpciler takılır genelde,champ spawnlarında veya bazı fel spotlarında random pklara rasladığım ve dakikalarca savaşıp sonunda yenişemeden ayrıldığım oldu.

UOdan kimse eski günleri beklemesin onlar hiçbir zaman geri gelmeyecek ne uoda ne başka oyunda. Ama hala oyuna girip bod almaktan, evimi dolaşıp eşyaların yerini değiştirmekten, bwt vendorlarını gezmekten ve çıkmadan yew moongate'e bi göz atmaktan zevk alırım
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Stygian Abyss güzel olucak gibi... tam olarak ne zaman çıkıcakmış tarih belli değil mi daha?

Yeni dungeonlar, yeni keşfedilcek yerler hoş bir gelişme ancak bunun sonucunda oynayıcıların iyice seyrekleşicek olması kötü tabi. Ama oynayıcıların toplanacağı güzel hoş bi yer yapılırsa pek sorun olmaz bence. Pk'ların felan herkezin girebileceği PvP'ye kapalı hoş bir toplanma yeri yapılsa yeni başlayanlarda burda doğsalar süper olur..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
uo'nun o eski kim kime dum duma en ıssız ormanda bile rahat yürünemediği günleri özledim.Guild savaşları'n,kale basmaları,moongate'lere trap kuran çeteleri moongate den çıkar çıkmaz bin tane küfür ederek ölmeyi özledim,prime time da brit bankanın ordan moongate e gitmeyi 2 kez düşünmeyi,dungeon basmaya gidip orda sağlam bir guildle karşılaşıp dungeondan OOooOOooOOo diye çıkmayı özledim.topic'i okumadım ama yeniden böyle bir ortam yaratıcaklarsa kesinlikle oynarım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şu adamlardan istediğim magery gibi pure bi büyücülük sistemi getirsinler. demek istediğim
pure necromancer yada pure arcanist diye bi olay yok ikisinin de yanına bir yardımcı skill alman gerekiyor pure büyücü olacaksan mage alman gerekiyor.
şu mysticst büyülerini hatırlamıyorum şimdi ama keşke şöyle mysticism, eva, wrest, resist tarzı pure mage bi template yapılabilse.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...