Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DFO'da şu ana kadar bilinen özellikler

codmaster

Öne çıkan mesajlar

Üçte birini versin yazanların kabulümdür.

Zaten burda yazanları verirsede efsane bir oyun olur ama işte. Bu kadar çok şey vaad edince hayal kırıklığı ihtimali ve büyüklüğüde o kadar büyük oluyor.

Evet, ne zamana çıkacak bu oyun?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Fena gözükmüyor ama gördüğüm kadarıyla 2 kötü yanı var.

1. Full loot olayı. UO oynayan ve oynamış olan arkadaşlarında bildiği gibi item açlığı denilne bir olay var. Bu bir noktadan sonra çok çirkin olaylara sebep olabilir.

2. Bu daha çok iki durumun birleşimi. Çantalarda slot mantığının olmaması ve itemların zarar görüp yok olması. Oyuncular itemlarını yenilemek için stok yapacaklar yada item açları gerekli gereksiz her türlü şeyi oplayacaklar. Bu bir noktadan sonra oyunda yavaşlamaya neden olabilir.

Birde bu pek hoşuma gitmedi;

said:
Ulaşım:

-Oyunda at,gemi ve büyü olarak 3 ulaşım yolu olacak.
Büyü ile ulaşım UO'daki gibi rune sistemiyle olacak,ancak runebook gibi bir kavram bulunmadığı ve runelar ölünce cesette kaldığından dolayı rune taşımak riskli olacak.
-Büyü ile ulaşım çok pahalı olacak.

Bunlar dışında zevkli olacak bir oyuna benziyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
Loot+item decay bunlar oyunun yavaslamasını değil asksine hızlanmasını sağlıyanetkenlerdir. Oyuna dinamik bir ekonomi katıcak şeyler bunlar.

Yanlış anlamışsın. Ben yavaşlatacak derken oynanışı(iç ticaret,pvp,pve) değil oyunu(lag) kastetmiştim.

Loot konusu da tabiki tercih meselesi. Benim UO'dan bazı çok kötü hatıralarım var. Hem başıma gelen hem de benim yaptığım. O nedenle çok iyi bir fikir değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
said:
-Oyunda "demigod" denen çok güçlü yaratıklar olacak.Bunları öldürmek için ordular gerekebilecek.Lootları da ona göre çok iyi olacak.

şimdi bu biraz kafamı karıştırdı. 30 kişi toplandık diyelim. demigod'umuz öldü. doğal olarak 30 tane aç bi anda cesede üşüşcek ve grandmaster looter olan, çıkan lootların yarısını alacaktır. buna bi engel koyarlar mı acaba?

onun dışında özellikleri okurken zevk patlaması yaşadım. heleki gemi olayı bi ayrı fena. gemide mürettebat mı? omfg...
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
said:
-Oyunda "demigod" denen çok güçlü yaratıklar olacak.Bunları öldürmek için ordular gerekebilecek.Lootları da ona göre çok iyi olacak.

şimdi bu biraz kafamı karıştırdı. 30 kişi toplandık diyelim. demigod'umuz öldü. doğal olarak 30 tane aç bi anda cesede üşüşcek ve grandmaster looter olan, çıkan lootların yarısını alacaktır. buna bi engel koyarlar mı acaba?

onun dışında özellikleri okurken zevk patlaması yaşadım. heleki gemi olayı bi ayrı fena. gemide mürettebat mı? omfg...

Ne güzel işte GM Looter olanlar götürecek malı.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
said:

loot ninjalıyan /gquit cekip gitmiycek sonucta. Tutarsın ensesinden döversin ne düştüyse lootlarsın
Sosyal ağlarda paylaş

o konuda çok şanssız olmuşumdur ya UO'da, deli oluyorum adama dalıyorum, ya oyundan düşerim ya laga girerim ya adam hiç beklemediğim bişey yapar cebinden nightmare çıkarır falan spearla attan düşürür patlatır yani kafama. neyse ya zaten o bosslara gevur milletiyle gidilmez :) pati ahalisi olarak paşa paşa keser kardeş kardeş paylaşırız. dimi?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...