Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NARO BAŞLANGIÇ BİLDİRİSİ

fedaykin

Öne çıkan mesajlar

Bizler; ülkemizin içinde bulunduğu buhran dönemlerinde, geçmişini unutmaya yüz tutmuş ve sömürü sistemini benimsemiş dünya düzeninden gerektiği kadar hoşnutsuzluk duymayan Türk gençliğine karşı izale-i evsâh vazifemizi yerine getirmek için yola çıkmış, neme lazım neyime gerek demeyen, mutluluk dünyasının sevgi yolcularıyız. Ovalarında kuşlann cıvıldadığı, ezelden beridir hür yaşamış insanların toprağı olagelmiş; şehit ve gazi kanlarıyla sulanırken ulu önder Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamız için çizdiği yolda hareket noktamızı teşkil etmiş cennet vatanımızın, hilaf-i âde’ye kapılmış yoz beşerlerinin cirit attığı satıhlarına kara bulutlar gibi çöken gaflete karşı mahdut imkanlanmız dahilinde giriştiğimiz mücadelemizin bu başlangıç bildirisiyle temel ilkelerimizi ve Nuri Alço şahsiyetinde ortaya dökeceğimiz eylemlerimizin ana fikirlerini ifşa ediyoruz.

Öncelikle, akıllara takılma ihtimali bulunan ”Neden Nuri Alço?” sorusunun cevabını vermeye çalışalım. Bilindiği üzere 12 Eylül sonrası dönemde ülkemiz yeni bir ekonomik düzenle tanışmış ve kendini acımasız kapitalizime peşkeş çeken komünist kafalı bir devlet yapısının da etkisiyle dönülmez yollara girmişti. Buna kendine entellektüel süsü veren bir grup sosyalist ve liberalistin de eklenmesiyle ortaya çıkan görüntü, gafil gezen şaşkınlardan oluşmuş; kendi içindeki ezikliğini fakir halk kitlelerini akla hayale gelmedik yöntemlerle ezerek dengelemeye çalışan bir oluşumun bariz manzarasından başka bir şey değildi. Biz, evvellice planladığımız eylemlerimizde kullanmak için oluşumumuzun görsel ve fikirsel kısmına uygun bir günah keçisi arayışına girdik. Aklımıza gelen pek çok isim arasından öne çıkabilen tek bir isim vardı. İşte bu isim içki ve uyuşturucu ağına düşürerek kötü yollara sapmalarına sebep olduğu günahsız iyi aile kızlarını, sarı bıyıkları altından kaypak kaypak gülümseyerek seçerken hiç vicdan azabı duymayan; omuzları vatkalı beyaz gömleğinin açık düğmelerinin arasında sallanıp duran madalyonu ve beyaz pantolonunun altına giydiği beyaz spor ayakkabılarıyla tamamladığı saf ve temiz görüntüsünün ardında yatan hain ve sahtekar kişiliğinin iç burkan parıltılarını seyrek ve fakat kabank sarı saçları vasıtasıyla dört bir yana saçan ve yüreklerimizin en karanlık derinliklerinde kendine yer bulan Nuri Alço’dan başkası değildi....

Şimdi ise bu gafil gezen şaşkınlara karşı gerçekleştireceğimiz eylemlerimizi şekil ve şemal açısından ele alalım. Mekanımız sokaklar, silahımız boyalar, cephanemiz ise Nuri Alço’dur. Evvellice hiçbir yerde görülmemiş tuhaflıktaki eylemlerimizi uygular iken damarlarmızdaki asil kandan başka hiçbir ateşleyicimiz yoktur. Mevcut hiçbir yasadışı oluşumla ilişkimiz olmadığı gibi, ulu önder Atatürk’ün çizdiği yoldan başka hiçbir yolun ve ideolojinin de kölesi değiliz.

Hatırlatınz ki; demokratik, laik ve üniter bir sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti topraklarını, bir baştan bir başa aşınmaz elmaslar gibi süsleyen ve işlediğimiz günahlara karşı başımıza çökmesine müstahak olduğumuz göğü taşıyan kubbelerin ve minarelerin ılık esintili gölgelerinde kurduğumuz organizasyonumuzun gafil gezen şaşkın toplumumuza bilinç kazandırmaktan başka hiçbir amacı yoktur.

Bu doğrultuda gerçekleştireceğimiz eylemlerimizde devletin ve milletin bölünmez bütünlüğüne, misak-ı milli sınırları içindeki hiçbir özel mülke, özel ve tüzel hiçbir kişi veya kuruma doğrudan zarar vermeme düsturumuzdan asla sapmayacağımızı; eylemlerimizi ve fikirlerimizi yalnız ve yalnız, umumi platformlar üzerinde ifade edeceğimizi ve eylemlerimizde herhangi bir şey anlatmaya çalışmayan çeşitli renkler kullanacağımızı tüm saf duygularımızı ayaklarınızın dibine sererek belirtiriz.

Her şey daha güzel bir dünya için![hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down
Cücelerim ve ben yardımlarınızı bekliyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

ufak bir dipnot, istanbul sokaklarında (bilmem başka şehirlerde de varmı) bir çok duvara yazılmış NARO veya Nuri Alço yazıları görülür. Şu ana kadar kaç değişik semtte gördüm hatırlamıyorum bile. Hep merak etmiştim neyin nesidri bu diye. Sağolsun kedi açıklamıştı bunu bana. Derken bugün internette geziniren adamların sitesini buldum. Olay budur.Site ise ahanzi budur[hline]
I get knocked down
But I get up again
Sosyal ağlarda paylaş

*!Fedaykin'in bulunduğu kapı birden binlerce parçalara bölünerek etrafa saçılır*

*!Darbe generali Fedaykini verdiği seminerde hazırlıksız yakalamıştır*

Şimdi sen bittin senle beraber devriminde ölücek! Kaçacak hiç bir yerin yok

[hline]''Daha fazla gururla yaşama imkanı kalmayan bir savaşçı gururuyla ölmelidir'' - Friedrich Nietzsche
Bu savaşın tek galipleri kudretli insanlar olmalıdır. Kara Taht İmparatorluğu ve Lordu ElNor Daermon

[Bu mesaj Ardeth tarafından 05 Şubat 2003 22:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

*!acaba kimse tepki vercekmi diye merak eder*

[hline]''Daha fazla gururla yaşama imkanı kalmayan bir savaşçı gururuyla ölmelidir'' - Friedrich Nietzsche
Bu savaşın tek galipleri kudretli insanlar olmalıdır. Kara Taht İmparatorluğu ve Lordu ElNor Daermon

[Bu mesaj Ardeth tarafından 05 Şubat 2003 22:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benimde arkadaşlar hakkında çok bir bilgim yok ama işte Nuri Alço diye sokaklara yazmak işte ilgi çekiyor, millet araştıryor bu nedir diye sonra beim yaptığım gibi yazıyor filan. Bu şekilde daha fazla insana ulaşabiliyorlar.[hline]
I get knocked down
But I get up again
Sosyal ağlarda paylaş

Nuri Alço şarkıcı değil aktör
yeşilçamın "zengin işadamı/parasıyla masum kızları elde eden/genç ve yakası taa göğüs uçlarına kadar açık ve taaa oralara kadar uzanan ve görünen zincir taşıyan/genelde kötü karakter tiplemesi/ağzının kenarına tokadı yiyip pempe kan şööölece aktığında çok hoşuma giden" bir tiplemesi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 06 Şubat 2003 10:18 tarihinde demiş ki:
Nuri Alço şarkıcı değil aktör
yeşilçamın "zengin işadamı/parasıyla masum kızları elde eden/genç ve yakası taa göğüs uçlarına kadar açık ve taaa oralara kadar uzanan ve görünen zincir taşıyan/genelde kötü karakter tiplemesi/ağzının kenarına tokadı yiyip pempe kan şööölece aktığında çok hoşuma giden" bir tiplemesi

Tamam hatirladim kadinlarin ickilerine ilac atan bir tipleme vardi her turk filminde oynardi sarisin bi adam, o adammi o?[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...