Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Forum Mafia Wars [Aciklama ve kayit konusu]

Azmodai

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,
Uzun zamandir pek cok forumda oynandigini gordugum ilginc bir oyun var, bu oyunun ismi Mafya olsa da daha once bunu arkadaslarla "vampir" olarak oynamistim bir cok kez. Burada oynayabilecegiizi dusunuyorum ve Fotoroman bolumu disinda da uygun bolum goremedim simdilik o yuzden ilk oyuna burda baslayalim.

Bu thread Mafianin kurallarini icermekle beraber ilgilenen oyuncularin isimlerini yazdirip kayit olma thread'idir.

Kurallar İngilizce flash anlatımlı:
Kurallar, Flash aciklama

Mafia dedigimiz oyunun ozeti soyledir:

- Belirlenen bir miktar oyuncu vardir ve bu oyunculara benim tarafimdan (moderator) birer rol verilecektir.

- roller oyundan oyuna degisebilir ama bu ornek icin sadece 2 tane rolden bahsedecegim, ve bu roller en temel 2 rol... Mafya elemanlari ve kasaba halki (bunlarin isimleri de oyundan oyuna degisebilir ama simdilik boyle olsun).

- oyunda gunler olacaktir, her gun ikiye ayriliyor, gece ve gunduz diye. Gunduz butun oyuncular konusup kendi aralarinda bir isime karar verecekler ve o kisiye karsi oy kullanacaklar. Oyladiklari kisi gunduzun sonunda linc edilecektir ve hemen arkasindan rolu herkese aciklanacaktir. (kasaba halki oyuncusu kendi rolu disinda kimseninkini bilmiyor)

- Gece vakti mafya elemanlari kendi aralarinda toplanip beraber olecek bir kisiye karar verecekler, gece kimse foruma post edemez, ve mafya da ozel mesaj ile halledecekler bunu ve bana bildirecekler. (Mafya elemanlari diger mafyalarin kim oldugunu bilecek bastan)

- Bazi ileri oyunlarda ekstra roller olabiliyor doktor ve dedektif gibi ve bunlarin da ozellikleri gece kullanilir ve ayni sekilde bana bildiriliyor.

- Gecenin sonunda herkesin gucu kullanilacaktir ve bir kisi mafya tarafindan oldurulecektir, hemen ardindan gunduz baslayacak ve herkes tekrar konusabilecek.

- Ayni islem tekrar edecektir, taa ki oyunda kazanan bir taraf kalana kadar, bu ornekte 2 mafya oldurulurse kasaba halki kazaniyor, mafya kalirsa mafya kazaniyor.

- Birinin linc olabilmesi icin gereken oy sayisi oy veren kisi sayisinin yarisidir (rounded up :P). Mesela 7 kisi varsa 4 oy yeterli, 5 varsa 3 vs.

- Oyuna ilgi arttikca zamanla farkli variyasyonlar deneyebiliriz, sizden ricagim yeni bir mafya oyunu balsatmadan once bana muracaat etmeniz, duruma gore paylasimi yapariz.

Oyun disi her turlu sohbet BU konudan yapilacaktir... lutfen oyunu oynamayanlar oyunun thread'ine birsey yazmasinlar.

Evet 1 gun boyunca acik tutacam kayitlari, kac kisi tutturursak o kadarla baslatacam, 5, 7 veya 9 kisi ile baslamak tercihimdir isinmak icin, zamanla 12 kisiye falan cikar belki :)

Evet, Kayitlar baslasin! (soru varsa burdan sorabilirsiniz)

Kurallar:

- Ayri bir Oyun Thread'i acilacaktir, sadece oynayanlar ve ben oraya yazi yazabilecek... oyun disi olanlar lutfen birsey yazmasin ve oyunun gidisati hakkinda yorum yapmasin.

- Oyuncular oyun sirasinda arlaarinda konusamaz, sizden rica ediyorum msnden, ozel mesajdan konusmayin... konusarak karar verilen tek sey mafyanin vuracagi kisidir, onun disinda lutfen danismayin ve kesinlikle rollerizi birbirinize aciklamayin (super rl kanka olanlara gidiyor bu yazdiklarim, sndkcilara da aynen gidiyor :P)

- Aktif olmanizi bekliyorum, degilseniz yerinizi baskasina veririm.

- Gunduz ve gece benim anonsumla baslar.

- Cogunluk linc oyu saglandiktan sonra kimse oyunu degistiremez, ama gece oldugu aciklanana kadar linc edilen kisi dahi herkes konusabilir

- Gece konusmak kesinlikle yasak, hic bir post olmayacak, silerim valla.

- post editlemek YASAK ve GUNAHTIR (hic bir edite izin vermiyoruz, ne imla ne baska bisi)

- RP yapma zorunlulugu yok ama bokunu da cikarmayin.

- Disardan yardim yasak

- Oyunuzu verirken bold ile yazdiginiza emin olun. Ornek...
linc oyu: Azmodai. Bold olmayan oylari verilmemis sayacagim.

- Oyunuzu cogunluk saglanmadan cekebilirsiniz, Geri Cekilen Oy: Azmodai gibi, bu da bold olmak zorundadir.

- Bu bir oyundur, kisisele baglayip bokunu cikarani da vururum.

- Roller oynayanlara tarafimca ozel mesaj ile bildirilecektir oyun baslamadan... rastgele karar verecem rollere ve aciklamamanizi diliyorum.

- Mafya oyuncularina takim arkadaslari da bildirilecektir, onun disindakiler kendileri disinda kimsenin rolunu bilmeyecektir, ona gore.

Kayitlar
1.
2.
3.
4.
5.
----------
6.
7.
----------
8.
9.
----------
Sosyal ağlarda paylaş

abo... bayagi ilgilenen olmus... dur bakim kac kisi olduk ahaha.

1. Zaugna
2. Asteroth
3. BonePART
4. Xinroth
5. Kitana
-------------
6. Lancelion
7. Fizban
-------------
8. Dory
9. madmax
-------------
10. Tunca
11. Dom
12. Penn Duick

Doldu yerler... kayitta simdilik dusrun yeni thread acarim bidahaki oyun yakinken.

Herkese rollerini birazdan om ile verecem, baslariz bu gece :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...